• DOLAR
  $2.410,1500
 • EURO
  $0,6030
 • ALTIN
  $36.167,7800
 • BIST
  1,1200
Görgöz: İktidar son günlerini yaşıyor

Görgöz: İktidar son günlerini yaşıyor

 

Afyonkarahisar Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yalçın Görgöz, haftalık basın toplantısında Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun çağrısını, Afyonkarahisar özelinde tekrarladı.

“Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde, devletimize hizmet eden memurlara, bürokratlara bir çağrıda bulunmuştu” sözleriyle toplantıya başlayan Başkan Görgöz, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerini okuyarak devam etti: “Ne demişti Sayın Kılıçdaroğlu;  Unutmayın, Türkiye devletini şahıs devletine dönüştürmüş bir kişi ve ailesi var. Bu kişi ve ailesinin kişisel çıkarlarına hizmet etmeye zorlanmış bir kısım devlet memurları var. Bazıları çok baskı altında, bunun da farkındayız ancak unutulmamalıdır ki, devlete değil şahsi çıkarlara hizmet etmenin sorumluluğu var. TÜGVA rezaletini hep beraber izliyoruz. Lağım kokusu her tarafı sardı. Şahıs ve ailesi, vakıf adını verdikleri bir yapı ile devleti zapturapt altına almaya çalışmış. Sevgili halkım; herhalde neyi çaldıklarının farkındasınız. Çalınan, çocuklarınızın memuriyetidir. Yani geleceğidir. Bu sistemde, Erdoğan ve şürekasının kurdukları vakıfların onayından geçmeyenlerin memur olmalarının neredeyse imkansız olduğu görülmektedir. Daha önce memur olanların da yükselmeleri, yine Tügva’nın onayından geçmesine bağlıdır. Böylece kamuda yapmak istedikleri ne kadar illegal iş, rant, mafyatik çıkar varsa, bunları yapacak memur militanlar düzene eklemlenmiştir. İktidarın değişmesine az kaldı. Vazife namına mafyatik düzene hizmet edemezsiniz. Kanun dışı işleri emir olarak telakki edemezsiniz. Siz Erdoğan ailesinin değil, devletin memurlarısınız. Emir almıştım diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa 18 Ekim Pazartesi itibarıyla durun, bu illegal, paralel sistemlerden elinizi, eteğinizi çekin”

GÖRGÖZ, AFYONKARAHİSAR’A SESLENDİ

“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısını, ben de Afyonkarahisar özelinde, Afyonkarahisar’da hizmet eden bürokratlara yaparak tekrarlamak istiyorum” diyen Başkan Görgöz, “Sakın ola yanlış işlere, hırsızlığa, haksızlığa, yolsuzluğa bulaşmayın. Size kanunsuz işler yapmanız için baskı yapılıyorsa, dayatılıyorsa bile, siz yanlış olduğunu bildiğiniz işlerin altına imza atmayın. Bakın bu iktidar gidicidir. Baskılara boyun eğmeyin. Halkımızın çok ciddi sorunları var. Bu ülkede emekli olmuş 80’li yaşlarına gelmiş amcamız, evde yakacak kömürü olmadığını, üşümemek için sokaklarda gezindiğini söylüyor. Üşümemek için eşinin yataktan, yorganın altından çıkamadığını söylüyor ve hıçkıra hıçkıra ağlıyorsa, durup adamakıllı düşünmek lazım” şeklinde konuştu.

‘HER ŞEY ATEŞ PAHASI’

Zamların yağmur gibi yağdığını dile getiren Başkan Görgöz, “Üst üste 23 defa akaryakıta zam gelir mi? Her şey ateş pahası! Esnaf dertli, çiftçimiz perişan. Emeklilerimizin durumu içler acısı. İşsizlik her geçen gün daha da artıyor. Üniversiteli öğrencilerimiz çok zor durumda. Yeterli sayıda yurt yok, ev kiraları aşırı yüksek. Bu iktidarın,  halkımızın sorunlarına çare olmak gibi bir derdi yok. Bu iktidar sarayın yandaşlarını, 5’li çeteyi zenginleştiriyor, ranta hizmet ediyor. Halka değil!” ifadelerine yer verdi.

YENİ MÜZE, YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ

Yeni müze kompleksi hakkında da görüşlerini ifade eden Görgöz, “İlimizde 10 yıl önce yapımına başlanan ancak bir türlü bitirilemeyen, adeta yılan hikayesine dönmüş bir Yeni Müze Kompleksi inşaatı var. Biz 1.5 yıldır soruyoruz; bu inşaatın ihaleleri neden daha önce işi tamamlamadan bırakıp giden firmalara verildi. Soruyoruz soruyoruz ama bir Allah’ın kulu cevabını veremiyor.  İktidarın Afyon sözcüsü inşaata başlanacağını, ihale yapılacağını “müjde” olarak veriyor. Aradan birkaç gün geçiyor, ihalenin yapıldığını, hem de daha önce işi yarım bırakıp giden firmaya verildiğini öğreniyoruz. Sonra bu yapılan işlerin doğru olmadığını, bir yetkilinin çıkıp izah etmesini istiyoruz. Ne müjdeyi verenden, ne de yetkili mercilerden “tık” yok. Çünkü söyleyecekleri bir şey yok. Daha önce 30 milyona verdikleri ‘Yeni Müze teşhir tanzimi ve çevre düzenlemesi’ adı altında yapılan ihalenin, bu defa 50 milyon artı KDV’ye yine aynı firmaya verildiğinin izahı elbette yapılamaz. Yapamıyorlar, yapamayacaklar. Bir kez daha söylüyorum; tüyü bitmedik yetimlerin hakkını yiyenlere haram olsun” şeklinde konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ BECEREMEDİLER

Kentsel dönüşüm konusuna da değinen Başkan Görgöz, “İlimizin en önemli sorunlarının başında, dönüşümü bir türlü beceremedikleri kentsel dönüşüm konusu var. Evet beceremediler. Haklılar çünkü bu iktidar ancak rantsal dönüşüm yapmayı iyi biliyor ve beceriyor.  Bu önemli konuyu gündeme biz taşıdık ve 5 mahalleyi ilgilendiren Kentsel Dönüşüm konusunda vatandaşlarımızı biz uyarmıştık. Aylar geçti, verdikleri müjde ellerinde patladı. Çünkü vatandaş artık iktidarı ve yapmak istediklerini gördü, bu rantçı iktidarı iyi tanıyor, güvenmiyor. Biz halkımızı aydınlattık, bilgilendirdik, haklarına sahip çıktık. Çıkmaya devam edeceğiz. Takipçisi olacağız. CHP İl Başkanlığı olarak, Afyonkarahisar’ın gündemini belirlemeye, halkımızın sesi, kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

‘BİR CHP’LİNİN BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPMASINI İSTİYORUZ’

Toplantı bitiminde İl Başkanı Yalçın Görgöz basın mensuplarından gelen soruları yanıtladı. Afyonkarahisar’ın CHP Belediye Başkan adayının Milletvekili Burcu Köksal olacağı haberinin hakkında soru sorulması üzerine Görgöz, “Yerel seçimlere yaklaşık 2,5 sene var. Bu haberi Genel Başkanımızın ağzından bir muhabirin yapması çok faklı bir durum. Ancak ittifaklar dönemini yaşıyoruz artık. Bizler tüm adaylarımızı, önümüzdeki süreçte neler yapacağımızı hep birlikte ittifak olduğumuz partilerle belirleyerek, yolumuza devam edeceğiz. Afyonkarahisar Vekili  Burcu Hanım’ın adının geçmesi bizi hiçbir şekilde rahatsız etmez. Çünkü biz Cumhuriyet Halk Partili bir kişinin Afyon’da belediye başkanlığı yapmasını istiyoruz. Bu kişinin milletvekili olması veya başka değerli bir arkadaşımızın olması elbette bizim istediğimiz bir durumdur. Ancak bu durum zamanı, günü geldiğinde ortaya konur. Afyon ölçeğinde nelerin yapılması gerektiğini ve en doğru şekilde kimin olması gerektiğini biz hep beraber belirleriz” dedi.

‘TELEFERİK KONUSUNDA DA YANIT ALAMADIK’

Teleferik projesi hakkında Görgöz’ün verdiği tepkiye binaen, herhangi bir cevabın gelip gelmediği ile ilgili gelen bir soru üzerine Başkan, “İktidarın temsilcilerine ne sorduysam, sorduğumuz soruların hiçbir tanesine cevap alamadık. Bunun içinde Akdeğirmen Barajı da var, Eber Gölü de var, Çay Barajı da var  bunun içinde Afyonumuzun gerçek gündemiyle ilgili sayısız sorular var. Teleferik konusunda da aynı şekilde hiçbir yanıt alamadık, veremeyecekler de. Neden, çünkü iktidarın hem Türkiye genelinde, hem de Afyon özelinde yaptığı şey değişmiyor. Ne yapıyor? Esas ekonomik buhranı, yoksulluğu, çektiği acıları ve sıkıntıları örtbas etmek için sunî gündemler yaratıyor. Yakında kick-box turnuvası varmış Afyon’da. Kimi ilgilendiriyor. Bakın sosyal etkinliklerden yanayız, hep söylüyorum. Afyonumuzda yapılan, Afyonumuzu gündeme getiren her türlü etkinliğe destek veririz o ayrı mesele. O etkinlikler olması gereken şeylerdir. Ancak siz vatandaşın çektiği sıkıntılara derman olabiliyor musunuz?  Teleferikle ilgili bir karar alırken, 140 Bin yolcu garantisi verirken, 25 yıllığına daha önceden belirlenmiş muhtemel kişilere peşkeş çekmenin kararını alırken vatandaşın halini hiç soruyorlar mı? Neyin garantisidir bu? Biz bunu sorduğumuz zaman cevap verebilirler mi, veremezler. Hırsızlık eden, haksızlık eden, haksızlık yolunda, yolsuzluk yolunda her attıkları adım ranta dayalı bir iktidarın temsilcileri hiç cevap verebilir mi, veremez. Buna da veremeyecekler. Biz sorduğumuz soruların cevaplarını, neler olması gerektiğini halkımıza söyleyerek, anlatarak açıklayacağız. Her zaman olduğu gibi biz anlatacağız. Çünkü onlardan bunu beklemek hayaldir. Artık iktidarın miadı dolmuştur. Son günlerini yaşıyor, gidicidir” şeklinde konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM