• DOLAR
  $1.256,46
 • EURO
  $0,3911
 • ALTIN
  $16.966,22
 • BIST
  1,0535
İki göletin kapalı sulama projeleri yatırım programında

İki göletin kapalı sulama projeleri yatırım programında

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Dinar Dombayovası ve Bayat Asarcık Göleti kapalı sulama projelerinin 2022 yatırım planına alındığını duyurdu.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Dinar Dombayovası ve Bayat Asarcık Göleti kapalı sulama projelerinin 2022 yılı yatırım programına alındığını açıkladı.   Söz konusu projelerin yatırım programına alınmasında emeği geçen AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven’e teşekkür eden Uluçay, “Bu dev projelerle çiftçimiz kazanacak, Afyonkarahisar kazanacak. Dinar Karakuyu (Dombay) Pompaj Sulaması 1. Kısım işinin bin 100 hektarlık alan için 200 milyon TL bütçe ayrıldı. 27 metre terfi ile 3 bin 64 hektar alanın damlama ve yağmurlama (borulu basınçlı sistem) olarak sulanması amaçlanıyor. 3 bin 64 hektar sulama alanına sahip Dombayovası Pompaj Sulaması Yenileme Projesinin kapalı borulu sistem sulamaya döndürülmesi ile 40 milyon 125 bin TL (2021 yılı fiyatları) net gelir artışı, bin 338 kişilik de istihdam artışı sağlanacak” bilgisini paylaştı.

BAYAT’TA 320 HEKTAR ARAZİ SULANACAK

Bayat Asarcık Göleti sulaması yenilemesi hakkında da açıklamalarda bulunan Uluçay şunları kaydetti: “Aynı şekilde Bayat Asarcık’ta da bin 320 hektar arazinin sulanması için 2022 yılı Yatırım ve Uygulama Programı kapsamında ihale edilerek inşaat çalışmalarına başlanılacaktır. Afyonkarahisar da sadece iki proje için ayrılan bu dev bütçe bile bizlerin çiftçimize verdiğimiz önemi göstermektedir.”

CHP’LİLER İÇKİ ÜRETİYOR, BİZ PROJE GELİŞTİRİYORUZ

CHP İl Başkan Yardımcısı İrfan Göktürk’ün Sultandağı Dereçine beldesindeki evine, jandarmanın gerçekleştirdiği sahte alkol operasyonuna değinerek, “Haberlerde hep beraber gördük. Afyonkarahisar’da CHP’li arkadaşlarda kaçak içki üretme projeleri geliştiriyormuş. Ne diyelim her şey ayan beyan ortada, hemşerilerimizin gözü önünde oluyor. Herkes hedefleri doğrultusunda çalışıyor” diyen Uluçay, “Bizlerde çiftçilerimiz için projeler geliştiriyor ve projeleri hayata geçirmek için gayret gösteriyoruz” ifadesine yer verdi.İrfan Göktürk, daha sonra yaptığı açıklamada, kanuna aykırı bir durum olmadığını belirterek, “Satmak için değil içmek için yaptım, bu suç değil” açıklamasında bulunmuştu.

GERÇEK ÇİFTÇİ DOSTU KİM?

Önceki yıllarda, Dinar’da patates fiyatlarını artırmak için AK Parti’li milletvekillerinin girişimleriyle bazı kamu kurumlarının üreticilerden patates aldığını, sonucunda da fiyatların yükselişe geçtiğini hatırlatan AK Parti İl Başkanı Uluçay, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Tabii sözde çiftçi dostları anında açıklamalar yapmış, ‘kurumlar patates almayacaklar’ diyerek fiyatları düşürmeye çalışmıştı. Şimdi soruyorum sizlere patates tüccarlarının ekmeğine yağ sürmekle mi çiftçi dostu olunuyor, yoksa milyonlarca liralık yatırımla Bayat’a ve Dombayovasına kapalı sulama sistemi yapılarak mı çiftçi dostu olunuyor. Bunu Dinarlı çiftçilerimiz çok iyi görüyor. Bu yatırımların Afyonkarahisarlı hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ederken başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli Bakan Yardımcımız Akif Özkaldı, Milletvekillerimiz Prof. Dr Veysel Eroğlu, Ali Özkaya’ya ve İbrahim Yurdunuseven’e emeklerinden ve katkılarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim.”AFYONŞEHİR

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM