• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Hedefimiz İhtisas Fuarı’nı gerçekleştirmek’

‘Hedefimiz İhtisas Fuarı’nı gerçekleştirmek’

Motorsporları Merkezi’nde 27-28-29 Ocak tarihlerinde yapılan festival ile Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen karavan ve kamp tutkunları Afyonkarahisar’da buluştu. Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, “Karavan festivalini ihtisas fuarı ile birleştirip, Türkiye’nin en büyük karavan fuarını Afyonkarahisar’da gerçekleştirmek istiyoruz. Gelin hep beraber Afyonkarahisar’a bir ihtisas fuarı kazandıralım” dedi.

Karavan kültürünü benimseyerek doğa ile iç içe yaşamayı tercih edenler ile karavan hayatını merak edenler Belediyemiz tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen KaravanFest2’de bir araya geldi. Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu, Anadolu Motor ve Doğa Sporları Kulübü işbirliğinde yaptığımız organizasyonda; sportif etkinlikler başta olmak üzere, bölge tanıtım gezileri, doğa yürüyüşü ve konserler gibi etkinlikler büyük ilgi gördü. Kamp ve karavan tutkunları, Türkiye’nin en iyi etkinliklerinden birini deneyimleme fırsatını buldu.

‘ÜMİT ETTİĞİMİZDEN FAZLA KATILIM OLDU’

KaravanFest2 hakkında açıklamalar yapan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek yoğun bir ilgi ve memnuniyet olduğunu ifade etti.  Zeybek, “Hemen hemen Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcılar alanı çok beğendiklerini, festivalden çok memnun olduklarını ifade ediyorlar. Biz de bu sene 2023’ün Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı olması münasebetiyle festivallerimizi, etkinliklerimizi yapmaya devam edeceğiz 2023’ün ilk etkinliğini de beklediğimizden, ümit ettiğimizden daha fazla yoğun bir katılımla oldu. Misafirlerimizin Afyon’umuzun güzelliklerini görme fırsatı, gezme fırsatı oldu” dedi.

‘BİR HEDEFİMİZ VARDI, İHTİSAS FUARINI GERÇEKLEŞTİRMEK’

Desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Zeybek’e teşekkür eden Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke yine bir ilke imza atıldığını belirtti. Akülke, “Bir hedefimiz vardı. Afyonkarahisar’da İhtisas Fuarını gerçekleştirmek. Herhalde Allah onu da bize nasip edecek. Karavan festivalini ihtisas fuarı ile birleştirip, Türkiye’nin en büyük karavan fuarını Afyonkarahisar’da gerçekleştirmek istiyoruz. Burada tüm paydaşlara, tüm STK’lara, herkese sesleniyorum. Gelin hep beraber Afyonkarahisar’a bir ihtisas fuarı kazandıralım. Çünkü böyle bir alt yapıya artık sahibiz. Kış oyunları ve alternatif olarak da motivasyon, takım oyunları, çocuk oyunları düzenledik. Çok farklı bir karavan festivali yaşadık. İnşallah biraz evvelde dediğim gibi önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi istiyoruz. Afyonkarahisar’ın kazanması önemli. Katılımcılara ve bizlere destek sağlayan bu ortamı oluşturan kıymetli Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Zeybek ve ekibine çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM