• DOLAR
  $1.982,68
 • EURO
  $0,3818
 • ALTIN
  $24.501,97
 • BIST
  1,0260
  Gümüş’ün YSK’ya yaptığı itiraz reddedildi

  Gümüş’ün YSK’ya yaptığı itiraz reddedildi

 

AfyonkarahisarSMMMO’nun4-5 Haziran’da ayın başında yapılan olağan genel kurul toplantısındaki seçimlerinde, başkanlığı Erdal Sayar’a karşı kaybeden AdaySerhat Gümüş’ün YSK’ya yaptığı itirazın reddedildiği öğrenildi.

 

Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (SMMMO) 4-5 Haziran tarihlerinde yapılan 24. olağan genel kurul toplantısındabaşkanlık seçimini, Başkan Adayı Erdal Sayar kazanmasının ardından,seçimi kaybeden Başkan AdayıSerhat GümüşYüksek Seçim Kurulu’na (YSK) seçimle ilgili itiraz ettiklerini belirttiği bir basın açıklaması yayınlamıştı. Son edinilen bilgilere göre ise Serhat Gümüş ve yönetiminin YSK’ya yaptıkları itirazın reddedildiği öğrenildi. İtirazın reddedilmesinin ardından Gümüş’ün açıklama yapıp yapmayacağı ise merak ediliyor.

GÜMÜŞ, SEÇİMDE MADDİ HATA OLDUĞUNU İLERİ SÜRMÜŞTÜ

Seçimi kaybeden Serhat Gümüş, geçen günlerdeseçim sonuçlarına itiraz ettiklerini açıklamıştı. Gümüş, itiraz üzerine yapılan incelemenin eksik ve hatalı olduğunu, seçim usulüne aykırı bir sonuç doğduğunu ifade etmişti. Gümüş açıklamasında, “Genel Kurulu müteakip 05.06.2022 tarihinde yapılan seçimde sayım usulüne ve seçim sonuçlarına tarafımızdan itiraz edilmiş; itiraz üzerine bir kısım oyun iptaline ve sayım/seçim sonuçlarının buna göre düzeltilmesine karar verilmiştir.Bununla birlikte itiraz üzerine verilen karar neticesinde yapılan inceleme de eksik ve hatalı olmuş, geçersiz oyların bir kısmı yine geçerli kabul edilmiş, neticede seçim usulüne aykırı bir sonuç doğmuş ve seçmen iradesi usulünce sandık sonuçlarına yansımamıştır. İlçe Seçim Kurulu’na itirazımız sonucu alınan kararlar da maddi hata mevcuttur” ifadelerini kullanmıştı.

SAYAR, GÜMÜŞ VE EKİBİNİ SEÇİM SONUÇLARINA SAYGI DUYMAYA ÇAĞIRMIŞTI

Afyonkarahisar SMMMObaşkanlığını kazanan isim olan Erdal Sayar ise Gümüş’ün açıklamalarına karşılık vererek, herkesi seçim sonuçlarına saygı duymaya davet etmişti. Sayar açıklamasında, “Seçimlerde olağanüstü bir durum olmayıp üyelerimiz hür iradeleri ile tercihlerini yapmıştır. Eski başkan olarak ve önceki dönemde bizimde desteklediğimiz kişilerin böylesi algı yaratmaları mesleğimize ve mesleki camiamıza gölge düşürüyor. Odamızın seçimle gelen organlarını şaibe altında bırakmak adına algı yaratmak ve YSK’da incelenecek bir konunun inceleme aşamasında basınla paylaşmak, YSK’ya müdahale ve etki altına alma çabasıdır. Herkesi meslektaşlarımızın hür iradesine ve yargı kararlarına saygı göstermeye davet ediyoruz” diyerek Gümüş’e yazılı bir açıklamayla yanıt vermişti. Bu sonuçların ardından, Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın seçim sonuçları da kesinleşmiş oldu. Ömer Koçak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM