• DOLAR
  $1.251,08
 • EURO
  $0,3894
 • ALTIN
  $16.948,53
 • BIST
  1,0535
‘Gençleri istihdama katmamız gerekiyor’

‘Gençleri istihdama katmamız gerekiyor’

KOSGEB Daire Başkanı Aydın, Afyonşehir gazetesi sahibi Hakan Dilek’e konuştu: “Gençlerimizi istihdama ve üretime katmamız gerekiyor. KOSGEB destek programı kapsamında işletmelere 100 bin lira destek verilecek, program mikro işletmelerde 2, küçük işletmelerde 5 personele kadar uygulanacak”

 

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Strateji Geliştirme ve Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Binali Aydın, AfyonŞehir Gazetesi sahibi Hakan Dilek’e önemli açıklamalarda bulundu. KOSGEB’in destek programı kapsamında işletmelere 100 bin lira destek verileceğini, programın mikro işletmelerde 2, küçük işletmelerde 5 personele kadar uygulanacağını belirten Aydın, hızlı destek programını yaklaşık 3 hafta önce başlattıklarını belirtti. Daire Başkanı Aydın, “Bu program özellikle pandemiden etkilenen esnafın, pandeminin ağırlıklarının üzerimizden kalmaya başladığı bir dönemde, üretim cazibesinin Çin’den ülkemize kayması boyutuyla da herkes için bir fırsattır. Üretimle kalkınmak zorundayız. Bunu sağlamaya yönelik KOSGEB de bu dönemde, böyle hızlı ve güzel bir destek programıyla esnafın yanında” dedi.

GENÇLERİMİZİ İSTİHDAMA VE ÜRETİME KATMAMIZ GEREKİYOR

Desteklerin 100 bin lira olduğunu kadınlara da ayrıca 10 bin lira verildiğini belirten Binali Aydın, şunları aktardı: “Biz 2018 yılından bu yana genel bütçeden aldığımız payın üzerinde bir destek dağıtımı yaptık. Yüzde 110, yüzde 120’lere kadar çıktığımız oldu. Özellikle imalat sanayisine yönelik proje bazlı desteklerimiz var. Hem ileriye dönük girişimcilik desteğimiz, hem tanıtım, fuar organizasyonları gibi desteklerimiz de devam ediyor. Talepten memnunuz, daha fazla talep olursa hükümetimizden ek bütçe bile isteyebiliriz. Gençlerimizi istihdama ve üretime katmamız gerekiyor. Onları sahada görmek, onları iş hayatına özendirmek için gençlere teşvikler sağlıyoruz. Anne babaya da yük olmasından da kurtaralım gençleri. Ekonomiye katkı sağlasın. Kendi çalışıp kendi kazansın. Onun bir farkına varsın, hep birilerinden beklemesin. Anneden babadan hep biri yolumu açsın değil. Çok güzel fikirleri var. Biraz önünü açtığı zaman cevherler var.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM