• DOLAR
  $2.348,5200
 • EURO
  $0,7331
 • ALTIN
  $39.029,7100
 • BIST
  1,1862
“İKİ DÖNEMDE İKİ BİNA KAZANDIRDIK”

“İKİ DÖNEMDE İKİ BİNA KAZANDIRDIK”

 

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Kanal 3’te Megabirlik Medya Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Güzbey’in sunduğu Dobra Dobra programında değerlendirmelerde bulundu.

Programda uyum ve işbirliğinin önemine dikkat çeken Serteser, “Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde üyelerimizin takdirleriyle 13’üncü yılımıza girdik. Bugüne kadar Afyonkarahisarımız’ı ve çevre Oda-Borsalar’la işbirliği içinde bölgemizi güçlendirmeyi hedeflemiştik. Dönemimiz içinde planladıklarımızı, söz verdiklerimizi yerine getirdik. Dönem içinde yeni planlamalar da yapıldı. Ben makama bir değer katmaya çalışıyorum. Bu nedenle ATSO’ya daha fazla zaman ayırmam gerekiyor. 2009’dan bu yana zamanımın yüzde 80’inini Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’na ayırdım” dedi.

ÖRNEK BİR BİNA YAPTIK

Serteser, ATSO Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildiği ilk dönemde ATSO hizmet binası için çalışma yaptıklarını, ardından da bu çalışmayı hayata geçirdiklerini belirterek “O dönemin Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri birlikte yeni hizmet binamızı yapmaya karar verdik. Sayın İsmet Attila Bakanımız’ın zamanında tahsis edilen arazi üzerinde binamızı inşa ettik. Bu bakımdan Sayın Bakanımız’a çok teşekkür ederim. Kendisinin Maliye Bakanlığı döneminde ATSO hizmet binamızın bulunduğu alan Odamız’a tahsis edildi. Biz hizmet binamızı yaparken kredi aldık. Bugünkü imkanlarla o binaları yapmak, mümkün olmazdı. Yapılan her iş, değerlenir. Her yapılan hizmette 7156 üyemizin katkısı var. Bu nedenle, görev yaptığım dönemlerdeki Meclisimize, Yönetim Kurulumuz’a ve üyelerimize teşekkür etmek isterim” ifadelerini kullandı.

DÜNYANIN EN YEŞİL BİNASI

ATSO hizmet binasının yeşil bina özellikleri taşıması hayaliyle yola çıktıklarını vurgulayan Serteser, “2011 yılında bu binaya başlarken bir hayal kurmuştuk. Yeşil bina hayalimize ulaşmak için binamızı en başta planladık. Bu konuda yenilenebilir enerji kullanımı öne çıkıyordu. Yönetim Kurulu Başkanlığını Sayın Valimizin yaptığı AFJET, yüzümüzün akı bir şirkettir. Bu şirketin sağladığı imkanlar da yeşil bina hayalimizi gerçeğe dönüştürmekte katkı sağladı. Güneş Enerjisi Santralimizi Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteklediği iki proje ile kurduk. Bunun yanı sıra, yağmur sularını depolayarak bahçe sulamasında kullanılmasını, kampüsümüzde elektrikli araç şarj istasyonu kurulmasını sağladık; engelli dostu kampüs uygulamalarını hayata geçirdik, fotoselli lavabo bataryalarıyla su kullanımında israfın önüne geçtik. Bu uygulamalarla Yeşil Bina Sertifikamızı, Outstanding-Olağanüstü seviyede aldık. Türkiye’deki mevcut kamu binaları arasında bu seviyede Yeşil Bina Sertifikası alan başka bir bina yok, bu bakımdan bir ilke imza attık. Bu sertifikayı veren kuruluş olan BREEAM, bize dünya genelindeki yeşil binalar oylamasına katılmamızı önerdi. Biz bu çevrimiçi oylamaya girdik ve ‘Your BREEAM’ kategorisinde, bugüne kadarki en yüksek oy ile dünya birinciliğini elde ettik. Bu başarımızı kazanmamızda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M.RifatHisarcıklıoğlu, Oda ve Borsalar, Sayın Valimiz, Sayın Milletvekillerimiz, Sayın Belediye Başkanımız, Sayın İl Genel Meclisi Başkanımız, Sayın Rektörlerimiz, ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşları ile gurbetteki hemşehrilerimizin katkısı oldu.

HİSARCIKLIOĞLU’NUN DESTEĞİNİ HER ZAMAN HİSSETTİK

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu’nun Oda-Borsa Camiası’nın her zaman yanında olduğuna vurgulayan Serteser, “Pandemi ile ilgili süreçte Sayın Başkanımız RifatHisarcıklıoğlu, üyelerimizden gelen talepleri anında ilgili makam ve mercilere iletiyor. Rifat Başkanımız, neredeyse şirket düzeyine kadar sorunlarımızı çözdü. Sadece pandemi döneminde değil, her zaman Sayın Hisarcıklıoğlu’nun desteğini hissettik, hissediyoruz. Biz pandemi döneminde Oda olarak 162 adet lobi faaliyetine imza attık.  Bize sorununu ileten ve danışan tüm üyelerimize yardımcı oluyoruz” dedi.

SAYIN VALİMİZ HER DAİM PROJE ÜRETİYOR

3 saati aşkın süren programda Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek için de ayrı bir parantez açan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, şöyle devam etti: “Odamız nasıl ‘Projeci Oda’ olarak anılıyorsa, Sayın Valimiz de ‘Projeci Vali’ olarak biliniyor, her daim proje üretiyor. Sayın Valimiz, Afyonkarahisar’a geldiği günden itibaren yaptığı hizmetlerle, kurduğu sağlam dostluklarıyla şehrin gelişimine imza atıyor. Biz Ankara’dan ne istesek geri dönmüyor. Sayın Valimiz’in eşi Sümeyra Çiçek Hanımefendi de Kadın Kültür Evleri ve Kooperatifleri projesinin fikir sahibidir. Sayın Valimiz ile birlikte Afyon’a emeği geçen Sayın Hanımefendi’ye de teşekkür ediyorum. Frig Vadisi’nde binlerce yıllık tarih yanımızda duruyordu; Sayın Valimiz’in etkisiyle Frig Vadisi’nde büyük gelişme yaşanıyor. Birçok önemli firmamız Ayazini’nde yatırım yapıyor. Sayın Valimiz’in pek çok toplantıda şahit olduğum çok farklı projeleri var. Sayın Valimiz, Afyonkarahisar için şanstır. Bu şansı O’nun her projesine destek olarak kullanmalıyız. İnşallah çok uzun süre kalır.”

E-TİCARETİN YENİ MARKASI: ALBİKERE.COM

Afyon Eğitim Vakfı İktisadi İşletmesi tarafından Afyonkarahisar’ın e-ticaret platformu albikere.com internet sitesinin kurulduğunu kaydeden Serteser, şöyle devam etti: “Albikere.com Afyonumuz’dan çıksın, Türkiye’yi sarsın istiyoruz. Sayın Valimiz bu konuyu çok önemsiyor. Sayın Valimiz, Kadın Kültür Evleri ve Kooperatifleri’nde üretilen ürünlerin pazaryeri mantığıyla satılmasını sağlayacak bir internet sitesi kurulmasını istedi, bu siteden elde edilecek gelirin de Afyon Eğitim Vakfı’na aktarılmasının uygun olacağını söyledi. Biz de bu talimatın üzerine çalışmalara başladık. Bu konuda mesai harcayan tüm Vali Yardımcılarımız’a, Kaymakamlarımız’a, İlçe Belediye Başkanlarımız’a, Valimiz’in tüm ekibine teşekkür ediyorum. AEV Genel Sekreterimiz Murat Diker Bey, Vakfımız’ın bugünkü durumuna gelmesinde büyük emek sahibidir.Albikere.com için de büyük çaba sarf ediyor. Sayın Genel Sekreterimiz’e teşekkür ediyorum. Albikere.com’da ilk 10 gün için iyi rakamlara ulaştık. Ulusal anlamdaki Afyonlu firmalardan gereken desteği aldık. Önemli markaların bizde uygun fiyatla ürünlerini satıyorlar. Bizim yöresel ürünlerimizin ve bazı sektörlerimizin de burada olması gerekiyor. 10 günde 15 bin ürün yüklendi; yaklaşık 650 mağaza açıldı. İnşallah iyi noktalara geleceğiz.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM