• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hisar Gazetesi demokrasimizin bilgiye erişimin en önemli unsurlarından bir tanesi

Hisar Gazetesi demokrasimizin bilgiye erişimin en önemli unsurlarından bir tanesi

Hisar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Dilek; “ İleri demokrasilerin vazgeçilmez kurumlarından olan basın ve medya kuruluşları, toplumun gözü kulağı ve sesi olmakla kalmayıp, aynı zamanda devletle toplum arasında köprü görevi gören önemli bir görevi yerine getirmektedir”

Hisar Gazetesinin 17. kuruluş yıldönümü nedeniyle Afyonkarahisar Esnaf Odaları Başkanları tebrik mesajlarını iletti.

Gazetemiz bilgiye erişimin en önemli unsurlarından

Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ( ESOB) Başkanı Abdülkadir Konak; “  20 Eylül 2004 yılında yayın hayatına başlayan Hisar Gazetesi, 17 yıllık süreç içerisinde okurlar tarafından güvenilen, talep gören ve çok takip edilen bir yayın olmayı sürdürmektedir. Hisar Gazetesi imtiyaz sahibi Hakan Dilek ve çalışanları, ilkeli, tarafsız ve objektif yayın anlayışıyla halkın sorunlarının tespit edilmesi, dile getirilmesi ve paylaşılması adına başarılı bir gazetecilik yapmaktadır. Yayın hayatına başladığı ilk günden bu yana aynı çizgide kararlılıkla ilerleyen, farklı bakış açısıyla yerel basınımızda kendine yer edinen Hisar Gazetesi şehrimizde yapılan haberciliğe üstün katkılar sağlayarak ilimiz basınımızın güzide kuruluşlarından biri olmuştur. Gazetemizin 17’ncı yayın yıldönümünü kutlar, başarılarınızın devamını dilerim. Gazetecilik, emek, gayret isteyen bir mesleğin mensupları. Aynı zamanda, demokrasimizin bilgiye erişimin en önemli unsurlarından bir tanesi. Yaptığınız meslek bütün toplumun farklı kesimlerini de doğrudan ilgilendiren, bilginin giderek önem kazandığı bir çağda da emek, gayret, sabır, takip, akıl, basiret isteyen bir meslek” ifadelerini kullandı.

KALE GİBİ SAĞLAM OLSUN DİYE ADINI HİSAR KOYDUK 

Hisar Gazetesinin kurucusu ve ilk sahibi Celal Bursalıoğlu ’da şöyle konuştu; “Yıl 2003’tü. Kurtuluş Gazetesine bir kardeş hazırlıyorduk. İsim üzerinde çok düşündük ve karar verdik. Afyonun ortasında bir kalesi vardı. Kale gibi dik ve kale gibi sağlam olsun diye adını HİSAR koyduk. Malumunuz Hisar’ın anlamı surları olan bir kaledir. İsim babası olarak Hisar Gazetesi ilimize 17 yıl önce merhaba dedi. Abisi Kurtuluş Gazetesiyle birlikte kuşa sürede okuyucunun beğenisini alan Hisar Gazetesi şu an Hakan Dilek kardeşimin sahipliğinde okuyucusu ile buluşuyor. Benim için çok özel bir yeri olan Hisar Gazetesinin doğum gününü kutluyor, halkımıza hayırlı haberler vermesini diliyorum. Başta Hakan Dilek olmak üzere tüm çalışanlarına başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

GAZETECİLİK, EMEK, GAYRET İSTEYEN BİR MESLEĞİN MENSUPLARI 

Afyonkarahisar Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Suat Diler; ““  20 Eylül 2004 yılında yayın hayatına başlayan Hisar Gazetesi, 17 yıllık süreç içerisinde okurlar tarafından güvenilen, talep gören ve çok takip edilen bir yayın olmayı sürdürmektedir. Hisar Gazetesi imtiyaz sahibi Hakan Dilek ve çalışanları, ilkeli, tarafsız ve objektif yayın anlayışıyla halkın sorunlarının tespit edilmesi, dile getirilmesi ve paylaşılması adına başarılı bir gazetecilik yapmaktadır. Yayın hayatına başladığı ilk günden bu yana aynı çizgide kararlılıkla ilerleyen, farklı bakış açısıyla yerel basınımızda kendine yer edinen Hisar Gazetesi şehrimizde yapılan haberciliğe üstün katkılar sağlayarak ilimiz basınımızın güzide kuruluşlarından biri olmuştur. Gazetemizin 17’ncı yayın yıldönümünü kutlar, başarılarınızın devamını dilerim. Gazetecilik, emek, gayret isteyen bir mesleğin mensupları. Aynı zamanda, demokrasimizin bilgiye erişimin en önemli unsurlarından bir tanesi. Yaptığınız meslek bütün toplumun farklı kesimlerini de doğrudan ilgilendiren, bilginin giderek önem kazandığı bir çağda da emek, gayret, sabır, takip, akıl, basiret isteyen bir meslek” ifadelerini kullandı.

HİSAR GAZETESİ AFYONKARAHİSAR’IN DEĞERLERİNE BÜYÜK KATKILAR SAĞLAMIŞTIR 

Afyonkarahisar Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şükrü Kosdak’ ta duygu ve düşüncelerini aktardı. Kosdak; “Hisar Gazetesi benim de bir zaman severek mesai yaptığım şehrimizin müstesna gazetelerinden biri olma özelliğini taşıyor. 2004 yılından bugüne şehrimizde varlığını hissettiren, vatandaşlarımızın gözü, kulağı olan ve bununla birlikte düsturundan ayrılmadan bugünlere kadar gelen Hisar Gazetesi kamuoyu adına çok önemli bir görevi başarıyla yürütüyor. Gazete çalışanlarının da mesleğe yakışan habercilik anlayışı takdire şayandır. Evrensel değerlerden taviz vermeyen halkın değerleriyle uyumlu ciddi, objektif sansasyondan uzak bir yayıncılık anlayışı güden Hisar Gazetesi Afyonkarahisar’ın değerlerine büyük katkılar sağlamıştır. Gazetenin kuruluşundan bugüne kadar emek sarf eden tüm saygıdeğer yönetici ve çalışanlarını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. İleri demokrasilerin vazgeçilmez kurumlarından olan basın ve medya kuruluşları, toplumun gözü kulağı ve sesi olmakla kalmayıp, aynı zamanda devletle toplum arasında köprü görevi gören önemli birer sivil toplum örgütleridir. Bu çerçevede, Afyonkarahisar’da gazetecilik mesleğine yakışır habercilik anlayışını başarıyla temsil eden Hisar Gazetesinin 17 yıllık yayın serüveni bizleri gururlandırmaktadır. Afyonkarahisar basınının gerek kamuoyu oluşturmada, gerekse kamu adına görevlerini yerine getirirken ilkeli ve objektif duruşunu devam ettirmesi en büyük dileğimizdir” dedi.

 

ÇAĞIN EN DİNAMİK MESLEKLERİNDEN BİRİSİNİN DE GAZETECİLİK      

16 yılını gururla dolduran ve 17.yılına haklı bir gurur ile giren Hisar Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Hakan Dilek ve çalışanlarına tebriklerimi sunmak istiyorum diyerek sözlerine başlayan Afyonkarahisar  Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Cengiz Üstün; “Yayın hayatı boyunca demokrasiye, insan haklarına, hukukun üstünlüğüne önemli katkılar sağladığını biliyoruz. Hisar Gazetesi, 17 yılda evrensel değerlerden taviz vermeden ciddi, objektif ve sansasyondan uzak yayıncılık anlayışıyla ülkemizin değerlerine büyük katkılarda bulunmuştur. Gazete’nin, basın meslek ilkelerinden ayrılmadan teknolojinin tüm imkânlarından azami derecede yararlandığını büyük bir memnuniyetle müşahede edilmektedir. Tarafsız ve cesur gazetesi siyasi bir gazete olan Hisar Gazetesinin 17’nci yılını kutluyorum. 17 yıldır Afyonkarahisar halkına ses olmak için çaba gösteren Hisar gazetesinin bundan sonraki yayın hayatında da başarılar dilerim. Çağın en dinamik mesleklerinden birisinin de gazetecilik olduğunu hatırlatmak istiyorum. Hisar gazetesinin ve personelinin kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Uzun yıllar Afyonkarahisar halkına hizmet etmesini temenni ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

İLKELİ, DÜRÜST VE TARAFSIZ HABERLER YAPMASI BÜYÜK ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR 

 

“Devletin yönetim organları yasama, yürütme ve yargının ardından ‘dördüncü kuvvet’ olarak toplumun bilgi edinme hakkını sağlayan basının, ilkeli, dürüst ve tarafsız haberler yapması büyük önem arz etmektedir” diyerek sözlerine başlayan  Afyonkarahisar Berberler ve Kuaförler Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Ahmet Tan; “Hisar Gazetesi, 17 yıllık yayın hayatı boyunca haberleri ve yazılarıyla gerek kamuoyu oluştururken gerekse kamu adına denetim görevini yerini getirirken objektif ve dik duruşu ile bizleri gururlandırmıştır. Doğru ve tarafsız haberciliği ile öne çıkan, her kesime eşit mesafede duran, güvenilir bir haber kaynağı olarak okurlarının kalbinde ayrı bir yeri olan gazetenizin 17. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, kurulduğu günden bu yana emeği geçenleri tebrik ediyor, başarılarla dolu daha nice yıllar diliyorum” dedi.

YAPMIŞ OLDUĞU YAYINLARLA BÖLGE HALKININ DİKKATİNİ ÇEKMEKTEDİR 

Afyonkarahisar Giyim Eşyası İmalat ve Satıcılar Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Karnıbüyük’te Hisar Gazetemizin yeni yaşını kutladı. Karnıbüyük; “Kurulduğu günden bu tarafa demokrasinin gelişmesi, yeni fikirlerin hayatımızda yer bulması için bir rehber görevi üstlenmiştir. Türkiye eğer bugün hür ve demokrat bir ülke olarak hayatını devam ettiriyorsa bunda Hisar Gazetesi’nin çok büyük emeği ve rolü vardır. Yapmış olduğu yayınlarla bölge halkının dikkatini çekmektedir. Bundan sonrada Hisar Gazetesi’nin ilkeli yayınlarının devamını diliyorum. Başta yöneticileri, haber mutfağında çalışanlar ve sahada koşturan basın mensupları olmak üzere herkesin, nice 17’li yıllara ulaşmanızı temenni eder, başarılarının devamını dilerim” ifadelerini kullandı

ŞEHRİMİZDE MEYDANA GELEN HER TÜRLÜ GELİŞMEYİ İNSANIMIZA BAŞARIYLA ULAŞTIRMIŞTIR 

 

Afyonkarahisar Kahveciler ve Çay Ocakları Esnaf Odası Atilla Kocabaş; “Gazete çalışanlarının da mesleğe yakışan habercilik anlayışı takdire şayandır. Evrensel değerlerden taviz vermeyen halkın değerleriyle uyumlu ciddi, objektif sansasyondan uzak bir yayıncılık anlayışı güden Hisar Gazetesi Afyonkarahisar’ın değerlerine büyük katkılar sağlamıştır. kentimizin bir çınar olarak dimdik ayakta duran Hisar Gazetesi’nin kuruluş yılını kutluyorum. Ülkemizde ve Şehrimizde meydana gelen her türlü gelişmeyi sahip olduğu yetkin kadrosuyla her an insanımıza başarıyla ulaştırmıştır. Gazete’nin, basın meslek ilkelerinden ayrılmadan teknolojinin tüm imkânlarından azami derecede yararlandığını büyük bir memnuniyetle müşahede edilmektedir. Gazetenin kuruluşundan bu güne kadar emek veren tüm saygıdeğer yönetici ve çalışanlarını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum ” diye konuştu.

ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARINIZDAN DOLAYI TEBRİK EDERİM 

Afyonkarahisar Kasaplar ve Sucukçular Esnaf Odası Başkanı İbrahim Yörük;“ İzlediği yayın politikasıyla halkın büyük beğenisini kazanan, doğru ve ilkeli habercilik anlayışıyla gündemi belirleyen gazeteniz Hisar’ın 17.kuruluş yıl dönümünü kutlar ve kamuoyunu doğru bilgilendirmek için gazetenizin her sayısında gösterdiğiniz özverili çalışmalarınızdan dolayı tebrik eder; daha nice yıl dönümlerine sağlık ve esenlik içerisinde ulaşmanız dileğiyle, size ve şahsınızda tüm mensuplarınıza selam, sevgi ve saygılarımı sunarım”

ÇOK KALİTELİ YAYIMCILIK HİZMETİ VERİLİYOR 

Afyonkarahisar Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Veysel Gök; “Hisar Gazetesinin merhaba dediği takvimini de unutmadı. Başkan Gök, “Başta Hisar  Gazetesi İmtiyaz Sahibi  Hakan Dilek olmak üzere, Hisar Gazetesi ekibinde görevli her bir çalışanı ayrı ayrı tebrik ediyor ve kendilerine başarılarla dolu bir yayım hayatı diliyorum. Kentimiz genelinde ne kadar çok kaliteli yayımcılık hizmeti verilirse ilimizin demokrasisi de o denli ileriye gider. Kaliteli basının demokrasimizi de güçlendiriyor”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM