• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İmkânı olamayan öğrenciler için okulve kurumlarda EBA destek noktaları oluşturuldu

İmkânı olamayan öğrenciler için okulve kurumlarda EBA destek noktaları oluşturuldu

EBA Destek Noktası Açılış Törenine Milli Eğitim Bakan’ı Ziya Selçuk tüm il milli eğitim müdürlüklerinin katıldığı canlıyayınla  yapılan törene  katıldı.

Afyonkarahisar Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşen programda Bakan Selçuk; ” EBA destek noktasında, ihtiyacı olan öğrencilerin belirli bir planlama dahilinde gruplar halinde, dönüşümlü olarak bilgisayar ve internet kullanımları sağlanacak” dedi.

“Öğrencilerimiz bulundukları mahalledeki en yakın EBA Destek Noktasının bulunduğu yeri, ‘uzaktaneğitim.meb.gov.tr’ adresinden öğrenebilirler” diyerek sözlerine başlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ; “EBA internet sayfamızın sağ alt bölümünde yer alan EBA Asistan ve ‘uzaktanegitim.meb.gov.tr’ internet adresimiz uzaktan eğitim sistemlerimize dair tüm sorulara anında cevap vermek üzere hizmetinizdedir. Evlerinden uzaktan eğitime katılma imkânı olmayan öğrencilerimizin EBA’dan faydalanmalarını sağlamak için okullarımız ve kurumlarımızda EBA destek noktaları oluşturduk. 81 ilimizde şu anda 1200’den fazla EBA Destek Noktası kurulmuş durumda. Bu sayı çok yakın bir zamanda 5 bin 200’e çıkarılacak. EBA Destek Noktasında öğrencilerimize dijital eğitim araçları ve geniş bant internet erişimi sunacağız. Bu alanlar okullarımızın tespit ettiği, evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan tüm öğrencilerimiz tarafından kullanılabilecek. Öğrencimiz, EBA Destek Noktasına giderse burada uzaktan eğitimini almış olabilecek. Öğrencilerin EBA Destek Noktasına giriş ve çıkışları, öğrencilerin sınıf seviyelerine uygun, birbirleriyle çakışmayacak ve yığılma olmayacak şekilde planlanacak. Elbette tıpkı okullarımızda olduğu gibi bu alanlarda da hijyen şartlarının sağlanması önceliğimiz olacak. Ne diyoruz? Önce çocuklarımızın, önce öğretmenimizin sağlığı ve risk varsa biz yokuz diyoruz. Bu alanlar kullanım öncesi ve sonrasında temas edilen tüm yüzeylerle birlikte dezenfekte edilecek. EBA Destek Noktasında teknik işlemlerin yürütülmesi için en az bir öğretmen ya da teknik personel görevlendireceğiz. Ayrıca mesafe kuralları gereği, destek noktamızın kapasitesine uygun olarak aynı anda belirli sayıda öğrencinin bulunmasına da dikkat edilecek. EBA Destek Noktası olarak kullanılan alanların temizlik ve hijyenini sağlamak amacıyla personel de görevlendireceğiz.” dedi.

ÖĞRETMENLERİN GÖZETİMİNDE KULLANABİLECEKLER

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde EBA Destek Noktası açılış törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; ”Uzaktan eğitimin yapıldığı COVID-19 salgın sürecinde evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan 1. sınıftan 12. sınıfa kadar olan tüm öğrencilerimizin eğitim,öğretimlerinin aksamaması için ilimizde toplam 122 EBA Destek Noktası oluşturduk. Oluşturduğumuz EBA Destek Noktalarından 420 bilgisayar ile 44 tanesi merkez okul ve kurumlarımızda;  ilçelerimizde ise 610 bilgisayar ile 78 EBA Destek Noktası oluşturduk. EBA Destek Noktalarına okullarımız, Halk Eğitimi Merkezleri, bilgisayar laboratuvarı ve Z kütüphanesi olan okullarımız olmak üzere birçok okulumuz katkı sağladı. Oluşturulan EBA Destek Noktalarımızı; öğrencilerimiz, görevli öğretmenlerimizin gözetiminde kullanabilecekler. İlimiz okul ve kurumlarında an itibariyle yeni EBA Destek Noktaları oluşturmaya devam ediyoruz. Tüm dünya ve ülkemiz olarak bu zorlu sürecin bir an önce bitmesi ve tekrar öğrencilerimize kavuşmak dileği ile EBA Destek Noktalarının kurulmasında emeği geçen okul/kurum müdürlerimize ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM