• DOLAR
  $3.892,9500
 • EURO
  $1,1517
 • ALTIN
  $60.593,6200
 • BIST
  1,1601
Genç izciler evde kamp kuruyor

Genç izciler evde kamp kuruyor

Genç izciler, bu yıl ikincisi düzenlenen “Evim Kampım Olsun” projesiyle 3 gün boyunca evlerinde kendi imkanlarıyla izci kampı yapacak.

Server Gençlik ile Server Genç Hanımlar’ın Türkiye genelinde ortaklaşa düzenlediği proje 18 Aralık Cuma günü saat 17:00’de başlayıp, 20 Aralık Pazar günü 17.00’de tamamlanacak. Ülkemizin her köşesinde eş zamanlı olarak başlayacak bu projeyi ilimizde Afyonkarahisar Necat Gençlik ve Spor Kulübü ile Afyonkarahisar Ahlak Kültür ve Çevre Derneği desteğiyle gerçekleştirilecek.

Projeye 15 Aralık’a kadar http://srvr.im/evimkampimolsunadresinden kayıt yapılabilecek.

HAFTA SONU “EVİM KAMPIM OLSUN” ETKİNLİĞİ

Hafta sonunda uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarından dolayı projenin evlerinde vakit geçiren çocuklar ve aileler için hayata geçirilmesi ailelerin bir arada kaliteli ve keyifli vakit geçirmelerine ve gençlerin izcilik ruhunun pekişmesine katkı sağlayacak. Oturma odalarına ve salonlarına evdeki malzemeleri kullanarak gençler çadır kuracak.

FOTOĞRAF VE VİDEOLARI PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Proje ile alakalı Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Muhammet Fatih Ertaş yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Üç gün sürecek proje kapsamında yavru kurt (7-11 yaş), izci (12-15 yaş), ergin izci (16-18 yaş) ve izci olmayanlar da pazar gününe kadar ‘evde izci kampı’ yapacaklar. Ülkemizin dört bir yanından projeye emek veren ve gayret gösteren bütün proje ortaklarına çok teşekkür eder, dualarınızı bekleriz.” Ertaş, katılımcıların çektikleri fotoğraf ve videoları sosyal medyada paylaşarak diğer izcilere de örnek olabileceklerini söyledi.

EN İYİ ÇADIRA SÜRPRİZ ÖDÜL

20 Aralık Pazar akşamı sona erecek proje kapsamında ev imkanlarıyla en iyi çadırı kuran izciye sürpriz bir ödül verilecek. Katılımcılar, kendilerinin veya anne-babalarının sosyal medya hesaplarından Evim Kampım Olsun etiketiyle görseller paylaşabilecek. Cuma akşamı Doğal Çadır Kurulumu, Ailece Film İzleme ve Kişisel Temizlik gibi etkinliklerle başlayacak proje, 20 Aralık’ta İkindi vakti sona erecek.

EĞİTİM SEMİNERLERİNE KATILACAKLAR

“Ailece kitap okuma”, “ailece oyun”, “izci simidi yapımı”, “akraba ve dost iletişimi”, “kurabiye yapımı”,” ilk yardım”, “afetlere karşı tedbirler”, “bir iyilik yap istasyonu”, “spor egzersizi ve bayrak töreni” gibi etkinliklerin yer aldığı Evim Kampın Olsun 2 projesinde, izciler liderleriyle online platformlardan iletişim kurarak eğitim seminerlerine katılacak. Salgın hastalık sebebi ile alınan önlemler dolayısı ile hafta sonları sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde evlerinde nasıl etkinlik yapabiliriz ve ailece keyifli nasıl vakit geçiririz diyen tüm Afyonkarahisarlılar etkinliğe davet edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM