• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Hükümet algı yönetimi ile işi götürmeye çalışıyor’

‘Hükümet algı yönetimi ile işi götürmeye çalışıyor’

Gelecek Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın toplantılarına devam ediyor. Parti binasında düzenlenen toplantıda Gelecek Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Niyazi Ertaş gündemi değerlendirdi. Ertaş, “2023 yılında Türkiye’nin Rusya’ya ödeyeceği doğalgaz parası 2024 yılına ertelendi. Borcu gelecek hükümete bıraktılar. Tek kuruş indirim yapmayan hükümet algı yönetimi ile işi götürmeye çalışıyor” dedi.

Haftalık basın toplantısında Gelecek Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Niyazi Ertaş yerel ve ülke gündemindeki konulara değindi. Toplantıda Başkan Ertaş’a yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Başkan Ertaş 2023 yılı seçimlerinde seçmenin geleceğini düşünerek oy vermesi gerektiğini söyledi. Başkan Ertaş: “Gelecek Partisi olarak şunu iyi biliyoruz bu güzel memlekette tarım düzelmezse ekonomi düzelmez. Hayvancılık düzelmezse ekonomi düzelmez. Bunları düşün hayvanını, evini, geçimini, çocuk çoluğunu düşün, yarınını düşün seçimini yap diyoruz.”

‘ZAMLAR SESSİZ SEDASIZ YAPILIYOR’

Türkiye’nin ekonomik olarak büyük çöküşün içinde olduğunu söyleyen Gelecek Partisi İl Başkanı Niyazi Ertaş: “ Mevcut iktidar her zamanki tutumu ile enflasyondan dövize, cari açıktan, faize, yapılan zamları ne kadar olumsuz olay varsa sessiz sedasız halkın sırtına yüklemektedir. Hiçbir vaadi tutmayan iktidar iğneden ipliğe koyduğu zamlarla yoluna devam ediyor. Ukrayna Rusya Savaşı’nın başından bu yana Avrupa’da doğalgaz en düşük seviyeye indi. 2023 yılında Türkiye’nin Rusya’ya ödeyeceği doğalgaz parası 2024 yılına ertelendi. Borcu gelecek hükümete bıraktılar bu milleti borç batağına bağlamak istiyorlar. İktidar son bir yılda doğalgaza yüzde 180 oranında zam yaptı. Tek kuruş indirim yapmayan hükümet algı yönetimi ile işi götürmeye çalışıyor. Asgari ücret 8 bin 500 TL’ye çıkarıldıktan sonra yandaş medya rekor bir artış yapılmış gibi günlerce propaganda yaptı. Türkiye ekonomik olarak çöküş içerisinde bir araştırmaya göre ülkeler içerisinde en düşük askeri ücret oranını sahip olan ülkeyiz. Enflasyon 20 puan altına düşürüldü. Cumhurbaşkanı enflasyonu yüzde 25 olarak açıkladı. Bir gün sonra da memur ve emekli maaşlarına yüzde 25 oranında zam yaptı. Tepkiler üzerine zam oranını yüzdü 30’a çıkardı. Gerçekte yüzde 138’leri 200 ve 300’leri bulan enflasyondan kimse bahsetmiyor. Zamlar aldı başını gidiyor. Kimsenin sesi çıkmıyor. Göstermelik marketlerde fiyatlar düştü algısı iktidarın utancıdır. 125 liralık malı 120 liraya satan marketler değil iktidarın utanması gerekiyor. Aldatma ile bu milleti avutan iktidarın yalanlarını yüzlerine vuracağız” dedi.

‘DAVUTOĞLU HER İL BAŞKANI İLE BİREBİR İLGİLENDİ’

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu önderliğinde gerçekleşen il başkanları toplantısına katılarak Afyonkarahisar’ın sorunları hakkında bilgiler verdiğini söyleyen İl Başkanı Ertaş, “Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu başkanlığında genel merkezde il başkanları toplantısına katıldık. Toplantıya 81 il başkanı ve Gelecek Partisi Genel İdare Kurulu başkanları da katıldı. Verimli geçen toplantıda Bilge lider Davutoğlu her il başkanı ile birebir ilgilendi. Biz Afyonkarahisar olarak son siyasi arenadaki düşüncelerimizi sözlü iletirken bir de Afyon için hazırladığımız dosyayı Genel Başkanımıza takdim ettik” dedi.

‘AFJET ZAM YAPMA DERDİNDE’

Son olarak AFJET hakkında konuşulan iddialara değinen Başkan Niyazi Ertaş, “Gelecek Partisi olarak soruyoruz. Elektriğini üreten AFJET zam yapma derdinde. Elektriğini kendi üretiyorsun 2018’de söz verdin elektrik üretimini 5 megabayta çıkaracaktın ne oldu? AFJET’e müdür getirdiniz dün göreve başlayan müdürünüz Gazlıgöl Belediyesi’ne sıcak suyu bedava kullanıyorsun diye kara bulut gibi üzerine çöktü hiçbir icraatı yokken bir de ödül plaket verdiniz. AFJET zarar ediyor dediğiniz kuruma ait araçları kimler hangi amaçla nerede kullanıyor? Mesela bir kamu çalışanı AFJET’in arabasıyla konutundan alınarak çalıştığı iş yerine götürüp getiriliyor mu? yani AFJET’te ilgisi olmayan kişiler bu araçlardan özel aracı gibi istifade edebiliyor mu?” şeklinde sorular yönelterek sözlerini noktaladı. Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM