• DOLAR
  $1.256,46
 • EURO
  $0,3911
 • ALTIN
  $16.966,22
 • BIST
  1,0535
İlçelerde kar ve buz mücadelesi sürüyor

İlçelerde kar ve buz mücadelesi sürüyor

Afyonkarahisar’da etkili olan kar yağışının ardından büyük ilçelerde belediyeler alarm durumuna geçti. Dinar, Sandıklı ve Emirdağ gibi kar yağışının etkili olduğu ilçelerde yollarda kumlama ve tuzlama çalışmaları sürüyor.

Aşırı soğuklar ve zaman zaman görülen kar yağışı Afyonkarahisar’ın pek çok ilçesinde etkili oluyor. Yaklaşık 200 kilometrelik bir uzunluğun olduğu Dinar’dan Emirdağ’a kadar geniş bir alandaki ilçeler, beldeler ve köyler kar yağışı ve soğuk havadan etkilendi. Özellikle ilçelerin yüksek kesimlerinde kar yağışı nedeniyle ulaşımda güçlük yaşanıyor. Belediye ve trafik ekipleri, sürücüleri kış şartlarına karşı uyarıyor. Bu arada Belediyeler, sorumluluk sahasındaki yolları açık tutmak için 24 saat esasına göre çalışma yapıyor. Yağışın ardından hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi nedeniyle yol ve kaldırımlarda buzlanma meydana geldi. Belediye ekipleri de kar ve buz mücadelesi için çalışmalara başladı. Belediye ekiplerince kentin birçok noktasında tuzlama ve kar küreme çalışmaları yapılıyor.

DİNAR’DA TUZLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın talimatları doğrultusunda belediye ekipleri gece buzlanma riski olan yollarda başladığı tuzlama çalışmalarını ihtiyaca göre sürdürüyor. İlçede kar kürüme ve tuzlama çalışmaları buzlanma riski oluşturacak güzergahlarda program dahilinde devam ediyor.  WhatsApp ihbar hattına gelen talepler de göz önünde bulundurularak ihtiyaç duyulan her noktada ekipleri gerekli çalışmaları gerçekleştirdiği bildirildi.

‘KIŞ TEDBİRLERİ’ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Öte yandan, Kaymakam Selami Kapankaya başkanlığında yapılan toplantıya, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Necip Kacar, İlçe Emniyet Müdürü Nihat Pulat, daire amirleri ve diğer yetkililer katıldı. İHA’nın haberine göre, toplantıda, İçişleri Bakanlığı’nın Kış Tedbirleri Genelgesi kapsamında ana ve tali yolların açılması, sürekliliği devam eden hastalar için gerekli tedbirlerin alınması, tedbirsiz yola çıkanların uyarılması, yaşanabilecek elektrik kesintilerinin en kısa sürede giderilmesi, don olayları sebebiyle yaşanabilecek can ve mal zararlarının önlenmesi gibi konular görüşüldü.

SANDIKLI’DA TÜM YOLLAR AÇIK

Afyonkarahisar’ın en büyük ilçesi Sandıklı’da Belediye Başkanı Mustafa Çöl talimatları doğrultusunda belediye ekipleri her türlü önlemi almış durumda. İlçede etkili olan kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için Fen İşleri Müdürlüğü tarafından, ilçenin muhtelif yerlerinde ana cadde ve sokaklarda tuzlama çalışması yapıldı.

EMİRDAĞ’DA KUMLAMA VE TUZLAMA

Emirdağ ilçesinde etkili olan kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, ilçenin muhtelif yerlerinde ana cadde ve sokaklarda kumlama – tuzlama çalışması yapılıyor.

Belediye Başkanı Serkan Koyuncu yaptığı açıklamada, “Kar yağışı her yerde olduğu gibi ilçemizde de etkisini gösterdi. İlçemizdeki cadde, sokak ve mahallelerde, Belediye fen işleri ekiplerimiz tarafından kumlama çalışmalarımız devam ediyor. Karla mücadelede tedbirlerimizi aldık. Tüm iş makine ve araçlarımızı olası yoğun kar yağışına karşı hazır bir şekilde bekletiyoruz. Vatandaşlarımızın huzuru için kumlama ve tuzlama çalışmalarımız devam ediyor” dedi. AFYONŞEHİR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM