• DOLAR
  $1.144,0100
 • EURO
  $0,2642
 • ALTIN
  $30.493,0000
 • BIST
  1,2173
“Her şey Afyonspor için”

“Her şey Afyonspor için”

AFBEL Otel’de önemli değerlendirmelerde bulunan Afjet Afyonspor Kulüp Başkanı Ulutürk ve yönetimi ara transferde takıma katılan 2 transfer ve alt yapıdan 5 genç futbolcuyu profesyonel imza töreninde bir araya geldi. Yapılan imza töreninde Başkan Ulutürk flaş açıklamalarda yaptı.

Lig Beyaz Grupta mücadele eden Afjet Afyonspor ilk yarı bitimi ile birlikte ikinci yarı hazırlıklarına başladı.2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Afjet Afyonspor ilk yarı bitimi ile birlikte ikinci yarı hazırlıklarına başladı. İlk yarıyı 9. sırada 24 puanla tamamlaya mor beyazlı ekip, ara transfer döneminin başlaması ile takımdaki eksik mevkilere transferler yaptı. İlk olarak Sancaktepespor’da,  top oynayan eski göz ağrısı Doğan Ateş ile anlaşma sağladı. AFBEL Otelde önemli değerlendirmelerde bulunan Afjet Afyonspor Kulüp Başkanı Ulutürk ve yönetimi ara transferde takıma katılan 2 transfer ve alt yapıdan 5 genç futbolcuyu profesyonel imza töreninde bir araya geldi. Yapılan imza töreninde Başkan Ulutürk flaş açıklamalarda yaptı.

ŞENTÜRK DE GELDİ

Yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdüren Afyonspor, ilk yarıda Sancaktepespor takımında oynayan Erhan Şentürk ile bir buçuk yıllık sözleşme imzaladı. Futbola Galatasaray altyapısında başlayan 22 yaşındaki Erhan, sarı-kırmızılı ekibin dışında Diyarbakırspor, Kartalspor Gaziantep BBŞ ve Sancaktepespor takımlarında mücadele etti.

ALT YAPIDAN 5 FUTBOLCU POROFESYONELLİĞE ADIM ATTI

Nesine com 2. Lig’in beyaz grup ekiplerinden Afjet Afyonspor’da altyapıdan yetişen futbolcuyla profesyonel sözleşme imzalandı.

Mor-beyazlı kulüp, altyapıdan Emre Dayan 2001 doğumlu,  Mert Üner 2003, Abdurrahman Dindoruk 2002 Doğumlu, Hüseyin İÇLEK 2003 Doğumlu, Mustafa Erkasap 2003 Doğumlu ile 2 yıllık profesyonel sözleşme imzaladı. Aynı zamanda Afyonkarahisar Jeotermal müdürü  olan kulüp başkanı Yusuf Ulutürk, AFBEL otelde gerçekleştirilen imza töreninde yaptığı konuşmada, futbolun daha da ileri gidebilmesi için mutlaka altyapılara büyük önem verilmesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: “Örnek olmak için yola çıktık. Altyapı konusunda da örnek olmak istediğimizi hep vurguladık. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. İnşallah her sene altyapıdan futbolcularımızla profesyonel sözleşme yapmak istiyoruz. Gençlerimize başarılar diliyorum.”

“BÜYÜK BİR BİRLİKTELİK VAR”

Birliktelik sayesinde aşılamayacak bir konunun olmadığına değinen Başkan Yusuf Ulutürk: “Bu yıl şehrimizde gözlemlediğim önemli bir konu, var olan bir birliktelik. Sayın vekillerimiz, Belediye Başkanımız, Sayın Valimiz Afjet Afyonspor’a büyük önem veriyor. Kendilerine teşekkür ediyorum. Konuları kolaylıkla aşabileceğimizi düşünüyorum. Zaman darlığından dolayı belki ufak tefek hatalar olabilir. Fakat bunları bu birliktelik sayesinde çözebileceğimize inanıyorum.” dedi.

 “O SÜREÇTE KADROMUZU KORUMAMIZ GEREKİYORDU”

Yapılan imza törenin arkasından konuşan Başkan Ulutürk, geçtiğimiz yılın eski kadrosunun daha az maliyetli bir kadro olduğunu dile getirerek: “Biliyorsunuz 15 Mart’tan itibaren bir pandemi süreci oldu. Geçtiğimiz yıl 15 Mart’tan sonra sezonun sonlanmasına altı hafta kalmıştı. Bilindiği üzere TFF ilk önce liglerin oynanmasına karar verdi. Bunun sonucunda takımımız 15 gün toplandı. Daha sonra Türkiye Futbol Federasyonu corona virüs nedeniyle ligleri tescil ederek bu kez oynanmamasına karar verdi ve bulunduğumuz ligi sonlandırdı. Burada da takımımızda bir kesiklik oldu. Eski futbol takımımızın kadrosuyla ilgili olarak ta uzun süre bir beklememiz oldu. Aynı kadroyu koruyabilir miyiz, onları kaybetmeden yola devam edebilir miyiz şeklinde düşündük. Fakat o dönemde özellikle hem maddi olarak, hem de sponsor bulma olarak sıkıntılı zamanlar geçirdik. Bir şekilde kadromuzu o süreçte koruyamadık. Aslında mevcut kadromuzu koruyabilmiş olsaydık hem maliyetimiz daha düşük olacaktı, hem de bildiğimiz oyunculardan kurulu bir takım olacaktık.” dedi.

“TEKRAR GÖREVE ÇAĞRILDIK”

Yeni yönetimde oluşan fikir ayrılıkları sonucunda göreve tekrar devam edeceklerini Vali Gökmen Çiçek’ten öğrendiklerini aktaran Yusuf Ulutürk: “Eski takımımız dağıldıktan sonra sistem farklı bir süreçten geçti. Yurt dışından bir arkadaş takımı alma konusunda bir talepte bulundu. O durumda uzun bir süre beklemede kaldıktan sonra gerçekleşmedi. Daha sonra iş adamlarımızın desteği ve Sayın Valimiz ile Belediye Başkanımızın öncülüğünde iş adamlarından oluşan güçlü bir ekip kuruldu. Engin bey Başkanlığı’nda ekibin kurulmasında biz de destekte bulunduk. Fakat son anda anladığımız kadarıyla yönetim içinde bazı görev dağılımıyla ilgili ve maddi manevi konularla ilgili bir ayrılığın oluştuğunu öğrendik. Bunun sonucunda da Sayın Valimiz bizlere ulaşarak göreve bizlerin devam edeceğini ve arkadaşların devam etmek istemediklerini bizlere söylediler.” dedi.

BORÇLARIN %60 ÖDEDİK

Kulübün mali açıdan iyi olmadığı için etkilendiğini anlatan AFJET Afyonspor Başkanı Yusuf Ulutürk, “Kulübün geçmiş yıldan 9 milyon lira gibi bir borç yükü mevcuttu. Borçları yapılandırarak ödemelerine başladık ve bugün itibariyle borçların yüzde 60’ına ödedik. Aynı zamanda da bu sezona ait oyuncuların alacakları, personel maaşları ve giderleri gibi tüm harcamalarımızı da borçlanmadan tamamladık. Ancak dünyayı saran ve ülkemizde de yayılan koronavirüs salgını nedeniyle liglerin ertelenmesi ile birlikte iddia gelirleri gibi bazı gelirlerin kaybı her kulüp gibi bizi de etkiliyor.” dedi

“SOSYAL MEDYADAN SALLIYORLAR”

Sosyal medyada oluşturulan algının gerçek olmadığını belirten Ulutürk: ”Yani burada şuna değinmek istiyorum sosyal medya hesaplarında görüyor ve okuyoruz. Yusuf Ulutürk olarak ve şirket olarak sanki biz bu durumun böyle olmasını, farklı mecralardan geçerek bilerek ve isteyerek böyle olmasını, bize gelmesini istemişiz algısı oluşturuluyor. Hâlbuki bununla uzaktan yakından konunun ilgisi yoktur. Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değildir. Şimdi büyük yönetim 57 topçu 7 teknik adam gibi laflar ediyorlar. Kaldı ki biz hepsini göndermedik. Çoğu teknik adam kendi isteği ile ayrıldı. Bizim de bir sabrımız var bazı şeyleri durumumuzdan dolayı sineye çekmek zorunda kalıyoruz. ”dedi.

“YASER YILDIZ SORUN YARATTI DİĞER TÜM OYUNCULARLA ANLAŞTIK”

Yaser Yıldız’ın kulüp ve yönetim hakkında kötü sözler sarf ettiğine değinen Başkan Yusuf Ulutürk: “Sözleşme maddeleri yeniden düzenlendikten sonra ilk etapta birkaç oyuncumuz bu UÇK maddesini kabul etmedi. Daha sonra futbolcularla devam eden görüşmeler neticesinde Yaser Yıldız futbolcumuz haricindeki tüm oyuncular bu maddeyi kabul etti ve hepsiyle anlaştık. Bunun akabinde oyuncumuz Yaser Yıldız’ın kulübümüz ve yönetim kurulumuz için kullandığı olumsuz ve kötü söylemlerini duyduk. Bizde bunun neticesinde zaten UÇK maddesi nedeniyle anlaşamadığımız ve kötü söylemlerinden dolayı takımımıza zarar vermeye çalışan oyuncu Yaser Yıldız ile yollarımızı ayırma kararı aldık.” dedi.

“SERHAT HOCA YASER YILDIZI TERCİH ETTİ”

Serhat Gülpınar hocanın takımdan ayrılış nedenine değinen Ulutürk: “Sonrasında ise yönetim olarak, Engin Gökdemir Bey’in Başkanlığı’nda teknik direktörlük için göreve getirilen Serhat Gülpınar hoca ile görüştük. Bu durumu kendisine bildirdik. Ve oyuncuyla uygun bir dille görüşüp maddi kayıpları da karşılanarak yola devam etmek istemediğimizi bildirmesini istedik. Serhat hoca görüşmemiz sonucunda futbolcu Yaser Yıldız ile görüşmek için bizlere olumlu ya da olumsuz herhangi bir şey söylemedi. Serhat hoca ile yaptığımız farklı bir görüşmede Yaser Yıldız ile devam etmek istemediğimizi kendisine tekrar bildirdik. Kendisi ise Yaser Yıldız giderse bende ayrılırım dedi. Ve bizde hocanın kararına saygı duyarak yollarımızı ayırdık.” dedi.

YASER TAKIMA ZARAR VERMEYE BAŞLAMIŞTI”

Takımdan ayrılan Yaser Yıldız’ın takımdaki genç futbolcuları baskı altına aldığını ifade eden Ulutürk: “Yaser Yıldız konusuna döndüğümüzde ise; UÇK maddesi nedeniyle kendisiyle anlaşamadıktan sonra kulübümüz ve yönetimimiz hakkında ağza alınmayacak söylemlerinden dolayı yollarımızı ayırdık. Çünkü futbolcu artık takıma zarar vermeye başlamıştı. Hatta genç oyuncularımıza dahi baskı yaparak etkilemeye çalışması kabul edilebilir bir şey değildi. Yönetimin tamamı olarak, takıma ilerisi için zarar verebilir şeklinde karar aldık ve yollarımızı ayırdık. Şimdi, bu oyuncu bizden ayrıldıktan sonra gitti takımda da kadro dışı bırakıldı. Gönderdiğimiz oyunculara baktığınız bu oyuncular doğru dürüst kadroya girmediklerini rahatlıkla görebilirsiniz. ”dedi.

İKİ MİLYON KAR ETTİK

UÇK maddesinin sözleşmede çok önemli bir madde olduğunun altını çizen Ulutürk: “Bu görev bizlere tekrar verildikten sonra bazı yanlışlıklar gördük. Yanlışlıklar hiçbir kimsenin suçu ya da kabahati değildir. Araştırılmadan sözleşmelere yazılmış olabilir. Örneğin protokole bir UÇK maddesi konulmuş. Bu UÇK maddesi ilerde takımımızın geleceğini çürütecek kadar önemli bir madde. Bunu göze alarak takımımızın geleceğini tehlikeye atamazdık. UÇK maddesi şu anlama gelmektedir. Örneğin oyuncuyla anlaşıldı ve iki hafta sonra problem oldu ve oyuncu takımdan ayrılmak istedi diyelim. Oyuncu hemen direk olarak uzlaştırma kuruluna giderek kulübün kendisine ilk başta ödenmek üzere anlaşılmış olan rakamı alıyor. Eğer kulüp bu rakamı hemen ödeyemez ise de oyuncu serbest kalarak, başka bir takıma gidebiliyor. Hatta daha da ağırı kulübün transfer tahtasını da kapatabiliyor. Bu nedenden dolayı takımın geleceği için biz buna izin vermedik ve sözleşme maddeleri yeniden hazırlanarak düzenlendi.” dedi. Bunun sayesinde takıma yaklaşık 2 milyon lira kazandıklarını belirtti.

“İYİ PUANLAR TOPLADIK”

Zorlu bir fikstürün yaklaştığını söyleyen Ulutürk: “Takımımızda değerli oyuncu arkadaşlarımız var. Yeni teknik direktörümüz ve ekibine güveniyorum. Kendileri çok donanımlı, geçmişleri üst düzey de olan kişiler. Takımda bazı mevkilerde eksiklerimiz bulunuyor. Oralara takviye yapmamız gerekiyor. Önümüzdeki günlerde bunları hızlı bir şekilde tamamlamamız gerekiyor. Çünkü zorlu bir fikstür bizleri bekliyor. İkinci yarı takımlar kadrolarını güçlendiriyor.  Rehavete kapılmadan yolumuza emin adımlarla devam etmeliyiz.” dedi.

TELEFON EDİP GERÇEĞİ ÖĞRENEBİLİRLER

Sezon başında TFF 2. Lig gruplarından Afjet Afyonspor’da belediye meclis üyesi Mustafa Oğuz’un kulübü satın almak isteyen Ali Adman’a mahzur olduğu ve buna reaksiyonların olduğu belirtilmişti. Konu ile konuşan Belediye Meclis üyesi ve aynı zamanda Afyonspor yöneticisi Mustafa Oğuz, konunun yanlış anlaşıldığını dile getirdi. Oğuz, Ali Adman’ın kendilerinden inanılmaz talepleri olduğunu dile getirerek “Ben Ali Adman’ı fazla tanımam. Kendisi ile sadece 15 dakikalık bir görüşmemiz oldu. Bu şahıs bize geldiğinde bizlerden inanılmaz talepleri oldu. Adman, ben bu takımı alırım yalnız bizlerden AFBEl otel’i bütün sahaları, belediyeye ait olan iki benzinliği on yıllığına vermemizi istedi. Bende o zaman kendisine bunları verdiğimizde bende bu kulübü yönetirim dedim. Biz bu beyefendiye bu takımı vermemek ile büyük iş yaptığımızı düşünüyorum. Bu adamın kulüp ile düşüncelerini anladık. Herkesin bir namusu ve bir değeri var. Gerçekleri öğrenmek isteyen ben mi telefon ile ya da yüz yüze konuşup öğrenebilirler “ dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM