• DOLAR
  $2.128,7900
 • EURO
  $1,3936
 • ALTIN
  $59.550,0100
 • BIST
  1,1904
Gün birlik, dayanışma, yerel esnafa sahip çıkma günüdür

Gün birlik, dayanışma, yerel esnafa sahip çıkma günüdür

İsmi Hüseyin Yıldız. Yıldız Afyonkarahisar’da bir ara sokakta market işletmecisi, daha doğrusu 100 bin liraya yakın masraf edip açtığı marketini ayakta tutmaya çalışıyor. Çünkü yıldızın açtığı marketin 50 metre yakınında tam 5 tane büyük market zincirlerinin şubeleri bulunuyor.

Güzel şehrimizin en kıymetli ara mahallelerinde esnaf açtığı iş yerini ayakta tutmaya çalışıyor.Esnaf bir yandan COVID-19 ile mücadele ederken bir yandan da büyük market zincirlerinin şubeleri ile mücadele ediyor. Mücadele de en büyük destek bekledikleri kesim ise vatandaş.

VATANDAŞLAR ALIŞVERİŞİNİ YEREL ESNAFTAN YAPSIN

Market İşletmecisi Hüseyin Yıldız yıllarca çalışıp para biriktirdi. Kendine mahalle arasında market açıp vatandaşa hizmet edebilmek için çabaladı. Sonunda başardı. Başardı da kendi marketini açabildi. Tam işler yoluna girdi derken COVID-19 çıktı. Bir yandan tedbirlere uydu bir yandan da vatandaşa hizmet etti. Vatandaşa hizmetlerin noktasında durmadan çalışan yıldız en büyük sorunu ise çevresine açılan büyük marketlerin şubeleri oldu. Yıldız’ın 50 metre etrafında tam 5 tane market bulunuyor.

VATANDAŞLAR YEREL ESNAFLARDAN ALIŞVERİŞ YAPSINLAR

İşletmeci Hüseyin Yıldız; “Tüm dünyada ülkemizin de içinde bulunduğu büyük bir salgın yaşıyoruz. Bu dönemde en çok etkilenen işletmelerin küçük ve orta ölçekli yerel esnaflar yani bizlerin olduğu açık ve nettir. Devletimizin verdiği desteklerle beraber en büyük destekçilerimiz müşterilerimizdir. Bu günlerde vatandaşlar yerel esnaflardan alışveriş yapsınlar. Bizler vatandaşlarımızın sayesinde bu zor günlerde yaşadığımız sıkıntılardan kurtulmuş oluruz. Gün birlik günüdür, gün dayanışma günüdür, gün yerel esnafa sahip çıkma günüdür” dedi Yurdanur MERGEN Özel Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM