• DOLAR
  $2.914,3200
 • EURO
  $0,9326
 • ALTIN
  $42.604,6000
 • BIST
  1,1721
“Hem Emniyet’e hem Afyon’a yakıştı”

“Hem Emniyet’e hem Afyon’a yakıştı”

Afyon Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri bir dizi ziyarette bulundular. Sırasıyla Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü, Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, Dünya Gazetesi İl Temsilciliği, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü ve AFSİAD’I ziyaret eden Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri öğle yemeğinde de Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve ekibini ağırladılar.

Afyon Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı H. Hakkı Özsoy ile Cemiyet Yöneticileri Sezer Küçükkurt, M. Emin Güzbey, M. Emin Birliktir, İsmail Akar, Ömer Elçi, Mehmet Abdioğulları, M. Önder Artuk, Hakan Dilek ve Faruk Kılınç ilk ziyaretlerini İl Emniyet Müdürlüğü’ne gerçekleştirdiler.

 

“EMNİYET TEŞKİLATI İLE HER ZAMAN İÇ İÇE MESAİ HARCIYORUZ”

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’e, vekaleten yürüttüğü görevine asaleten atanması nedeniyle tebriklerini ileten Gazeteciler Cemiyeti Yöneticileri Emniyet Müdürlüğü’nün yeni yerleşkesinin de hayırlı olması dileklerini ilettiler. Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü’nün Erkmen yolu üzerindeki yeni yerleşkesini basın mensuplarına gezdiren İl Emniyet Müdürü Ali Temiz; “Ben de sizlerin nezdinde tüm gazeteci arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum. İlimizin huzur ve asayişi için birlikte yaptığımız çalışmalar hız kesmeden devam edecektir. Mobese ve ekipman ağımızı da sürekli genişletiyoruz. İlerleyen zamanda şehir içi trafikte de bu sistemlerden faydalanacağız. Vatandaşlarımızın bizzat gelerek hizmet almaları gereken Trafik Şube, Özel Güvenlik gibi birimlerimizi kolay ulaşılabilir şekilde konumlandırdık. Diğer birimlerimizde ise güvenlik ve çalışma rahatlığını önceliğimize aldık” dedi.

JANDARMA BİNASI YENİLENECEK

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı binasının yenileneceği bilgisini aktaran Albay Yılmaz Kırgel “Mevcut binamız 1982 yılı yapımı olduğu için ömrünü tamamlamak üzere. Mevcut binamızın arkasında yeni İl Jandarma Komutanlığı binamızın inşaatına başlayacağız. 2023 yılında yeni binamızın tamamlanması planlanıyor. Yeni bina tamamlanınca bu bina yıkılacak. Yerleşkemiz aynı yerinde kalacak ama binamız yenilenmiş olacak. Basınımızla karşılıklı olarak çalışmalarımıza katkı sunmaya çalışıyoruz. Güzel bir uyumumuz var. Bu uyumun devam edeceğine inanıyorum” dedi.

“GASTRONOMİ ALANINDAKİ ÇALIŞMALARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

Afyon Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri öğle yemeğinde Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve ekibini ağırladılar. Gastronomi alanındaki çalışmalarının devam ettiğini Gastronomi Evi ve yeniden düzenlenen Millet Hamamı’nın gastronomi alanında hizmet vermek üzere önümüzdeki hafta açılacağını belirten Başkan Zeybek, “Afyonkarahisar’ın gastronomi alanındaki gelişimine yönelik çalışmalarımız artarak devam edecek. Kentsel Dönüşüm Projesinin uygulanmasıyla ilgili olarak biz üzerimize düşen tüm görevleri yerine getirerek, vatandaşlarımızla Bakanlığımız arasında köprü olmaya çalıştık. Gelinen noktada Bakanlık hak sahiplerinden talepleri topladı. Bu taleplere göre yapılacak olan değerlendirmenin ardından Bakanlık tarafından alınacak olan kararı bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde durum netlik kazanır diye düşünüyorum. Biz her zaman vatandaşımızın menfaatlerinden tarafız” dedi.

“MEVLEVİ CAMİİ ÇEVRESİ YENİDEN DÜZENLENECEK”

Şehrimizin tarihi kent dokusuyla ilgili çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Özellikle Mevlevi Camii çevresindeki tarihi ve kültürel güzelliklerimizin ön plana çıkarılması için yeni çalışmalar içerisindeyiz. Mevlevi Camii’nin çevresinde uygun olan yerleri Belediye olarak istimlak edip, Mevlevi Camii’nin çevresini rahatlatacağız. Orada ziyaretçilerin gelişlerini kolaylaştırıcı, kültürel ve tarihi yapıya yakışan düzenlemeler yapacağız. Bu amaçla çalışmalarımız sürüyor” dedi.

“SERHAT ŞEHRİNDEN KURTULUŞ ŞEHRİNE GELDİM”

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı görevine yeni atanan ve geçtiğimiz günlerde görevine başlayan Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak’ı da makamında ziyaret eden Afyon Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri Başsavcı Karabacak’a görevinde başarılar dilediler. Afyonkarahisar’da görev yapmaktan mutluluk duyduğunu belirten Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, “Serhat şehrimiz Edirne’den Kurtuluş şehrimiz Afyonkarahisar’a gelmiş olmak benim için ayrı bir önem arz ediyor. Bugüne kadar Afyonkarahisar’la ilgili çok detaylı bilgi sahibi olamasam da Afyonkarahisar’ın çok kıymetli bir şehir olduğunu biliyorum. Balkan Savaşı’nın kazanıldığı topraklardan Büyük Zafer’in kazanıldığı topraklara geldik. Bu bilinçle görev anlayışımızı sürdüreceğiz. Afyonkarahisar basınımızı takip ediyoruz. Güçlü ve dinamik bir basın yapısı hakim. Şehrin birlikteliğine katkı sunmaya çalışıyorsunuz. Biz de bu çalışmalara kendi görev alanımız dâhilinde katkılar sunmaya çalışacağız” dedi.

DÜNYA GAZETESİ’NE “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

Afyonkarahisar, Kütahya ve Bilecik Bölge Müdürlüğü bürosunu Afyonkarahisar’da açan Dünya Gazetesi’nin Bölge Temsilciliğini de ziyaret eden Afyon Gazeteciler Cemiyeti Yöneticileri Dünya Gazetesi Bölge Temsilcisi Hatice Aydoğan Özsökmen ile Dünya Gazetesi Afyonkarahisar muhabiri İbrahim Küçükkurt’a da çalışmalarında başarılar dilediler. Dünya Gazetesi Bölge Temsilcisi Hatice Aydoğan Özsökmen ise “Afyonkarahisarlılar ve basın camiası bizi ilk günden itibaren sahiplendiler. Bu nedenle tüm meslektaşlarımıza ve Afyonkarahisarlılar’a teşekkür ediyoruz” dedi.

“SİVİL TOPLUM YAPISINA KATKI SUNMAYA ÇALIŞIYORUZ”

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’nü de ziyaret eden Afyon Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Ahmet Nuri Gök ile Müdürlük personeline teşekkürlerini ilettiler. Müdür Ahmet Nuri Gök de ilimizde görev yapan sivil toplum kuruluşlarına katkı sunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Bizler de bu toprakların insanıyız. Görev alanımız dahilinde en güzel şekilde, güler yüzlü ve verimli hizmeti vermeye çalışıyoruz. Siz basın mensuplarımızdan da her zaman destek görüyoruz. Biz de sizlere teşekkür ediyoruz. Ziyaretiniz vesilesi ile Afyon gazeteciler Cemiyetimizin onaylanan yeni tüzüğünü de sizleri takdim ediyoruz. Gazeteciler Cemiyetimiz hayırlı olsun” dedi.

“SOSYAL YARDIM PROJELERİ İSTİHDAMI ÖNLEMEMELİ”

AFSİAD yöneticileri, Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri ile ilimiz ekonomisini değerlendirdi. Gazeteciler Cemiyeti yöneticilerini AFSİAD binasında ağırlayan AFSİAD Başkanı Kadir Sayın, Başkan Yardımcıları Hüseyin Tokman ve Murat Tabak, Yönetim Kurulu üyeleri Tamer Dişbudak, Kamil Ayvalı, Kirami Gürel, Nail Demirel ve Muhammet Ötken, ziyarette Afyonkarahisar ekonomisine yönelik görüşlerini dile getirdiler. AFSİAD Başkanı Kadir Sayın, “Afyonkarahisarlı işadamları olarak bizler hem ülkemizin hem de ilimizin ekonomisine katkı sunmaya, istihdam ve üretimi diri tutmaya çalışıyoruz. Bu yönde Devletimizin sağladığı destekler büyük önem arzediyor. Pandemi döneminde alınan destek ve teşvik kararları olmasa durum çok daha zor olabilirdi. Sağlanan katkılar nedeniyle müteşekkiriz” dedi.

“VASIFSIZ İŞÇİ BULMAKTA ZORLUK YAŞIYORUZ”

Avşar Emaye Sahibi, AFSİAD Başkan Yardımcısı Murat Tabak, “Şirketimiz şu an için 100 kişi daha istihdam etmek istiyor. Ama vasıfsız eleman bulamıyoruz. Vasıfsız işçi de arıyoruz, mavi yakalı olarak nitelendirdiğimiz teknik eleman da arıyoruz. Ne yazık ki yok” dedi. Natura Mermer sahibi ve AFSİAD Başkan Yardımcısı Hüseyin Tokman ise “Bizim firmamız da bugün için en az 10 kişi daha istihdam edebilir. Ama vasıfsız işçi bulmakta zorluk yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

“‘YATIRIM PLANLAMA OFİSİ’ BU İŞİ ÇÖZECEKTİR”

Afyonkarahisar ekonomisi açısından bir başka öncelikli konunun ise Organize Sanayi Bölgeleri olduğunu belirten Kadir Sayın, “Afyonkarahisar olarak en büyük sıkıntılarımızdan birisi nüfusu ve yatırımı merkezde odaklayamamış olmamızdır. İlçelerdeki OSB’ler yeterli doluluk oranına ulaşmadığı için Merkez’e yeni sanayi parselleri verilemiyor. Merkez’in ekonomi, yatırım ve sosyal alanda gelişimine ağırlık verdiğimiz takdirde Afyonkarahisar ekonomisi birçok sorunu aşacaktır. Bir başka önem arz eden konu ise Afyonkarahisar’a yapılacak olan yatırımların planlanmasına yönelik çalışmalar yapılmasıdır. Yatırım Planlama Ofisi tarzında bir yapılanma bu işi çözecektir. Ekonomik anlamda getirisi olmayacak, yanlış yatırımların bu şekilde önüne geçilebilecektir” şeklinde konuştu. AFSİAD Yönetim Kurulu üyeleri ile Afyon Gazeteciler Cemiyeti yöneticilerinin ilimiz ekonomisine yönelik görüş alışverişlerinin düzenli aralıklarla devam etmesine yönelik görüş birliğine varılan ziyaretin anısına AFSİAD Başkanı Kadir Sayın tarafından Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt’a Atatürk’ün Kocatepe’de bulunan Anıtı’nın görseli armağan edildi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM