• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hasta adam denilen devlet büyük devlet oldu

Hasta adam denilen devlet büyük devlet oldu

AK Parti’de ‘İnandığın yolda yürü’ sloganı ile gerçekleşen 7. Olağan kongre sürecinin son kongresi Dinar ilçesinde gerçekleşti. Kongreye AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri ile Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’de katıldı.

Kongrelerde ilk sözü İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi aldı. Çelebi; “AK Parti kongreleri sizlerin bugün oluşturduğu gibi bizlere birliğimizi ve beraberliğimizi hatırlattığı günlerdir. Ak Parti kongrelerinde bayrak değişimi yapılır ama bu bayrak değişimi ‘ben niye orada değilim, ben niye yönetim kurulu üyesi olmuyorum. Biz başka birini istemiştik, olmadı’ sözlerinin yerine ‘Burada enerjimizi tazeleme konusunda görevi kim alırsa alsın biliyoruz ki bu bayrağı en üstte taşıma gayreti içinde olacak’ sözlerinin duyulduğu kongrelerdir. Teşkilat mensuplarımızın isminin önünde herhangi bir ek takılı olmadan yazmadan her zaman bu teşkilatın yanında ve arkasında oldunuz. AK Parti Dinar’da ne kadar güçlü olursa, Dinar’da ne kadar birliğimizi beraberliğimizi artırabilirsek Afyon’da o kadar güçlü olacağız. Afyon’da ne kadar güçlü olursak Ak Parti olarak Türkiye’de o kadar güçlü olacağız ve Türkiye güçlü oldukça Cumhurbaşkanımızın uluslararası siyasette gücü de o denli fazla olacak. Birleşmiş Milletler kürsüsünde dünyadaki bütün mazlumların hakkını, sessiz yığınların sesini daha gür duyuracak. Bu kongre ile yeniden bir Besmele çekip 2023’e doğru emin adımlarla ve hep birlikte yürüyelim istiyoruz” dedi.

HİZMETLERİ ARTIRARAK DEVAM EDECEĞİNDEN ŞÜPHEM YOK

İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi’nin konuşmasının ardından sözü Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek aldı, Zeybek; “ Ben il başkanlığım döneminde bu bölgede hep çalışkan ilçe başkanları ile çalıştım. Yaşar Hocam, Metehan başkanım, Burhanettin Başkanımla birlikte çalıştık. Çok güzel hizmetler verdiler ve büyük bir çalışma sergilediler. Bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ben yeni seçilen başkanımın da bu hizmetleri artırarak devam edeceğinden şüphem yok. Çalışkan bir başkanımız var. Ankara’da güçlü milletvekillerimiz var. Bu uyumumuz olduğu sürece Dinar başta olmak üzere bütün ilçelerimiz en iyi yatırımları hak ediyor” diye konuştu

O ESKİ ESKİ SÖYLEDİĞİNİZ HASTA ADAM DEĞİLİZ

Birlik ve kardeşlik hiç bozulmasın, her daim yolumuza kol kola devam edelim. Çünkü biz bu davaya aşkla inandığımız sürece zaten bu bayrak en yüksekte dalgalanacaktır” diyerek sözlerine başlayan Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven; “Bu topraklar 25 Ağustos’u 26 Ağustos’a bağlayan gecede Kocatepe’den başlayan Kurtuluş savaşının ve 27 Ağustos’ta Afyonkarahisar’ımızın kurtuluşu ve akabinde 9 Eylül’de Yunan’ın İzmir’de denize dökülmesi ile biten bir savaşın şahididir. O günlerde savaştan çıkmış ülkemiz batılılara göre hasta adamdı. Türkiye el koymak sömürgeleri yapmak istiyorlardı ama aradan 100 yıl zaman geçti bakın 100 yıl önce karşımızda olan Yunanistan yine karşımızda, Fransızı, İtalyanı yine karşımızda. O hasta adam denilen devletten bir büyük devlet çıkardık. Yunan paçavrasında Sayın Cumhurbaşkanımıza bir insanın ağzına alınmayacak laf ediyorlar ki herhalde 9 Eylül’ü unutuyorlar. Fransız Başbakanı çıkıyor diyor ki ‘benim derdim Türk milleti ile değil Erdoğan’la.’ Kusura bakmasın ama Sayın Erdoğan demek Türk milleti demektir. Bu ülkenin 82 milyon vatandaşının %52 oyuyla seçilmişse Erdoğan eşittir Türk milletidir. O eski eski söylediğiniz hasta adam değiliz” ifadelerini kullandı.

2 YILDA YAPILAN HİZMET 30 YILDA YAPILANDAN FAZLADIR

“Bir ilçede bir bölgede 6. Etap halinde yaklaşık 2000 TOKİ konutu yapmış en son Konak Mahallesi’ndeki 81 konutta 17 Kasım’da ihalesi var. 2000 konut ve bu konutların tamamının dağa taşa yapmışız” ifadelerini kullanan Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya’da; “1. sınıf deprem bölgesinde 1. sınıf tarım arazilerine değil 6 Kat 7 kat imar verelim de köşeyi dönelim diye değil, millet sağlam konutlarda huzur içinde otursun, doğalgazlı asansörlü konutlarda huzur içinde otursun diye 1200 lira taksitle 4 artı 1 dairede oturuyor. Sayın başkanım 1200 lira taksit, kiraya verirseniz aynı paraya bu konutlarda oturuyorlar. Bu büyük bir nimet. İYİ Parti’den seçilen arkadaş vardı. Şimdi dönüp soralım; Şu binayı ben yaptım diyecek bir tek bina varsa söylesin. En az 30 tane gayrimenkul sattı. Şu 2 yılda bir buçuk yılda yapılan 30 yılda yapılandan fazladır” dedi.

BİZİM DAVAMIZDA HİÇ KİMSE KENDİSİ İÇİN YAŞAMAZ HERKES KARDEŞİ İÇİN YAŞAR

“Erbakan hocamızın da söylediği gibi bizim davamızda hiç kimse kendisi için yaşamaz herkes kardeşi için yaşar. Menfaati öldürmenin de bir tek yolu budur” diyerek sözlerine başlayan Ak Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen; “Bugün biz mazlum ve mağdur coğrafyaların sesi, dünyanın lideri Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her daim yanında olacağız. Afyon’da güçlü olacağız, Ankara’da güçlü olacağız ve tüm dünyada güçlü olacağız. Kıymetli dostlar Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde %50 artı bir ile iktidar olunuyor. Biz o artı bir oya talibiz. Biz sadece AK Parti olarak insanların oyuna değil gönüllerinde de talibiz. Dolayısıyla biz her şeyi bir tarafa bırakıp Ak Parti için mazlum ve mağdurlar için en önemlisi ümmet için gece gündüz demeden koşturmak durumundayız. Bugün Amerikan seçimlerinde Joe Biden kalkmış ne diyor; Biz muhalefeti destekleyerek Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmek zorundayız. Trump ne diyor; Sen bu işi beceremezsin Recep Tayyip Erdoğan çok iyi bir satranç oyuncusudur. Bu işi ben yaparım diyor. Evet, kıymetli arkadaş bu ciddi bir ölçüdür. Amerika Birleşik Devletleri seçimleri dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan üzerinden şekilleniyorsa bu büyük güç olduğumuzun karşılığıdır. Biz 2001 yılından önce el pençe divan duranların lider denildiği günlerden bu günlere geldik. Türkiye Cumhuriyeti’nin 83 milyon vatandaşına bilaistisna daha özgüvenli veren kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır”

BİZLER ‘EĞER YÜRÜDÜĞÜNÜZ YOLLAR KONFORLU İSE KAYBOLMUŞSUNUZ’ DEMEKTİR

“Yol yürürken dünü, bugünü, ilerinin ilhamını çok daha gerilerden alan bir siyasi hareketin temsilcileriyiz. AK Parti tabelasını 19 sene önce asmış ama değerlerini Hz. Peygamberin yolundan ilham alarak oluşturmuş bir siyasi harekettir” diyerek sözlerine başlayan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir; “Bizler Türkiye’nin dört bir tarafında gayret gösteren bu büyük ailenin fertleri, aşkla, inançla, heyecanla vefayla bu yolda yürüyoruz. Bizler ‘eğer yürüdüğünüz yollar konforlu ise kaybolmuşsunuz’ demektir diye hisseden bir siyasi hareketiz. Düne kadar bu millete istikamet çizenler, şuradan yürüyeceksiniz, şu yolu takip edeceksiniz diyenlere kendi yolumuzu kendimiz çizeriz diyen bir liderin arkasında siyaset yapıyoruz. Tayyip Erdoğan’la siyaset yapmanın omuzlarımıza yüklediği yükün bilincindeyiz. Diyoruz ki Türkiye büyüdükçe, Türkiye güçlendikçe, Türkiye iddiasını artırdıkça kuşatma daha kesinleşecek. Dün hasım olanlar, nasıl hısımının yanındaysa çok daha kolay bir araya gelecekler. 2023 seçimlerinin zor bir seçim olacağını biliyoruz. İnşallah ittifak olarak Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi ile birlikte el ele gönül gönüle 2023’te Türkiye’yi çok daha güzel yarınlara taşıyacağız” dedi.

YALAN SEVİCİLİĞİ İLE BİLİNEN BİR MUHALEFET VAR

Kandemir; “Maalesef daha kötüsü yalanı adeta elbise gibi üzerine giymiş çok kolay yalan söyleyen, onu da ısrarla devam ettiren bir muhalefet var. Hatırlayın Biz Barış Pınarı harekatına başlarken ne işiniz var orada diyorlardı. Türkiye’nin son 20 senesinde milletin yanında durmadılar. Milletin yanında durmayacaklar, çünkü bunlar ayaklarını bu topraklara, gözlerini bu millete, kalplerini gönüllerini ve zihinlerini bu milletten ziyade başka bir istikamete çevirmiş muhalefettir. Biliyoruz ki kötü kuytuda bekler. Fırsatını bulursa aramıza giriyor. Fatih’in askerleri İstanbul surlarının önünde bir müjdeye mazhar olmanın heyecanı ve motivasyonu ile bulunuyorlardı ama bir şey bilmiyorlardı, yıllar sonra hayır duası ile anılacaklarını. Bugün Türkiye hakkın mücadelesini veren yeni bir siyaset dilini inşa ediyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde inşa ediliyor. Belki ismimiz hatırlanmayacak ama 100 sene sonra hayırla yadedilecek bir ekibin parçasıyız” diyerek sözlerini tamamladı.

BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI DÖNEMİNDE BAŞLADIĞIMIZ BU YOLCULUĞUMUZ HALA SÜRÜYOR

Son konuşmayı Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptı. “Ben Cumhurbaşkanımızın yanında 1992 yılında çalışmaya başladım” diyerek sözlerine başlayan Eroğlu; “ Belediye başkan adaylığı döneminde başladığımız bu yolculuğumuz hala sürüyor. Siyaset akademisinin ilk kuruluşunda İl Başkan Yardımcısı Ali Yılmaz Örnek vardı. Onunla birlikte gerçekten 2500 kardeşimizi orada tamamen eğitimden geçirmiştik. Bu eğitim çok faydalı oldu. Çünkü herkes birbirini tanırdı. Onların çoğu ya milletvekili oldu ya Belediye Başkanı ya İl Genel Meclisi Başkanı vesaire. Burada şunu söylemek istiyorum; O zaman SHP’liler demişti ki Recep Tayyip Erdoğan gümbür gümbür geliyor. 1994’te dünya liderimiz büyükşehir belediyesini gümbür gümbür kazandı. Şimdi burada bir hususu belirtmek istiyorum kazandığı zaman malum CHP’nin o zamanki partisi SHP var ya ne dedi biliyor musunuz; İyi ki bunlar kazandı. Çok kısa zamanda Haliç’in bataklığında kaybolup gelecekler. Çünkü o zaman belediye iflas etmiş, iki buçuk milyar dolar borç var. Hiçbir yatırım yok, susuz, fakir, çöp dağları arasında yaşamını sürdürmeye çalışan insanlar vardı. Cumhurbaşkanımız böyle bir İstanbul’u aldı e kısa sürede en az 2 binden fazla tesis açtı. Borçları ödedi ve neticede daha sonra AK Parti’yi şehrimizde kurdu. Çünkü Afyonkarahisar şehitler diyarı, kahramanlıklar diyarıdır. O zamandan bu zamana kadar gerçekten AK Parti özellikle 18 yıl yönetimde muazzam işlere imzasını attı” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM