• DOLAR
  $1.097,47
 • EURO
  $0,3322
 • ALTIN
  $20.378,39
 • BIST
  1,0470
Hüdai Kaplıcalarına dev bir tesis daha yapılıyor

Hüdai Kaplıcalarına dev bir tesis daha yapılıyor

Turizm Altyapısının İyileştirilmesi Mali Destek Programı(TAİDEP)kapsamında; Sandıklı Belediyesi tarafından “Hüdai Kaplıcaları Alternatif Turizm Çeşitleri İle Canlanıyor” isimli proje hazırlanmış ve Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır.

Hüdai Kaplıcaları bölgesinde turizme yönelik aktivite imkânlarının arttırılması amaçlanan proje ile kaplıca bölgesine yapılacak olan sosyal aktivite parkı bölgenin sayılı alanlarından birisi olacak. Sandıklı Hüdai Kaplıcaları girişinde sol tarafta bulunan alana yapılması düşünülen Sosyal aktivite parkı bünyesinde; paintball sahası, okçuluk sahası, halı saha, mini hayvanat bahçesi, at çiftliği, kafe alanı, çocuk oyun alanları ve dinlenme alanlarını bulunacak. Ayrıca Gürses otelde bulunan havuz genişletilerek bu proje kapsamında Aquapark yapılacak.

‘EN KISA ZAMANDA TAMAMLAMAYI HEDEFLİYORUZ’

Proje bütçesi 7 milyon 667 bin 115 lira 47 kuruş olup proje bütçesinin 2 milyon 265 bin 516 lira 33 kuruş Zafer Kalkınma Ajansı desteği ile olacak.Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, “İnşallah bu projemizi en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz. Sandıklımızın muhteşem bir parka ihtiyacı olduğunu düşünerek hazırlamış olduğumuz proje hayata geçiyor. Ben bu projenin meydana gelmesinde emeği geçen proje ekibimize ve müdürümüze teşekkür etmek istiyorum. Geri sayım başladı, inşallah en kısa zamanda burada sizlerle birlikte olacağız” İfadelerine yer verdi. AFYONŞEHİR

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM