• DOLAR
  $1.888,03
 • EURO
  $0,3853
 • ALTIN
  $23.950,45
 • BIST
  1,0172
Görgöz: ‘TOKİ’de belirsizlik sürüyor’

Görgöz: ‘TOKİ’de belirsizlik sürüyor’

 

 

CHP İl Başkanı Görgöz: 2018 yılında Küçükçobanlı’ya yapılacağı duyurulan daha sonrasında Gökçe Mahallesi’ne kaydırılan 225 konutluk Küçükçobanlı TOKİ projesinde belirsizlik sürüyor:”

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirme yaparken, “2018 yılında Küçükçobanlı’ya yapılacağı duyurulan daha sonrasında Gökçe Mahallesi’ne kaydırılan 225 konutluk Küçükçobanlı TOKİ projesinde belirsizlik sürüyor” vurgusu yaptı. Göröz’ün açıklamasından gündeme dair öne çıkan başlıklar şöyle:
SORUMLULARI GÖREVLERİNİ YAPMAYA DAVET EDİYORUM

Osmangazi mahallesinin sakinleri, mahallelerinde 1 yıldır sürekli elektrik ve su kesintisi olduğunu, suyun bazen günde 8 saat kadar kesildiğini söylüyorlar. Belediye ve OEDAŞ arandığında ‘arıza yok’ diyorlarmış ancak kesintiler devam ediyormuş. Atık su boruları döşemek için yollar kazılmış, her yer perişan durumdaymış. Aylardır tozdan-topraktan geçilmiyormuş. Sorumluları görevlerini yapmaya davet ediyorum.  Yaz ayları bitiyor, kış geliyor. Yerli kömür şu anda 4 bin 500 TL. İthal kömürün fiyatı daha yüksek. Vatandaş, zamlar gelmeye devam ederse kömürümüzü nasıl alacağız diye kara kara düşünüyor. Pahalılık hız kesmeden devam ediyor. Antalya halinde bugünkü ortalama sebze fiyatları; domates 12, patates 13 lira. Fasulye 16 lira, salatalık 4 lira, maydanoz 2,5 lira…Afyon haline gelecek, pazara çıkacak, vatandaş alabilirse alacak.

SAĞLIKTA PERİŞAN DURUMDAYIZ

Afyonkarahisar Sağlık Bilimler Üniversitesi Hematoloji Bölümünde görevli Hematolog Doç. Dr. Mehmet Özen, tehdit edilmesinin ardından istifa ederek kenti terk etti. Afyonkarahisar’da bir tek hematoloji hekimi vardı, yeni gelmişti, o da istifa etti ve ayrıldı. Doç. Dr. Mehmet Özen, bir hastanın CİMER üzerinden yazmış olduğu tehdit ve şiddet ifadeleri sonucu can güvenliğinin olmadığı gerekçesi ile istifa etti. Hastanelerimizde doktor kalmadı! Sağlıkta perişan durumdayız.

HAK SAHİPLERİ SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYORLAR

2018 yılında Küçükçobanlı’ya yapılacağı duyurulan daha sonrasında Gökçe Mahallesi’ne kaydırılan 225 konutluk Küçükçobanlı TOKİ projesinde belirsizlik sürüyor. Ev sahibi olmayı bekleyen ve çoğunluğu kirada olan hak sahipleri, ‘paralarımız pul oldu, çok mağdur olduk, yetkililer sesimizi duysun’ diyerek seslerini duyurmaya çalışıyorlar. AKP İl temsilcisi ve milletvekili Eroğlu da, müteahhitten kaynaklandığını söyleyip geçiştiriyorlar. Vekil Eroğlu arada bir coşuyor ‘esasen Afyon’da TOKİ diye bir şey yoktu, TOKİ Afyon’da destan yazdı’ diyerek vatandaşla alay etmeyi sürdürüyor.

Biliyorsunuz TOKİ 2013 yılından bu yana ilimizin 5 güzide mahallesine Kentsel Dönüşüm yapacaktı. Ev sahiplerinin, arsa sahiplerinin, o mahallelerin muhtarlarının dahi bilgisi olmadan, oldu-bittiyle çökeceklerdi vatandaşın mülküne.. Biz sahip çıktıkta, kurtardık. Halkımız her şeyin farkında. Bunların yalanlarına, talanlarına eyvallah etmiyor. Bize de dua ediyorlar sağ olsunlar.

VEYSEL EROĞLU’NA SORULAR

Benim buradan Sayın Veysel Eroğlu’na birkaç sorum olacak;

1- 2012 de Akdeğirmen Barajını yaptınız. DPT ve DSİ mühendislerinin buraya baraj yapılırsa su tutmayacağına dair rapor vermelerine rağmen neden yaptınız?

2- Akdeğirmen barajının maliyetini açıklar mısınız?

3- Akdeğirmen Barajı su tutmadığı için Balmahmut köyüne 12 adet su kuyusu yaptınız. Afyonlu baraj suyu yerine kuyu suyu içiyor. Baraj suyu yerine kuyu suyu içilmesi sağlıksız değil mi?

Yeraltı sularını çeke çeke Sinanpaşa ovasında su bırakmadınız! Su azalmasından dolayı Sinanpaşa ve çevresindeki TARIM arazilerine verdiğiniz zararın hesabını nasıl vereceksiniz?

GELİYOR GELMEKTE OLAN HALKIN İKTİDARI

Tüm yurttaşlarımıza Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun ‘Bize katılın’ çağrısında bulunarak baba ocağına CHP’ye davet ediyorum. Önce genel seçimleri kazanacağız. 85 milyon insanımızın rahat bir nefes almasını sağlayacağız. Sonrasında yapılacak yerel seçim de mevcut belediyelerimize yenilerini ekleyerek ülkemizi sosyal belediyecilikle tanıştıracağız. Halkımızı yeni kadrolar, yeni kurallar ve yeni kurumlarla buluşturup, huzurlu olmasını, mutlu yaşamasını sağlayacağız. Gidiyor gitmekte olan haramilerin saltanatı, geliyor gelmekte olan halkın iktidarı.” Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM