• DOLAR
  $4.186,1500
 • EURO
  $0,9052
 • ALTIN
  $53.153,7000
 • BIST
  1,1309
‘Hukuksuz oyuna izin vermeyeceğiz’

‘Hukuksuz oyuna izin vermeyeceğiz’

 

Milletvekili Eroğlu, Sandıklı’da konuştu: Doğu Akdeniz’de ülkemize karşı oynanan haksız ve hukuksuz oyuna asla izin vermeyeceğiz. Mavi Vatan, damlasına kadar kahraman milletimizindir.

 

 

 

 

AK Parti Sandıklı İlçe Danışma Meclis Toplantısı’nda konuşan Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu,  dış politikada yoğun bir gündem bulunduğunu belirterek, “Ülkemizin dört bir yanı terör örgütleriyle sarılmış bir durumda. Doğu Akdeniz’de ülkemize karşı oynanan haksız ve hukuksuz oyuna asla izin vermeyeceğiz” vurgusu yaptı.  AK Parti Sandıklı İlçe Danışma Meclis Toplantısı hafta sonu yapıldı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Milletvekili Veysel Eroğlu, İl Başkan Yardımcısı Dilek Hanım Çengel, İl Yönetim Kurulu üyesi Kadir Tarkan, İlçe başkanı Osman Işık, Belediye Başkanı Mustafa Çöl, belediye meclis üyeleri, İGM üyesi Mevlüt Özaydın, ilçe yönetimi ve çok sayıda partili katıldı.

SANDIKLI’YA 9 BARAJ VE 4 GÖLET İNŞA ETTİK

Toplantının ilk konuşmasını AK Parti İlçe Başkanı Osman Işık yaptı. Işık, ilçenin ciddi yatırım aldığını söyleyerek yatırımları özetledi. Işık, şöyle devam etti: “Akharım Belediyesi’nin içme suyu ihtiyacını karşıladık. 9 baraj ve 4 gölet inşa ettik. 2 baraj ve 1 gölet inşaatı devam etmektedir. 73 bin 738 dekar araziyi sulamaya açtık ve çiftçilerimize yıllık 82 milyon lira zirai gelir artışı sağladık. 26 derenin ıslahını tamamladık. 143 adet köprü inşa ettik. 16 milyon fidanı toprakla buluşturduk. 7 Şehitler ormanı, 7 köy ormanı, 4 mesire yeri tahsis ettik. 141 aileye 2 milyon 150 bin liralık kredi ve hibe desteği sağladık. Akdağ Tabiat Parkı ile vatandaşlarımızı tabiatla buluşturduk. 5 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonu kurduk. Sandıklı böyle muazzam yatırımları hükümetimizle birlikte gördü.”

SANDIKLI’DAKİ BİRLİK BERABERLİK BOZULMASIN

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay da Sandıklı İlçe Danışma Meclisi Toplantısında yaptığı konuşmada ilçeye yapılan yatırımlara dikkat çekti. 2003 ve 2020 yılları arasında 760 milyon liralık yatırım yapıldığını kaydeden Uluçay, bu yatırımın 460 milyon lirasının orman ve su alanında olduğunu ifade etti. Uluçay konuşmasında şunları söyledi: “Değerli hemşerilerim Sandıklı’da ciddi bir birlik beraberlik var. Tuttuğunu koparan bir belediye başkanımız, yine tuttuğunu koparan bir ilçe başkanımız var. Çok tecrübeli kadın ve gençlik kolları başkanlarımız var. Ben burada bir kez daha Sandıklı teşkilatımızın arkasında olduğumuzu vurgulamak istiyorum. Birlik ve beraberliğin bozulmamasını da temenni ediyorum.”

‘KILIÇDAROĞLU’NUN ÇAĞRISI SUÇTUR’

Uluçay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından bürokratlara yönelik yaptığı “kanunsuz emirlere uymamaları” çağrısını eleştirdi, bu çağrının suç olduğunu ileri sürdü.   “Muhalefetken aziz milletimizi tehdit eden malum zat iktidar olursa neler yapabileceğini siz düşünün” diyen Uluçay şöyle devam etti: “Herkesin hatırlayacağı üzere kaset operasyonu ile CHP’nin başına getirilen malum zat, memurları tehdit etme cüretini de henüz muhalefetteyken sergilemiş oldu. Tehdit, Türk Ceza Kanunu’nda tanımı yapılan bir suçtur.”

TÜRKİYE’DE İLK KEZ GELENEKSEL TIP MERKEZİ SANDIKLI’DA AÇILIYOR

Sandıklı belediye başkanı Mustafa çöl de ilçenin Afyonkarahisar’ın en büyük ilçesi olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “Türkiye’de çok önemli bir konumda olan ilçemiz termal tesisleri ile dikkat çekiyor. Biz termali ciddi bir potansiyel haline getirdik. Bu enerji potansiyelinin ekonomiye dönmüş hali seralarla, otellerle, ısıtma ile ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla burada ilçe ekonomisine büyük katkısı vardır ve önemli bir istihdam kaynağıdır. Bütün bunlarla birlikte Sağlık Bakanlığımız ile birlikte yaptığımız Geleneksel Tıp Merkezimizin İnşaatı bitti.Bu merkezimiz bir ay içinde açılacaktır. Burası bir ilk olma özelliğine sahiptir. Alternatif tıbbi müdahalelerin Türkiye’de ilk kez uygulandığı bir yer olacak.”

‘TÜRKİYE HAKLI KONUMUNDAN ASLA TAVİZ VERMEYECEKTİR’

Son konuşmayı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptı. Eroğlu AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın Ankara’da başarılı çalışmalarıyla dikkat çektiğini ve Genel Merkez tarafından da takdir edildiğini kaydetti. Eroğlu ülkemizin zor bir dönemden geçtiğini kaydederek şöyle konuştu:

“Özellikle dış politikada yoğun bir gündem bulunuyor. Ülkemizin dört bir yanı terör örgütleriyle sarılmış bir durumda. Özellikle bazı batılı devletler de bu örgütlere açıktan ve ya gizli destek veriyorlar. Türkiye, terör örgütlerine gereken cevabı veriyor, bundan sonra da verecektir. Şanlı ordumuz ve kahraman Mehmetçiğimiz, PYD, PKK, DEAŞ gibi bütün terör örgütlerine göz açtırmamaktadır. Doğu Akdeniz’de ülkemize karşı oynanan haksız ve hukuksuz oyuna asla izin vermeyeceğiz. Mavi Vatan, damlasına kadar kahraman milletimizindir. Türkiye, Doğu Akdeniz’deki haklarından vazgeçmeyecektir. Türkiye, haklı ve kararlı tutumundan asla taviz vermeyecektir.”

AK PARTİ’YE KATILANLARA ROZET TAKILDI

Toplantının akabinde Milletvekili Eroğlu, İl Başkanı Uluçay, İlçe Başkanı Işık ve Belediye Başkanı Çöl Parti’ye katılan gençlere rozetlerini taktı. Burada bir konuşma yapan milletvekili Eroğlu,“Z kuşağı yoktur, Asım’ın Nesli vardır. Onlar da AK Parti’ye yoğun bir şekilde katılıyorlar” dedi. HİSAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM