• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İlçelerle bağımız güçlenecek

İlçelerle bağımız güçlenecek

 

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Afyonkarahisar il merkezi ile ilçeler arasındaki maddi ve manevi bağları güçlendirmeye yönelik hedeflerinde sapma olmadığını kaydetti.

Vali Gökmen Çiçek, “İl merkezimizin ilçelerimizle olan bağını güçlendirmek için çalışıyoruz. Geçen gün Dazkırı’ya yaptığımız ziyaretten çok olumlu kazanımlarla döndük. Dazkırı sivil toplumuyla, özel sektörüyle Afyonkarahisar’da yapılan çalışmalara destek vermeye hazır. Bunun olumlu sonuçlarını almaya başladık bile. Mesela Afyon Eğitim Vakfımız için Dazkırı’daki sanayi kuruluşlarımız burs taahhütlerinde bulundular. Bunlar bizi sevindiren, çalışma azmi veren gelişmeler. Emirdağ’da merkezle olan bağın güçlenmesinin bir göstergesi olarak “Eskişehir caddesi” olan caddenin ismi Afyon Caddesi oldu mesela” dedi.

AFYON ARTIK BİR SPOR KENTİ

“Sporla ilgili çok ciddi çalışmalarımız ve yatırımlarımız olacak” diyen Vali Gökmen Çiçek sözlerini şöyle tamamladı: “Afyonkarahisar için “Spor kenti” imajı oturmuş durumda. Bu işe daha çok önem vereceğiz. Afyon’u temsil eden kulüplerin şirketleşmesi kesinlikle olmalı diye düşünüyoruz. Bunun için de gereken desteği sağlayacağız.”

“YENİDEN GAZA BASIYORUZ”

Çiçek, “Bu hafta itibariyle yeniden gaza basıyoruz” dedi. Pandemi şartları nedeniyle yapamadıkları bir çok çalışmayı bu haftadan itibaren yeniden hayata geçirmeye çalışacaklarını belirten Vali Gökmen Çiçek, “Görevdeki 120 günümüzü önümüzdeki günlerde sizlerle bir araya gelerek değerlendirmek istiyoruz. Daire müdürlerimizle de bunu yapabiliriz. Bu haftadan itibaren yeniden gaza basıyoruz. Pandemi şartları biraz hızımızı kesmişti, ama boşa geçirecek zamanımız yok. Gerekli önlemleri alarak çalışmalarımıza yeniden hız kazandırmayı amaçlıyoruz. Afyonkarahisar’da tarihin en uyumlu dönemini yaşıyoruz diyebiliriz. Milletvekillerimiz, Belediyemiz, İl Genel Meclisimiz, Emniyetimiz, Jandarmamız, Vali Yardımcılarımız, kurum müdürlerimiz ve basın ile tam anlamıyla uyum ve birliktelik içerisindeyiz. Bunun Afyonkarahisar’a çok şeyler kazandıracağına inanıyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM