• DOLAR
  $1.706,0500
 • EURO
  $0,4719
 • ALTIN
  $49.960,7100
 • BIST
  1,1878
” Hakça bir dağıtım için gereğinin yapılmasını istiyoruz “

” Hakça bir dağıtım için gereğinin yapılmasını istiyoruz “

 

Türk Sağlık-Sen Afyonkarahisar Şube yönetim kurulu Başkanı Mehmet Ali Öztürk Üniversite hastanelerinde çalışan Sağlık çalışanlarının hak ettikleri haklarının verilmesi gerektiğini ve var olan yanlışlıkların düzeltilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Başkan Mehmet Ali Öztürk, Üniversite hastanelerinde ek ödemede hakça bir dağıtım istiyoruz dedi.

Ek ödeme düzenlemelerinin geciktirilmesi bu konuda haklı olduğumuzu gösteriyor diyen Öztürk: “Sağlık çalışanları için adı tavandan olan ama adıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan bir ek ödeme yerine, maaşlara zam şeklinde tek ödemenin, hem çalışanın beklentisine hem de ekonomik sorunlara çare olacağını dile getiriyoruz. Ne yazık ki ek ödeme ile ilgili düzenlemelerin sürekli geciktirilmesi, yayınlanan düzenlemelerde çalışanların beklentisinin boşa çıkarılması, bizim bu talebimizdeki haklılığımızı vurgulayan bir diğer unsur olmaktadır”dedi.

“YÖK’Ü GÖREVİNİ HAKKANİYETLE YAPMAYA ÇAĞIRIYORUZ”

Bu durumun sağlık çalışanları için kabul edilemez bir durum olduğunu ifade eden Türk Sağlık-Sen Afyonkarahisar Şube yönetim kurulu Başkanı Mehmet Ali Öztürk: “6 aydır beklemeye rağmen ilk iki düzenlemedeki gibi çalışanlar için hayal kırıklığı olan yönetmelik değişikliği yine aynı tas aynı hamam şeklinde çıkarılmıştır. İdarecinin insafına terk edilip siz bilirsiniz demekle, sağlık çalışanlarına bir hak verilmiş olmamaktadır. Daha önceki düzenlemelerde tecrübe edilen bu durum sağlık çalışanları için kabul edilemez. Beklentileri karşılamaktan çok uzak olan düzenlemeyi bir de adaletin terazisini şaşırıp hakça dağıtımın önüne setler çekip idarecinin istediği gibi eğip bükmesine imkân vermek yanlıştır. Üniversite hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarının alın terinin karşılığı verilmeli; fedakârca yürütülen bir mücadelenin sonunda bu yanlışlar reva görülmemelidir. Biz bu konuda daha önce de YÖK’e, inisiyatif alarak tüm üniversite hastaneleri için hakkaniyetli bir ek ödeme dağılımı yapılması gerektiğini ifade etmiştik. Bu konudaki ısrarımızı sürdürüyor ve YÖK’ü görevini hakkaniyetle yapmaya çağırıyoruz. Hakça bir dağıtım için gereğinin yapılmasını istiyoruz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM