• DOLAR
  $1.306,67
 • EURO
  $0,4943
 • ALTIN
  $18.933,22
 • BIST
  0,9694
‘Hayvanları doyuramıyorum satacağım, kimse almıyor’

‘Hayvanları doyuramıyorum satacağım, kimse almıyor’

 

 

Hayvancılıkta girdi maliyetlerinin önüne geçemeyen ve günden güne zarar eden Emirdağ ilçesinde besicilik yapan Muhammed Özdil: “Hayvanlarımı doyuramaz duruma geldim, satacağım, kimse almıyor.”

 

 

 

Emirdağ ilçesinde besicilik yapan Muhammed Özdil, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’ye seslenerek, “Hayvanlarımı doyuramaz duruma geldim. Satacağım, kimse almıyor. Arpanın kilosu geçen yıl 2 liraydı, bu yıl oldu 6 lira. Alıp yedirmek mümkün değil. Geçen yıl yonca, balyası 20 liraydı, bu yıl 80 lira oldu. Alamıyoruz. Desteklerini bekliyoruz Sayın Tarım Bakanı’mızdan” dedi.Emirdağ’ın Karayatak mahallesinde besicilik yaptığını belirten Muhammed Özdil, yaşadıkları sorunları ANKA Haber Ajansı’na anlattı. Özdil, şunları söyledi:

TARIM BAKANI’MA SESLENİYORUM

“Tarım Bakanı’ma sesleniyorum. Yaptığım hayvancılıktan memnun değilim. Hayvanlarımı doyuramaz duruma geldim. Satacağım, kimse almıyor. Arpanın kilosu geçen yıl 2 bin (2 lirayı kastediyor) liraydı, bu yıl oldu 6 bin (6 lirayı kastediyor) lira. Alıp yedirmek mümkün değil. Geçen yıl yonca, balyası 20 bin (20 lirayı kastediyor) liraydı, bu yıl 80 bin (80 lirayı kastediyor) lira oldu. Alamıyoruz. Desteklerini bekliyoruz Sayın Tarım Bakanı’mızdan.

ŞU DURUMDA AÇ DURUMDAYIZ

Yem pahalı olduğundan kuzularımızı besiye çekemedik. Durumumuz kötü. Geçen yıl baskül (kuzu karkas kilo fiyatı) 23 liraydı, bu yıl baskül 43 lira. Yemin torbası geçen yıl 90 liraydı, bu yıl 380 ve 400 lira. Alıp hayvanlarımızı besiye çekemiyoruz. Bize kâr amaçlı bir şey bırakmıyor. Şu durumda aç durumdayız. Bize desteklerinizi bekliyoruz. Sayın Tarım Bakanı’ma sesleniyorum; burada bizleri mağdur bırakmasınlar. Gelsinler, baksınlar, sorsunlar, soruştursunlar. Malımızı daha fazla üretmek istiyoruz ama şu durumda üretemeyecek hale geldik, son duruma geldik. Duysun sesimizi Tarım Bakan’ım.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM