• DOLAR
  $2.381,4500
 • EURO
  $0,7411
 • ALTIN
  $39.798,4900
 • BIST
  1,1862
IHH BU KURBANDA 65 ÜLKEDE 5 MİLYON KİŞİYE ULAŞACAK

IHH BU KURBANDA 65 ÜLKEDE 5 MİLYON KİŞİYE ULAŞACAK

 

İHH, 29 yılın verdiği tecrübe ile bu yıl da yine mazlumların yanında olacak, Hayırseverlerin kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “Kurbanla Hatırla” sloganıyla Türkiye ile birlikte 65 ülkeye yola çıkacak, Bu yıl 5 milyon kişiye ulaşma hedefleniyor. İHH’nın bu yılki kurban bedeli yurtiçi ve yurtdışı 1.200 TL.

Çeyrek asrı aşan bir süredir Vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH’ya bağışlamak isteyen Afyonkarahisarlı hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasından dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilecek. Kampanya kapsamında geçen yıl toplamda 82 bin 411 hisseyi 4 milyon muhtaca ulaştıran İHH, bu yıl bu rakamın üzerine çıkmayı hedefliyor.

“EMANET EDİLEN KURBANLARI İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRMAKTADIR”

Afyon İHH Dernek Başkanı Ahmet Ertürk; “İHH Bu yıl da kurban vesilesiyle bizleri bekleyen ihtiyaç sahibi kardeşlerimize sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek olmaya devam edecek. İHH, yurt içi ve dışında temsilcilik ve partner kurumlarıyla birlikte çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Koronavirüs nedeniyle gidilecek ülkelerdeki sağlık durumları dikkate alınacak. Gidilecek ülkelerde kimi ekipler uzun süren uçak yolculukları yapacak, kimisi doğru dürüst yolu bile olmayan bölgelerde zor şartlar altında ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. Gittikleri ülkelerde İHH ekipleri, her şeye rağmen kendilerine emanet edilen kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.”

İHH İnsani Yardım Vakfı, kurban hisselerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken toplumlar arasında bir kardeşlik köprüsü kurmak ve insanlara umut ışığı olabilmek amacıyla yola çıktıkalrını belirten Afyon İhh Dernek Başkanı Ahmet Ertürk; “İHH, bağışçılarının vekâlet yoluyla bağışladıkları kurbanları dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara ulaştırmasıyla birlikte, Müslümanlar arasındaki kardeşlik, paylaşma ve dayanışma duygularını güçlendirmeyi hedefliyor. İHH’nın organizasyonunda Türkiye ile birlikte öncelikle mülteci kamplarına, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgelerine, yaşlılara, kimsesizlere, dullara, yetimhanelere ve okullara verilecek. Bu kapsamda Suriye, Irak, Filistin, Somali, Yemen, Bangladeş, Arakan ve Doğu Türkistan ön planda tutulacak. Yurt içindeki muhtaçlarada ayrıca önem gösterilecek. İHH, ayrıca Türkiye dahil 30 ülkede toplamda 100 binden fazla yetime bayramlık kıyafet yardımında bulunacak. Hayırseverler, 150 TL karşılığında bir yetime bayramlık hediye edebileceklerdir” diyerek sözlerini tamamladı.

KURBANLIKLAR NASIL KESİLİYOR?

Kurbanlıklar İHH görevlilerince kesim yapılacak olan ülkelerde kurban olma özelliklerine uygun olarak satın alınıyor. Kurbanlıklar İslami usullere uygun olarak kesiliyor. Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine elden dağıtılıyor. Kurban kesimlerinin gerçekleştiğine dair bilgi de kısa mesaj ile vekâlet sahiplerine iletiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM