• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
HAYVANSEVERLER İLE İSTİŞARE TOPLANTISI

HAYVANSEVERLER İLE İSTİŞARE TOPLANTISI

 

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Dinar Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizde düzenlenen İstişare toplantısında hayvan severleri ağırladı.

Açılışı gerçekleştirilen Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde Dinar Belediyesi tarafından düzenlenen istişare toplantısı ve kahvaltı programına Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Öztürk, Dinar Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Gürpınar, Belediye birim amirleri ve hayvan severler katıldı. Kahvaltı programında hayvan severlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Belediye Başkanı Nihat Sarı yaptığı konuşmasında; “Sahipsiz sokak hayvanlarının bakım, tedavi ve kısırlaştırma işlemlerinin yapılacağı bu merkezi ülkemizde çoğu ilde bile bulunmazken biz Türkiye’de Örnek bir proje olan Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini belediyemizin bütçesi ile ilçemize kazandırdık. Hayvanlarda bu dünyanın bir parçası, onları aç, susuz ve sevgisiz bırakmamak gerekiyor. Burada sadece köpeklerin değil diğer sahipsiz sokak hayvanlarımızın da olacağını ailelerimizin çocukları ile birlikte haftanın 7 günü gelip ziyaret edebileceğini belirtmek istiyorum. Çocuklarımıza da burada hayvan sevgisini aşılamış olacağız. Tüm hayvan severleri buraya davet ediyorum. Siz değerli hayvan severlerimizde gönüllü olarak merkezimize istediğiniz zaman gelerek ziyarette bulunabilirsiniz. Amacımız Sahipsiz sokak hayvanlarımızın bakım, tedavi ve kısırlaştırma işlemleri yapılmasından sonra tekrar alındıkları noktadaki doğal yaşam alanlarına bırakılmasıdır. Merkezimiz tekrardan ilçemize hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerini kullandı.

HAYVANSEVERLER TEŞEKKÜR ETTİ

Hayvan severler ise Sahipsiz Sokak Hayvanları bakım ve tedavilerinin yapılacağı merkezi ilçeye kazandırmasından dolayı Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya teşekkür ederek, projenin hayata geçmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirttiler. Ayrıca Hayvan severler yaptığı açıklamada; “Beklediğimiz bir andı bu. Bizler başkanımızla görüşmeler yaptık. Sağ olsun başkanımız bizleri çağırdı, fikirlerimizi aldı. İlçemize güzel bir merkez oldu. Bizler gönüllü olarak desteğe hazırız” şeklinde konuştu.

Kahvaltı programı sonrasında ise idari binada bulunan muayene Odası ve ameliyathane alanı incelendi. Akabinde sahipsiz sokak hayvanlarının içerisinde bulunduğu alanlar incelenerek bu alanlarda işlemlerin nasıl gerçekleştirildiği hakkında bilgiler verildi. Program merkezi içerisinde bulunan Doğal Yaşam Parkının da gezilmesiyle son buldu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM