• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gelecek Partisi İl Başkanı Ertaş: ‘Birlik  olarak götürebilirsek sonuca ulaşırız’

Gelecek Partisi İl Başkanı Ertaş: ‘Birlik olarak götürebilirsek sonuca ulaşırız’

Afyon Şehir Web TV Genel Yayın Yönetmeni Celal Bursalıoğlu’nun sorularını cevaplayan Gelecek Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Niyazi Ertaş: “Siyaset günlük oynanır. Siyasette zaman çok önemlidir. Bir anda her şey alt üst olabilir. Bunu birlik olarak götürebilirsek biz neticeye ulaşırız. 3 tane 1 sayısını alt alta yazıca 3 eder yan yana yazınca 111 yapar. Bizim bu yan yana kuvvetini halka göstermemiz lazım.”

Gelecek Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Niyazi Ertaş Afyon Şehir Web TV Genel Yayın Yönetmeni Celal Bursalıoğlu’nun sorularını cevapladı. Ertaş Afyon Şehir Web TV’ye sunduğu hizmetten dolayı teşekkür ederken sosyal medyanın bu tarz içeriklere ihtiyacı olduğunu ve Afyon Şehir Web TV ailesine minnettar olduğunu dile getirdi. Dış işleri bakanlığı ve başbakanlığın ardından Gelecek Partisi’ni kuran Ahmet Davutoğlu’nun yanında siyasi mücadele vermek için siyasete atılan Ertaş, seçimlere büyük bir gayretle hazırlandıklarını belirtti.Gelecek Partisi İl Başkanı Niyazi Ertaş’ın Afyon Şehir Web TV Genel Yayın Yönetmeni Celal Bursalıoğlu’nun sorularına verdiği yanıtlar şöyle:

PARTİ OLARAK ŞUANDA OTURMUŞ BİR DÜZENİMİZ VAR

“2019’un Kasım ayında Sayın Ahmet Davutoğlu öncülüğünde Gelecek Partisi kuruldu. Yaklaşık 8 ay kadar sonra bize bir görev verildi. O günlerde partiyi kuramazsınız, kursanız da üye bulamazsınız, bulsanız da yönetim teşkil edemezsiniz dediler. Biz bu 2 yıllık zamanda hem partimizin il binasını tuttuk hem yönetimimizi oluşturduk. Şuanda oturmuş bir düzenimiz var ve 2023 seçimlerine büyük bir gayret ile hazırlık yapıyoruz.Geçtiğimiz günlerde 81 ilin başkanları ile birlikte Afyon’da bir araya geldik. Sayın Genel Başkanım hepimizle tek tek ilgilendi. Afyon ile ilgili dosyamızı sunduk; seçime hazırlık yapıyoruz. Biz hiç anket yaptırmadık ama yapılan anketlerde gördüğümüz kadarıyla henüz yeni bir parti olmamıza rağmen çok iyi konumdayız. Sahaya inme çalışmalarımız başlıyor. Sahaya indiğimiz zaman daha iyi netice alacağımızı düşünüyorum.”

17 İLÇEDE TEŞKİLATIMIZI TAMAMLADIK

Gelecek Partisi’nin Afyonkarahisar’daki teşkilat çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Ertaş, “Önce ilde teşkilatlandık. Gençlik kolları, kadın kolları başkanlığımız var, merkez ilçe başkanlığımızı kurduk. Bunun yanında 17 ilçede teşkilatımızı tamamlamış durumdayız. Zorlandığımız durumlar oluyor ama bu kervana katıldık devam ettireceğiz” diye konuştu.

ÜYE ALIMINI DURDURDUK

Partisinin üye sayıları hakkında yöneltilen soruya Ertaş şöyle cevap verdi:  “Üye sayısında çok iyi durumdayız. Bazen istifalar, katılımlar oluyor. 6 partinin içerisinde geçmek isteyenleri kabul etmiyoruz. Kimseyi kimseye kırdırmamaya küstürmemeye hassasiyet gösteriyorum. Bu nedenle son 1 aydır üye kayıtlarını durdurdum ama tek başına gönüllü olarak gelen olursa o kayıtları alıyorum. Onun dışında üye çalışmamız yok seçime odaklandık. Parti içerinden arkadaşlarıma diğer partiden arkadaşlarla yanlış şeyler konuşmayın, onlarda bizim kardeşimiz, yarın seçim bittiği zaman biz kucaklaşacağız diyorum. Bir sıkıntı olursa biz il başkanları çözelim diyorum. Biz 6’lı masa olarak oturuyoruz. Genelde 5 kişi oturuyoruz bu bir gerçek saklamanın anlamı yok. Bu 5 kişi ile oturduğumuz zaman da bunu söylüyorum, birbirimizden adam kaçırarak sayıyı yükseltmek ile siyaset olmaz, has adamın olsun 4 tane olsun Afyon’a ne verebiliriz diyelim. Partiler arasında kırgınlığa dargınlığa imkan vermemek için bütün imkanlarımı sarf ediyorum.”

GELECEK PARTİSİ OLARAK DOĞUDA ÇOK GÜÇLÜYÜZ

Millet ittifakı seçimi kazandığı takdirde Ahmet Davutoğlu Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevine gelecek TBMM Milletvekilliği için Gelecek Partisi ne gibi çalışmalar yaptığı sorusuna içtenlik ile cevap veren Ertaş şu ifadeleri kullandı: “Sayın genel başkanımla toplantıda ifade ettiğim gibi il bazında değil bölgesel olarak çalışmalıyız. Karadeniz bölgesi AK Parti’ye teveccüh etmiş, her türlü hizmeti almış elde edemediği hiçbir şey yok. Karadeniz’e Cumhuriyet Halk Partisi ile gidersek zayıf kalırız. Karadeniz’de İyi Parti ile ittifak etmemiz gerekiyor. İstanbul da ise CHP ile ittifak yapmamız gerekiyor. Gelecek Partisi olarak Doğuda çok güçlüyüz. Davutoğlu’nun geçmişte vermiş olduğu hizmetlerden dolayı güçlüyüz.

AK PARTİ İLK 10 YILDA ÇOK İYİYDİ SON 10 YILDA BANA GÖRE BİTTİ

Siyaset günlük oynanır. Siyasette zaman çok önemlidir. Bir anda her şey alt üst olabilir.Bunu birlik olarak götürebilirsek biz neticeye ulaşırız. 3 tane 1 sayısını alt alta yazıca3 eder yan yana yazınca 111 yapar. Bizim bu yan yana kuvvetini halka göstermemiz lazım. Afyon 20 yıldır büyük sıkıntı içerisinde. Biz 20 yıldır Ak Parti ile uğraşıyoruz. AK Parti’nin Afyon’a verdiği en büyük hizmet gölet ve barajlardır. Bunun dışında Afyon’ da doğru dürüst hizmeti yoktur. Örnek vermek gerekirse 20 kilometrelik Şuhut yolunu 10 yılda yaptılar. Ak Parti’nin son 5 yılda bir hizmeti varsa hodri meydan. Doğru Yol Partisi Genel BaşkanıSüleyman Demirel geldiğinde Kaleyi mi götürecek diyorduk.Şimdi ben Ak Parti’ye diyorum aynısını. Elimizden almadıkları kalmadı. Verdikleri hizmetleri önümüze koysunlar.Bizde Ak Parti’ye çalışalım ama yok. İlk 10 yılda çok iyiydi son 10 yılda bana göre bitti. Özellikle Afyon’a verebileceği hiçbir şey kalmamıştır. Onun için Afyon’un bu 6 patiden ne alabilir ne verebilir diye çok iyi irdeleyerek oy kullanması lazım.”

GENÇLERE SANDIKLARA SAHİP ÇIKIN DİYORUM

“Bir oyun kullanılması 5 dakikadır, 5 dakikalık olay 5 seneye mal oluyor” diyen Ertaş, sözlerine şöyle devam etti: “Benim Afyon’da gençlerim işsiz, kadınlarım mağdur. Hizmet gelmemiş, emekli dert yanıyor, Türkiye’nin en büyük parasıyla 1 kilogram peynir alınıyor. Biz bu hale düşecek millet değildik. Onlarca gölet yapıldı hiç biri bir işe yaramıyor. Parti olayına girmeksizin şimdi milletvekili aday adayları çıkıyor çok seviniyorum. Keşke daha çok çıksalar. Gençleri görebilsek ben partimde de söylüyorum aday değilim ama gençlere lütfen çıkın diyorum. Bugün isminizi ve resminizi koyun yarın kendinizi koyun seçilin çünkü gençlik bitiyor. Afyon’da sosyal imkan yok. Gidilecek bir yer yapılacak bir şey yok. Ben gençlere ve tüm halkımıza iyi düşünün iyi gözlem yapın sandıklara sahip çıkın diyorum.”

KIZILAY MADEN SUYU YANINA ŞİŞE FABRİKASI KURULMALI

Ertaş sözlerini 14 Mayıs genel seçimlerinde Afyon seçmenine mesajını ileterek bitirdi:  “Elinizi vicdanınıza koyun, kendinizi düşünmüyorsanız eşinizi dostunuzu, çocuğunuzu düşünün. Bu ekonomiyi 10 yıldır düzeltmeyen bir iktidar varsa yarın biz ekmeği bu iktidar yüzünden 15 liraya alacağız. Gelecek Partisine veya bir başka partiye oy verin demiyorum ama elinizi vicdanınıza koyun. Ben bir ekmeğe 15-20 lira vermek istiyorum diyorsanız da mevcut iktidara oy verin. 5 dakikalık bir oyun sonuçlarına 5 yıl katlanacağımızı düşünerek oy verelim. İsteğim olarak da bu şehirde maden suyu üretiliyor bir şişe fabrikamız Kızılay’ın yanında 500 dönümden fazla boş arazi var. Buraya bir şişe fabrikası kurulması demek 800-900 kişiye iş istihdamı sağlamak demektir. Halkımızdan ricam elimizi vicdanımıza koyarak oy verelim ve sandıklarımıza sahip çıkalım.”

NİYAZİ ERTAŞ KİMDİR?

Niyazi Ertaş, 1958 yılında Şuhut ilçesinde dünyaya geldi. Afyon İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra DSİ’de çalıştı ve buradan emekli oldu. Ertaş, küçük yaştan beri siyasetin içerisinde. Adalet Partisi Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. 1980 12 Eylül darbesinin ardından siyasete verilen arada köşesine çekildi. Daha sonra Doğru Yol Partisi saflarına katıldı. 1991 seçimlerinde Doğru Yol Partisi’nden milletvekili aday adayı oldu. Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi’nde Afyonkarahisar İl Başkanlığını yürütüyor. Evli2 çocuk,3 torun sahibi olan Ertaş, “Ailemle vakit geçirmek her şeyden güzel” diyor. Birsen Mantaş

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM