• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Halkın dolmuşa bile  verecek parası yok’

‘Halkın dolmuşa bile verecek parası yok’

 

Bazı beldelerde vatandaşlarla görüşen CHP Milletvekili Köksal, vatandaşın alım gücünün kalmadığını söyledi. Köksal: “Sabit gelirli maaşını kredi kartına yatırıyor. Vatandaşın cebinde dolmuşa verecek para bulunmuyor. Alışverişlerin çoğu kartla yapılıyor.”

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar merkez, Susuz, Çıkrık Beldelerinde esnaf ve vatandaşlar ile çiftçileri ziyaret ederek istek ve talepleri dinledi.

Beraberinde CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız, merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililerle birlikte ilk olarak Afyonkarahisar merkezde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Milletvekili Köksal, şunları söyledi: “Vatandaşlarımızı hız kesmeden ziyaret ediyor, dertlerini dinliyoruz. Susuz, Çıkrık, merkez ilçemiz ziyaretimizde de büyüyen sorunları bir kez daha gördük. İş insanlarını stokçulukla suçlayan iktidar, enflasyonu durduramadığı için yarın ne olacağını da bilemiyor. Akıldan, bilimden, izandan uzaklaşan Saray Rejimi, toplumun her kesiminin bir eli yağda bir eli balda olduğunu düşünüyor. Oysa esnaf, bir ay önce tedarik ettiği ürünü, tedarik ettiği fiyat aralığında satsa zarara düşüyor.”

 

CHP İLK SEÇİMDE İKTİDAR OLACAK

Daha sonra beraberindeki heyetle birlikte Susuz ve Çıkrık Beldelerinde çiftçilerle bir araya gelerek sorunları yerinde dinleyen Köksal, şu ifadelere yer verdi: “Çiftçi ürettiği salatalığı, domatesi elinden çıkarmak ve gelecek yıla hazırlık yapmak için kâr etmeyi unutmuş. Üreticilerin maliyeti gerçek enflasyonun yüzde 50 fazlası… Vatandaşın alım gücü ise yok, sabit gelirli maaşını kredi kartına yatırıyor. Vatandaşın cebinde dolmuşa verecek para bulunmuyor. Alışverişlerin çoğu kartla yapılıyor. Böyle giderse nakit para ile alışveriş yapılan semt pazarlarında bile pos cihazlarının yaygınlaştığını göreceğiz.” “Böyle gitmez, gitmeyecek.” diyen Köksal, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Size müjdeyi vereyim: Cumhuriyet Halk Partisi, ilk seçimde iktidar olacak. Halkın umudu Cumhuriyet Halk Partisi ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, peşkeş ve talana izin vermeyecek. Türkiye, Cumhuriyet Halk Partisi ile mutlu olacak.”  Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM