• DOLAR
  $3.892,9500
 • EURO
  $1,1517
 • ALTIN
  $60.593,6200
 • BIST
  1,1601
İhsaniye’de halk pazarları yeniden açılıyor

İhsaniye’de halk pazarları yeniden açılıyor

 

İhsaniye’de artan vakaların önüne geçmek için İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan tedbirler doğrultusunda halk pazarları kapatılmıştı. Son günlerde vaka sayılarının gerilemeye başlamasıyla Hıfzıssıhha Kurulu tekrardan bir araya gelerek pazarları yeniden hizmete açma kararı aldı.

İhsaniye’ de vaka sayıları 280’ler de iken İlçe Hıfzıssıhha Kurulu alınan tedbirlere yenilerini ekleyerek Pazar yerlerini hizmete kapatmıştı. Bu durumdan etkilenen Pazar esnafı ise ödemelerin geldiğini belirterek, dert yanar hale geldi. Vaka sayılarının 70’lere gerilemesiyle Pazar yerlerinin yeniden açılma kararı alındı. Konu ile ilgili konuşan İhsaniye İlçe kaymakamı Semih Doğanoğlu, “İlçemiz geneli vaka sayılarının artış göstermesinden dolayı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu olarak insanların toplu olduğu alanlarda bazı kısıtlamalar almıştık. Bu kapsamda vaka sayıların düşüşe geçtiğinden dolayı halk pazarlarının tekrar açılması yönünde karar aldık. Burada vatandaşlarımıza büyük iş düşüyor. Tekrar vaka sayılarının artmaması için lütfen sosyal mesafe ve temizlik kurallarına dikkat edelim. Aksi takdirde kolluk kuvvetlerimiz tarafından yasal işlem yapılacaktır” dedi.

“Tedbirlere uyalım salgını hep birlikte yenelim”

Tedbirlere uyarak salgının birlikte atlatılabileceğine dikkat çeken İhsaniye Belediye Başkanı Tunay Türkmen ise “Vaka sayılarını düşürmek için alınan tedbirler kapsamında halk pazarlarımızda kapatılmıştı. Tekrar halk pazar yerlerimiz açılacaktır. Ancak vatandaşlarımız korona virüsten korunmak için tedbirlere sıkı sıkıya uyması gerekiyor. Hep birlikte tedbirlere uyalım, salgını birlikte yenelim” ifadelerini kullandı. İHA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM