• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İGM’ de komisyon raporları görüşüldü

İGM’ de komisyon raporları görüşüldü

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantılarının 4. Bileşimi başkan Burhanetin Çoban başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda bazı kalemlerden ödenek aktarımına dair komisyonlardan gelen raporlar ele alındı.

 

Afyonkarahisar İl Genel Meclisinin 4. oturumu meclis toplantı salonunda başkan Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleştirildi.

 

Toplantıda Dinar ilçesine bağlı Çürüklü köyünün isminin “Türkmen” olarak değiştirilmesine ilişkin verilen önerge ile ilgili komisyon raporu görüşüldü. Çürüklü köyü Muhtarlığı İhtiyar Heyetince alınan karar ve Dinar Kaymakamlığının uygun görüşü doğrultusunda ilgili komisyon köyün isminin Türkmen olarak değiştirilmesi yönünde karar bildirdi. Komisyon raporu meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda ayrıca Emre Gölü Çevre ve Frig Medeniyet Bahçesi yapımı için ödenek aktarılmasına, 2020 Yılı Yatırım Programında bulunan Hocalar İlçesi Çalca Yolu, Çay İlçesi Koçbeyli- Armutlu Yolu, Sinanpaşa İlçesi Tokuşlar Yolu, Şuhut İlçesi Eski Efeköy Yolu ve Karaaslan-Nuribey Yolunun sıcak asfaltı yatırım programından çıkartılmasına karar verildi. İl Özel İdaresi tarafından Emirdağ Belediye Başkanlığı hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 yıllığına tahsis edilen taşıma römorklu vibrasyonlu el silindirinin tahsis süresi tüm sorumlulukları ilgili kurama ait olmak şartıyla bir yıl uzatıldı. Plan ve bütçe komisyonundan gelen rapor ile Şuhut İlçesine Zafer Müzesi Yapımı için aktarılan ödenek, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bahçesine yapılması planlanan Atölye Binasında kullanılmak tahsis değişikliği yapıldı. İl Özel İdaresi’nin faaliyet alanına giren işlerde kullanılmak üzere iş makinesi ve araç alımı için kamu bankalarından kredi kullanılarak borçlanma yapılan, borçlanmanın faiz gideri için de ilave ödenek aktarımı yapıldı. Yine ilgili komisyonlardan Menkul Mal Gayri maddi Hak Alım Bakım ve Onarım Gideri harcama kalemine, Taşıt Bakım Onarımı Yedek Parça Lastik İşçilik Gideri harcama kalemine, Hareketli İş Makinesi Yedek Parça Alımı harcama kalemine ve Muhtelif İş Makinesi ve Araç Alımı harcama kalemine de ödenek aktarımı gerçekleştirildi. Diğer bir komisyon raporunda ise tüm sorumluluğu Emirdağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ait olması şartıyla, bir adet binek otomobil tahsis edilmesi kararlaştırıldı. İl Özel İdaresinin kurmuş olduğu Personel A.Ş.’de çalışan işçilerin, maaşını ödemek için eylül, ekim, kasım ve aralık ayları için ilave ödenek aktarıldı. Günün son görüşülen gündem maddesinde ise Merkeze bağlı Köprülü Köyünde mülkiyeti Teknosera Tarım ve Enerji Sanayi Ticaret A.Ş.’ye ait, taşınmazların imar plan değişikliği onaylandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM