• DOLAR
  $1.011,04
 • EURO
  $0,3091
 • ALTIN
  $18.896,27
 • BIST
  1,0422
İHH’dan sessiz sedasız ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi desteği

İHH’dan sessiz sedasız ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi desteği

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Afyonkarahisar temsilciliği pandemi dolayısıyla ekonomik sıkıntı yaşayan mülteci ve Afyonkarahisarlı ailelere gıda kolisi dağıtımına başladı.

 

Dört günde 200 aileye ulaşmayı hedefleyen İHH yetkilileri organizasyon tamamlandığında yaklaşık 50 bin liralık yardım dağıtmış olacak.

 

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Afyonkarahisar ekipleri şehrin ücra noktalarında tespit edilen ailelere sessiz sedasız yardım dağıtıyor. Yardım faaliyetlerine İHH İstanbul Teşkilatlanma birim görevlisi Nurullah Polat, İHH yurt içi yardım birim görevlisi İbrahim Kılıç, İHH Afyonkarahisar Başkanı Ahmet Ertürk, İHH Başkan Vekili Arif Ören ve çok sayıda gönüllü katıldı.

 

NAMAZ VE İNFAK KARDEŞLİĞİ PLATFORMU DESTEKLİYOR

 

Hem mülteci, hem de Afyonkarahisarlı ailelerin kapısını çalan ekipler, yardımlarla yoksul ailelerin yüzlerini güldürüyor. Hafta sonu yapılan çalışmalarda 70 aileye ulaşıldı.Toplamda ise 200 aileye ulaşılması hedefleniyor.Namaz ve İnfak kardeşliği Platformu tarafından desteklenen yardım paketlerinde temel ihtiyaç maddeleri yer alıyor.

 

ŞUBAT AYI İÇİN 50 BİN LİRA BÜTÇE AYRILDI

 

Yardım faaliyetinin ardından bir açıklama yapan İHH Afyonkarahisar temsilcisi Ahmet Ertürk, “Afyon İHH olarak Namaz ve İnfak Platformu’nun katkıları ile birlikte 4 günlük bir çalışma organizasyonumuz yapıldı. Afyon İHH gönüllerimiz,Genç İHH’mız,Kadın Kollarımız,ana kadememizdeki gönüllü kardeşlerimiz ile birlikte öncelikli olarak belirlemiş olduğumuz 200 ailenin taramalarını yaparak, bu taramalarda ihtiyaç durumlarına göre kumanya ev eşyası gıda paketleri kıyafet gibi ihtiyaçların giderilmesi sağlanıyor.Bizim buradaki yapmış olduğumuz çalışmada pandemiden dolayı mağdur olan kardeşlerimize gerek mülteciler olsun, gerek Afyonkarahisar halkımız olsun yardımcı olmaya çalışıyoruz.Katkılarından dolayı bütün hayırseverlere teşekkür ediyoruz ve inşallah bu 4 gün içerisinde 200 aileye, toplam da bine yakın kişiye dokunmuş olacağız.Bu kumanyaların her birinin bedeli 150 TL. Bununla birlikte ihtiyaçlara göre ayni yardımlarda yapılmaktadır eşya yardımlarımız yapılmakta, kıyafet yardımlarımız yapılmakta. Bu bağlamda da tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz.Yaklaşık olarak 50.000 liralık bir bütçe ile Şubat ayı çalışmamızı sürdürüyoruz” dedi.

 

“HAYIRSEVERLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

 

İHH İstanbul Teşkilatlanma birim görevlisi Nurullah Polat da yaptığı açıklamada, “İHH İnsani Yardım Vakfı olarak Afyonkarahisar merkezde ihtiyaç sahibi aile tespiti gerçekleştiriyoruz.Doğru kişiye ulaşmanın gayretini gösteriyoruz. Afyon İHH ekiplerimizle birlikte Afyon’un tüm mahallelerinde ziyaretlerimiz devam ediyor.Tespit ettiğimiz birçok mülteci ailenin yanı sıra Afyonkarahisar’ın yerlisi olan kardeşlerimize de kapılarını çalıyoruz.Bu kapsamda ayni yardım dağıtımı yapılmakta, 50.000 liralık bir bütçe ayrıldı.Aynı zamanda Namaz ve İnfak Platformu’nun destekleriyle Afyon’daki ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolilerini ulaştırıyoruz. Şimdilik 70 aileye dağıtımları tamamlandı.Sokağa çıkma kısıtlamasında evlerinden çıkamayan, işlerini kaybeden ve zor durumda kalan vatandaşlarımız öncelikli olmak üzere mülteci kardeşlerimize de destekleri ulaştırıyoruz.Bu vesileyle Afyon’daki tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM