• DOLAR
  $4.185,8600
 • EURO
  $0,9120
 • ALTIN
  $53.108,3600
 • BIST
  1,1309
Hayvan sevgisiyle teknoloji buluşuyor

Hayvan sevgisiyle teknoloji buluşuyor

Asya Veteriner Kliniğinde hayvan sevgisiyle teknoloji buluşturuldu. Klinikte sokakta yaşam mücadelesi veren patili dostlarımızın sağlığına kavuşmasına yardımcı oluyor.

 

Uzun yıllar Veteriner Hekimlik yapan Meral Kaya, Asya Veteriner Kliniğinde hayvanların yardımına koşmaya devam ediyor. Klinikte ileri teknoloji cihazlarla hayvanlara zarar vermeden muayene etmeyi hedeflediklerini belirten Kaya “İnsan olarak hepimizin görevi hayvan dostu olmak. Biz de ‘Hayvan Dostu’ konseptiyle bu kliniği tasarladık” dedi.

 

Klinikte hemogramdan bilgisayarlı röntgene kadar pek çok cihaz bulunuyor. Hayvanların rahatlığına önem veriliyor. 4 yıldır Afyonkarahisar’da hizmet veren Asya Veteriner Kliniğinde ayrıca acil durumlarda da kliniğe ulaşan hastalara müdahale ediliyor. Klinik sahibi Veteriner Hekim Meral Kaya; ” Afyonkarahisar’da klinik işletme sahibi olarak ilk bayan veteriner hekimim ve bu konuda birçok bayan meslektaşıma örnek olduğumu düşünüyorum.  Asya Veteriner Kliniği olarak şuan 5 kişi çalışmaktayız. 2 veteriner hekim ve 3 veteriner teknikeri olmak üzere haftanın yedi günü hizmet vermekteyiz. Sabah 8.30 akşam 20.00 arasında kliniğimiz hizmettedir. Bunun yanında acil durumlarda gece saatin önemi olmaksızın kliniğimize ulaşan hastalara müdahale ediyoruz. Ayrıca yakın zamanda 24 saat aktif bir şekilde çalışmaya hazır hale geleceğiz” dedi.

“SAHİPSİZ VE SOKAK HAYVANLARI İLE ÇALIŞMAMIZ VAR”

 

Sahipsiz ve sokak hayvanlarıyla alakalı çalışmalarının da olduğunu dile getiren Kaya” Öncelikle sokak hayvanlarıyla alakalı çalışmalarımız mevcuttur. Birçok sokak hayvanın tedavisini cüzi miktarlarla tedavilerini karşılamış bulunmaktayız. Afyon’da sokak hayvanları, sahipsiz canların bakımları, beslenmeleri ve tedavileri için faaliyet sürdüren gönüllülerin kuruluşu olan Afyonkarahisar hayvanları koruma derneği (AFHAYKO) ile irtibatlı bir şekilde elimizden geldiğince canlarımıza yardım elimizi uzatmaktayız. AFHAYKO ile birlikte kliniğimizde yüzlerce sokakta yaşam mücadelesi veren patili dostlarımızın sağlığına kavuşmasına yardımcı olduk” dedi.

HIZLI ÇÖZÜMLER ÜRETMEK BÜYÜK ETKENDİR

 

Hasta sahibinin hasta hayvanını kliniğe geç getirmesi, internetteki yanlış olan birçok uygulamayı yapması ve bunlardan sonra kliniğe başvurmaları mesleklerini zorlaştıran en büyük neden olduğunu belirten Kaya “Bir hastalığın erken teşhis ve tedaviye başlanması hasta sahibi için de bizim için de patili dostlarımızın sağlığına kavuşmasında daha hızlı çözümler üretmekte büyük etkendir. Klinikte evcil hayvanlar için koruyucu aşılamalar, parazit aşılamaları, tıraş, yıkama, röntgen, hemogram, biyokimya ultrason, cerrahi operasyonların hepsi. Yani sağlık kuruluşunda verilen bütün hizmetler mevcut” diye konuştu.

 

“AŞILAMA ÖNEMLİ”

 

Kaya “Öncelikle aşılama. Aşılama olmadan hayvanlarımızın dışardan gelebilecek virüslere karşı bağışıklıklarının olmayacağını ve savunmalarının çok düşük olacağını belirtmek isterim. Ayrıca yapılan bu aşılamaların insan sağlığı içinde büyük önem taşıdığını bilmekte fayda var. Bunu bilerek davranmalarında her zaman fayda olacaktır. Zamanla her evde bir pati bulunmaya başlamıştır. Bu gelecek için büyük umuttur. Çünkü hayvan sevmeyen kişi insana karşı saygıda bulunmaz. İlerleyen zamanda çok daha iyi durumda olacaktır. Hayvan sahibi olan arkadaşlarımız öncelikle onlarında bir can olduğunu onlarında sorumluluğu olduğunu bilmelerinde fayda var. Ciddi anlamda ilgi alaka isteyen bir konudur bu. Hayvanların Aşıları, tedavileri, mamaları, gezdirilmeleri bunlar maddi ve manevi konulardır. Ama sağlıkları konusunda aşılama ve düzenli kontrollerinin yapılması doğrultusunda hem sizin hem patimizin sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmelerinde hiç bir engel kalmamaktadır” diyerek sözlerini tamamladı.  Yurdanur Mergen Özel Haber

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM