• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hüseyin Tutkun  hakkında yeni karar

Hüseyin Tutkun hakkında yeni karar

Bodrum Belediye’sinde bir süre önce başkan yardımcılığı görevini yürüten Afyonkarahisarlı Hüseyin Tutkun’la birlikte eşinin banka hesaplarına el konuldu. Mahkeme toplamda 5 ismin gayrimenkul ve banka hesaplarına itiraz yolu açık olmak üzere tedbir konulmasına karar verdi.

Çıkrık doğumlu eski Afyonkarahisar Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı, eski CHP Afyonkarahisar Milletvekili merhum Ahmet Toptaş’ın iki dönem danışmanlığını yaptıktan sonra Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı olarak atanan, 6 Haziran 2022 tarihinde görevinden alınan Hüseyin Tutkun’un ve eşinin mal varlıklarına el konuldu. A Haber’de yer verilen bilgilere göre Bodrum Belediyesi’nde, imar usulsüzlükleriyle ilgili İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri tarafından yapılan incelemeler sonrasında, Başkan Yardımcıları Turgay Kaya ve Hüseyin Tutkun ile eski İmar Müdürü Melike Yapıcı’nın banka hesaplarında ve gayrimenkul varlıklarında dikkat çekecek şekilde artış görüldü. Elde edilen gelir ve mutat tasarruf ölçüleri dikkate alındığında finansının olağan gözükmediği, bu durumun haksız mal edinme şüphesini artırdığı belirtilerek suç duyurusunda bulunuldu. Haklarında başlatılan soruşturma sonrası görevlerinden uzaklaştırılan Başkan Yardımcıları Turgay Kaya ve Hüseyin Tutkun ile eski İmar Müdürü Melike Yapıcı’nın gayrimenkullerine ve banka hesaplarına bloke konuldu.

SAVCILIK BLOKE KONULMASI TALEBİNDE BULUNDU

Hüseyin Tutkun ile ilgili kenttv.net sitesinde yer alan haberde ise savcılığın, Hüseyin Tutkun’un üzerine kayıtlı, Ankara Çankaya’daki bir taşınmaz ile Bodrum’un Çiftlik Mahallesi’ndeki bir arsanın 1/3 hissesi ve eşi üzerine kayıtlı Bodrum’un Karakaya Mahallesi’ndeki dubleks villaya, Turgay Kaya’nın kayınpederi üzerine kayıtlı Gürece Mahallesi Köyiçi mevkisindeki 2 adet dubleks mesken üzerine alım satımı engelleyecek şerh konulması, bankalarda bulunan her türlü hesaplarına ve kiralık kasa mevcutlarına bloke konulması talebinde bulunduğu, savcılığın talebini değerlendiren mahkemenin toplamda 5 ismin gayrimenkul ve banka hesaplarına 1 hafta içerisinde itiraz yolu açık olmak üzere tedbir konulmasına karar verdiği bilgileri yer aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM