• DOLAR
  $1.243,59
 • EURO
  $0,3667
 • ALTIN
  $21.441,19
 • BIST
  1,0557
Hükümet yine masum, hükümetin yine hiçbir kabahati yok!

Hükümet yine masum, hükümetin yine hiçbir kabahati yok!

 

Yeniden Refah Partisi  İl Başkanı İbrahim Derviş Suna,  “Bütün suç açgözlülük yapan esnafın, aracıların, komisyoncuların, stokçuların … Yine suçlular bulundu ve ilan edildi. Hükümet yine masum, hükümetin yine hiçbir kabahati yok” dedi.

Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, yazılı basın açıklamasında ekonomiyi değerlendirdi. İktidara yüklenen Suna şunları söyledi:  “Ülkemizde hane halkının, özel sektörün ve Devlet’in borçlanması sürekli artmakta, vatandaşın alım gücü sürekli düşmekte ve halk her geçen gün daha da fakirleşmektedir. Geçim derdi halkımızın en önemli gündem maddesi durumundadır. Bu tablonun başta gelen müsebbibi borç-faiz-zam-vergi ekonomisidir” dedi. Suna; “Hükümet’in borç ve faiz faturası son derece kabarık durumdadır. 18,5 senede toplam 526 milyar dolar borç faizi ödemesi, yılda ise ortalama 30 milyar dolar faiz ödemesi yapmaktadırlar. Bu korkunç faiz ödemelerinin faturası da zamla, vergiyle, harçlarla vatandaşın alın terinden, emeğinden kesilmektedir. Bu gidişat doğrultusunda, sadece 2019-2020 yıllarında Genel Yönetim borç stoku 450 milyar TL arttı. Hükümet açıkladığı YEP ile de, önümüzdeki 4 senede 150 milyar dolar bütçe açığı vereceğini ilan etti ki bu da; 4 senede 150 milyar dolar daha borç alacağım demektir. Ek olarak 100 milyar dolar da faiz ödeyeceğini bildirdi. Tüm bu borçlanmanın ve faiz ödemesinin faturası da önümüzdeki dönemde yine Millet’e kesilecek” demiştik ve 2021 yılının girmesiyle ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıktı. Önce yılsonunda ÖTV oranları astronomik şekilde artırıldı. Tıpkı geçenden 117 TL, geçmeyenden 130 TL alınan köprüler gibi, adeta bir Karadeniz fıkrası gibi, bir araç alanın, tam 3 araç parasını da devlete ödemek zorunda olduğu bir döneme girildi. Arkasından vatandaşlar yeni yılın ilk gününe de elektriğe gelen %6 zamla uyandı. Ocak ayında doğalgaz fiyatlarına ise iki defa zam yapıldı. Yeni yılın ilk günü elektrik fiyatları ile birlikte doğalgaz fiyatlarına da %21 zam yapılmıştı. Arkasından %1 zam daha yapıldı. Yine bu yılbaşında köprü ve otoyol geçiş ücretlerine ortalama olarak yaklaşık %25 oranında zam yapıldı” dedi.

HER DAİM ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ

Suna; “Geçim derdi nedeniyle vatandaşın tepkisi her geçen gün artmaktadır. Bu tepki karşısında da Hükümet’in hayat pahalılığının sorumlusu olarak bir ‘suçlu’ bulması gerekiyor ve hükümet o suçluyu bulup ilan ediyor; “yüksek kâr marjı uygulayan esnaf” Afyonkarahisar gündemini meşgul eden kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan yanlıştan biran evvel dönülmesi gerektiğini ifade etmek istiyorum. Pandemi döneminde yanlış politikalar sebebi ile küçük esnaf çok zor durumdadır. Dünyada esnafına en az yardım eden destek olan ikinci ülkeyiz bu durum devam eder ise küçük esnaf kepenk kapatmak zorunda kalacak her daim esnafımızın yanındayız” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM