• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Güzellikleri paylaşalım, sanatın kültürün değerini anlayalım

Güzellikleri paylaşalım, sanatın kültürün değerini anlayalım

Sosyal Yaşamı Geliştirme Derneği tarafından uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni düzenlenen törenle açıldı. Açılışa Afyonkarahisar Belediye Başkanı Süleyman Karakuş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Şerife Münire Burcu, İl Dernekler Müdürü Ahmet Nuri Gök başta olmak üzere davetliler katıldı.

Afyonkarahisar Sosyal Yaşamı Geliştirme Derneği tarafından uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni sergisi açıldı. Açılışta konuşma yapan Sosyal Yaşamı Geliştirme Derneği Başkanı Nilgün Seçen; “Dünyanın 4 bir tarafından ülkemizin çok çeşitli illerinden ve kendi bağrımızdan yetişen çok kıymetli sanatçılarımızla bir araya gelip 4 gün üst üste meydan da toplantı yapacaktık. 98.Yılın şerefine 98 sanatçılarımızla beraber hep birlikte coşkuyla kutlayacaktık. Ancak sağlık her şeyin önünde gelir, eşi ve kızı bir hekim olan aile ferdi olarak kimsenin sağlığını tehlikeye atamayız. Ancak evimize çekilip hayata da küsemeyiz. Çünkü ne zaman evimize çekilip, her şeyden elimizi ayağımızı çekecek olursak o zaman da psikolojik olarak bunalıma gireriz diye düşünüyoruz. Bu sebeple de güzellikleri paylaşalım, sanatın kültürün değerini anlayalım. Bir arada sosyal mesafeye uyup gerekli kuralları uygulayarak, kutlamaların nasıl yapılabileceğini gösterelim istedik” diye konuştu.
“İLİMİZ İLE KÜLTÜREL NOKTADA GERÇEKTEN ONUR DUYUYORUZ”
Sosyal Yaşamı Geliştirme Derneği Başkanı Nilgün Seçen’in konuşmasının ardından kürsüye çıkan İl Dernekler Müdürü Ahmet Nuri Gök ise birlikte olmak çok keyif verici, çok sevindik İlimizde kurulduğundan bugüne sosyal yaşamı geliştirme derneği Nilgün Seçen hanım ve ekibi çok güzel işlere imza atmaktadır diyerek sözlerine şöyle devam etti; “İçimize kapandığımız dönem de sosyal mesafeye ve gerekli tedbirlere dikkat ederek devam ediyoruz. İnşallah bundan sonra bu kötü günleri hep birlikte atlatacağız. Her alanda ismiyle duruşuyla yapısıyla öne çıkan ilimiz ile kültürel noktada gerçekten onur ve şeref duyuyoruz. Tabi bunda sivil toplumun gücü hissediliyor”
“İMKÂNLARIMIZI SEFERBER ETMEYE HAZIRIZ”

Son olarak konuşan Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş ise; “Gönül isterdi ki, zafer meydanımızda bunu daha geniş katılımcıyla yapabilseydik. Biz belediye olarak kültüre, sanata, tarihe, imkânlarımızı seferber etmeye hazırız. Biz bu ülkede kültüre, sanata, tarihe, turizme Belediye Başkanımızın talimatıyla elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. İnşallah daha güzel programlarla, projelerle Afyonkarahisar’ımıza, Türkiye’mize duyurmaya, davet etmeye çalışacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM