• DOLAR
  $1.896,56
 • EURO
  $0,3852
 • ALTIN
  $24.017,88
 • BIST
  1,0171
Her şey hazır ama lig yok!

Her şey hazır ama lig yok!

Bekleyişlerini sürdüren Bölgesel Amatör Lig takımlarının kafası karışık. Yeni sezon için rekor sayıda takım katılım başvurusu yaptı, aylar öncesinden antrenmanlara başlandı, formalar hazırlandı ama ocak ayında başlayacağı söylenen ligin kitapçığı bile ortada yok. En erken tarih olarak mart ayı düşünülüyor. O da oynatılırsa…

Korona virüsü salgını nedeniyle 2020 yılının mart ayından itibaren tüm spor ligleri gibi Bölgesel Amatör Lig (BAL) maçları da beklemeye alındı.  Bir süre sonra profesyonel ligler başladı ancak amatör liglerin başlama takvimi sürekli ertelendi. Zaten cüzi miktarlarda ücret kazanan amatör futbolcular, eylem üstüne eylem yaptılar, “Açız, çözüm istiyoruz” dediler ama bir türlü seslerini duyuramadılar. Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) son kararı, bölgesel amatör ligin ocak ayında başlaması yönündeydi. Yetkililer, “amatör müsabakaların 2021 Ocak ayı sonunda, o anki pandemi şartlarına göre ilgili ve yetkili kurum ve kuruluşlarla görüşülerek başlatılmasını” kararlaştırdı. Bunun üzerine birçok amatör takım antrenmanlarına başladı, düzenli korona virüsü testlerini oldu.

TAKIMLAR TEMİNATLARI YATIRDI

Açıklanan takvime göre, normalde kasım ayında olması gereken BAL’a katılım için son başvuru tarihi 31 Aralık 2020 olarak ilan edildi. Bu yıl 11. sezonu olan BAL’a katılma hakkı bulunan 268 takımın, 128’i geçen sezon bu ligde yer alan, 140’ı ise ilk kez yer alacak yerel lig takımlarından oluştu. Bu takımların katılım belgeleriyle birlikte bir de 22 bin lira teminat yatırmaları gerektiği açıklandı.

COVİD’E RAĞMEN YÜKSEK KATILIM SAĞLANDI

Akıbeti muğlak olmasına rağmen BAL’a rekor sayıda katılım olması dikkat çekti. Lige katılım hakkı bulunan 268 takımın 250’ye yakını, teminatını yatırdı ve federasyona başvuru evraklarını verdi. Transfer aktarımları ile birlikte BAL takımlarından federasyonun kasasına giren nakit tutarının 10 milyon lirayı bulması bekleniyor. Bu arada fikstüre dahil olan takımlar, lig başlamadan veya başladıktan sonra ligden çekilmeleri veya çıkarılmaları halinde yatırdıkları teminat yandığı gibi, aynı sezon içinde kendi ilinin yerel liginde de yer alamayacaklar ve BAL’dan düşmüş sayılacaklar.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM