• DOLAR
  $1.017,5
 • EURO
  $0,3091
 • ALTIN
  $19.076,6
 • BIST
  1,0393
“Hepimiz aynı gemideyiz”

“Hepimiz aynı gemideyiz”

 

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.  Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “ Bir insanın hayatında 18 yaş ile 65 yaş (emeklilik yaşı baz alınarak) arası çalıştığı göz önüne alındığında 47 yıl çalışabilmektedir.”

Arslan; “Bu çalışma ise sarayın günlük masrafının 7,6 da biri. Yani ömür boyu asgari ücretle çalışacaksınız ve kazandığınızın tamamını saraya vereceksiniz, sarayın sadece 3 saat 10 dakikalık masrafını karşılayabileceksiniz” dedi.

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “ Siz ömrünüzü vereceksiniz buna karşılık birileri bir ömür boyu kazandığınızı 3 saat 10 dakikada yiyecek. Bundan daha büyük bir kölelik olur mu? Bundan daha büyük bir zulüm olur mu? Bundan daha büyük bir israf olur mu? Allah’tan korkun demek geliyor içimden ama Allah’tan korkan böyle yapar mı” diyerek sözlerine şöyle devam etti; “   Bu rakamlar gösteriyor ki; seçimlerde dile getirilen ‘beka sorunu’ ülkenin değil kendi lüks yaşantılarının bekası imiş. ‘Hepimiz aynı gemideyiz’ sözüyle kast ettikleri kendilerinin sefası için bizim bir ömür boyu ve bizden sonraki nesillerimizin de hayatlarının sonuna kadar kürek çekecek olması imiş. ‘İstikrarın bozulmaması’ kendi keyiflerinde bir azalma olmaması imiş.  2017’de “mal ve hizmet alım giderleri”ne 156 milyon TL, 2018’de 428 milyon TL harcanırken, 2019’da bu kalem katlanarak artarak  tam 1 milyar 778 milyon 798 bin TL oldu. Bunun kaç asgari ücrete ve kaç insan ömrüne karşılık geldiğini de siz hesap edin” diye konuştu.

İKTİDARA OLAN GÜVEN HER GEÇEN GÜN DÜŞÜYOR.

Arslan; “Kendi rakamlarına göre 4 milyon işsiz olduğu (aslında bu rakamın 8 milyon olduğu hesaplanıyor) 10 milyon insanın çalıştığı halde geçimini sağlayamadığı bir ülkedeyiz. İktidar ekonomideki sorunları görerek bunları düzeltmenin yerine rakamlarla oynayarak algı üretmenin derdine düşüyor. TÜİK, eylül ayı enflasyon rakamlarına göre tüketici fiyatları Eylül ayında yüzde 0.97, yıllık olarak da yüzde 11.75 arttı. İktidar çarşıya, esnafa, tüketicinin haline bakmıyor. TÜİK rakamları ile milleti avutmaya çalışıyor. Şimdi TÜİK rakamlarının hali ortada, hesabı hangi marketten yapıyorlar gerçekten merak ediyoruz, söylesinler de alışverişimizi oradan yapalım. Bir ülke düşünün akaryakıttan, bilgisayara, gıdaya akla gelen her şeye zam üstüne zam gelecek ama enflasyon rakamları bu seviyede kalacak. Buna inanan kimse yok.”

‘DURMAK YOK YOLA DEVAM’ DEĞİL ‘YOL BİTTİ ARTIK TAMAM’

“Gündemimize son olarak eğitimde yaşadığımız karmaşaya değinmek istiyorum” diyerek sözlerine devam eden Arslan; “Şimdi çıkıp diyorlar ki; ‘500 bin tablet dağıtacağız’ sormazlar mı adama tablet dağıtsan ne olacak, internet altyapısı yok?  Alt yapı olsa internetin parasını nasıl verecek? 7 aydır uzaktan eğitim diyorsunuz tablet vermek şimdi mi aklınıza geldi? Kaybolan 7 ayın telafisi nasıl sağlanacak? Tablet dağıtımını ifade ederken hiç mahcubiyet hissettiniz mi? vatandaşlarımızın kendi imkanlarıyla bir tablet alamadığını hiç aklınıza getirdiniz mi? Bütün bu yaşananlar gösteriyor ki; bu kadar sorumsuz bir iktidarla yürünecek yol kalmamıştır. ‘Durmak yok yola devam’ değil, ‘yol bitti artık tamam’ demenin vakti gelmiştir.  İnanıyor ve biliyoruz ki; ülkemizin aşılamayacak hiçbir problemi yoktur. Yeter ki işi ehline verelim” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM