• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gıda paketi dağıtımının yedincisi yapıldı

Gıda paketi dağıtımının yedincisi yapıldı

Glütensiz gıda ürünlerinin yer aldığı destek paketleri Afyonkarahisar’daki çölyak hastalarına ulaştırılmaya devam ediyor. Gıda paketlerinin dağıtımının yedincisi gerçekleştirildi.

Afyonkarahisar Belediyesi, şehirde çölyak hastası vatandaşlara, glütensiz ürünlerin yer aldığı gıda paketi desteğini sürdürüyor. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatlarıyla Belediye, Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü öncülüğünde, glütensiz gıda temininde sıkıntı yaşayan bireyler ve çocuklara temin edilen gıda paketi desteğinin yedincisi gerçekleştirildi. Yardım Birimi ekiplerince glütensiz gıda ürünlerinin yer aldığı destek paketleri, 150 aileye dağıtıldı. Periyodik aralıklarla dağıtılan paketlerin içerisinde tatlı ürünlerinden, makarnadan una, bisküviden hamur işine kadar glüten içermeyen 32 ürün bulunuyor.

‘AİLELERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Sosyal belediyecilik anlayışının bir gereği olarak çölyak hastalarına destek verdiklerini anlatan Belediye Başkanı Zeybek desteklerin devam edeceğini vurguladı. Açıklamasında Başkan Zeybek “Göreve geldiğimiz andan itibaren hemşehrilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Çölyak rahatsızlığı aileleri zor durumda bırakan, çocuklarımızın canlarının istediği yiyecekleri tedarik edemediği bir rahatsızlık. Allah kimseye vermesin. 150 hastamız var, farkındalık oluşsun diye bu kez de yedincisi düzenliyoruz. Yılda 4 kez olmak üzere bu paketleri ulaştırıyoruz. Cenab-ı Allah’tan çocuklarımıza ve ailelerimize şifa ve sabır vermesini niyaz ediyoruz. Bizde gücümüz yettiğince ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz dedi.

ZEYBEK ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Dağıtım töreninde Zeybek çocuklarla buluştu ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Koli dağıtımı da yapan Zeybek Başkan ailelerle yakından ilgilendi. Kolileri alan aileler de Başkan Zeybek ve ekibine teşekkür etti. Piyasada az bulunan ve yüksek fiyatlara satıldığı için çölyak hastalarının almakta güçlük çektiği ürünler, periyodik aralıklarla ailelere verilmeye devam edecek. Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM