• DOLAR
  $3.236,2300
 • EURO
  $0,7681
 • ALTIN
  $42.372,4100
 • BIST
  1,1420
‘Genel Başkanımız ‘Burcu Hanım yakışır’ dedi’

‘Genel Başkanımız ‘Burcu Hanım yakışır’ dedi’

Genel Başkan Yardımcısına Afyonlu gazeteciler sordu.

‘Genel Başkanımız ‘Burcu Hanım yakışır’ dedi’

Dün Afyonkarahisar’da basının karşısına çıkan CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, gazetemiz sahibi Hakan Dilek’in Kılıçdaroğlu’na “Millet İttifakı’nın yerel seçimlerdeki Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı kim olacak?” şeklindeki sorusuna Kılıçdaroğlu’nun “Burcu Hanım Afyon’a yakışır” dediğini aktardı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, dün geldiği Afyonkarahisar’da basın toplantısı düzenledi. Milletvekili Burcu Köksal ve İl Başkanı Yalçın Görgöz’le, CHP il binasında basın toplantısı düzenleyen Öztunç, 19 Ekim 2021 tarihli Hisar gazetesinde “Belediye Başkan Adayımız Burcu Köksal’dır” haberiyle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Öztunç, “Marmaris’teki çalıştayda Afyonlu gazeteciler sordular Genel Başkanımıza bu soruyu. Genel Başkanımız da Burcu Hanım’ın bu makama yakışacağını söyledi” dedi.

Marmaris Belediyesinin CHP ile birlikte düzenlediği “Anadolu Buluşması Yerel Medya Çalıştayı 2021’e katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetemiz sahibi Hakan Dilek’in “Yerel seçimde Millet İttifakı’nın adayı kim olacak” şeklindeki sorusuna “Yapılacak yerel seçimde belediye başkan adayımız milletvekilimiz Burcu Köksal’dır” karşılığını vermişti. Kılıçdaroğlu’nun başta Tuncay Özkan olmak üzere diğer partililerin yanında, açık bir şekilde sorulan soruya yine açık bir şekilde cevap vermesi başta Afyonkarahisar olmak üzere kimi siyasi çevreler ve basın camiasında önemli gündem maddeleri arasında yer almış, “Adayımız Burcu Köksal’dır” cevabının yalanlatılması için büyük mücadele verilmişti.

EBER GÖLÜ İÇİN GELDİK

Bir dizi incelemeler yapmak ve temaslarda bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen CHP Doğa ve Hayvan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Eber Gölü’ndeki kuraklık ve iklim değişiklikleriyle ilgili araştırma için geldiğini söyledi. Öztunç, “Eber Gölü’nde incelemelerde bulunacağız. Tüm dünya ve Türkiye ciddi bir iklim krizi yaşıyor, su krizi yaşıyor. Su kıtlığı ilerleyen yıllarda büyük sorun olacak. Bunun da sorumlusu siyasettir, yanlış çevre politikasıdır. Çevreyi katlederseniz çevre acımaz, doğanın intikamı vardır. Maalesef su kaynaklarımız konusunda büyük hatalar yapıldı, çok büyük yanlışlıklar yapıldı. Çevre politikası yanlış olduğu için. Yıllardır dilimizde tüy bitti, Paris İklim sözleşmesini imzalayın dedik, getirin meclise onaylayalım dedik, oralı değillerdi. 6 yıl beklettiler geçen Amerika’ya gitti Tayyip Erdoğan. Gelir gelmez hemen ‘Paris İklim Sözleşmesini hemen onaylayacağız’ meclise getirdi, onayladı” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ BİZ ÇÖZERİZ

Afyonkarahisar’da kentsel dönüşüm yapılamadığını belirten Öztunç, “Bu kentsel dönüşüm sorunu CHP iktidarında çözülecektir, sözümüz sözdür göreceksiniz” diye konuştu.  Ekonominin kötü durumda olduğunu savunan Öztunç, insanların ekmeğe muhtaç hale geldiğini söyledi.

‘HER TÜRLÜ GÖREVİ SEVE SEVE YAPARIM’

Toplantıda gazetecileri Milletvekili Burcu Köksal’a, Hisar’ın okuyucularına duyurduğu “Belediye başkan adaylığı konusunu sordular. Köksal, şu karşılığı verdi: “CHP’nin Milletvekili olarak TBMM’de ilimi temsil etmeye, iktidarın verdiği sözlerin takipçisi olmaya elimden geldiğince mücadele etmeye çalışıyorum. İnşallah önümüzdeki seçimlerde de CHP iktidarında iktidarın milletvekili olarak elimden geleni yapacağım. Afyonkarahisar’da büyük sorunlar var. Bu sorunların çözümü noktasında, ben görev insanıyım, eğer vatandaş bunu uygun görürse, genel başkanımız, genel merkezimiz bana böyle bir görev verirse o günün koşullarında ben verilen her türlü görevi partim için seve seve yaparım. Elimden gelen mücadeleyi de gösteririm.”

“GENEL BAŞKANIMIZ BURCU HANIM’IN BU MAKAMA YAKIŞACAĞINI SÖYLEDİ’

Sorulan soru sonrası konuşan Milletvekili Öztunç, şunları söyledi: “Geçtiğimiz günlerde Marmaris’teki çalıştayda Afyonlu gazeteciler sordular genel başkanımıza bu soruyu. Genel başkanımız da Burcu Hanım’ın bu makama yakışacağını söyledi. Bunu söylemekte fayda var. Ben de genel başkan yardımcısı olarak şunu söylüyorum: Burcu Hanım Afyon’u temsil ediyor. Gayet de güzel temsil ediyor. Burcu Köksal milletvekilliğine nasıl yakışıyorsa, Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı’na da öyle yakışır. Şu net önümüzdeki dönem Afyonkarahisar Belediye Başkanı CHP’li olacak. Bunu söyleyebiliriz. Hep birlikte el ele verip önce adayımızı Cumhurbaşkanı yapacağız.  Afyon’daki milletvekili sayımızı artıracağız. Arkasından yerel seçimlere bakacağız.”Ömer Koçak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM