• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Saban Korkmaz
Saban Korkmaz
sabankorkma@afyonhisargazetesi.com
GELECEK NESİLE BİR GÜZEL MİRAS VE RAMİZ BAŞBUNAR
 • 0
 • 1890
 • 07 Ekim 2020 Çarşamba
 • +
 • -

Yaşadığımız toplumun içinde öylesi güzel, değerli, vefakâr ve cefakâr insanlar vardır ki bu insanları bazıları bilir, bazıları bilmez. Çünkü bu gibi kişiler kendi reklâmını yapmaz, reklâmının yapılmasını da istemez. Nedendir diye sorulduğunda benim vereceğim cevap gayet açık ve seçiktir. Çünkü bu gibi kişiler yaptığı her bir işi sadece ve sadece Allah (c.c.) rızası için yapmaya çalışırlar. Yaptıkları bu güzel işlerden de hiçbir kimseden teşekkür beklemezler.

Böylesi güzel insanlar gelecek nesillere kalıcı bir miras bırakmak için çaba ve gayret gösterirler. Bugün bin üç yüzlü yıllarda İhsaniye ilçemizin köylerine gelen ve gelme gayelerinin sadece ve sadece irşat ve buraları fethe hazırlama olduğunu kimler bilebilir? Bu Allah dostlarının geçmişte yapılan önemli savaşlara katıldığını kimler bilebilir? Bu Allah dostlarının buralara kadar gelip hiç dönmeyi düşünmediklerini kaç kişi bilebilir?

Yukarıda zikredilen bu güzel hususları kendisinde bulunduran sevgili dostum Ramiz Başbunar Beyefendidir. Gecede gündüzde koşturur da onun bu halini yalnızca Allah (c.c.) ile yakın dostları bilir.  O yaptığı derin okyanuslarda yüzen bir dalgıç misali gibidir. O denizin dibindeki kıymetli inci, mercan ve yakutların peşindedir. Ramiz Dostum Afyonkarahisar’da nerede eren, evliya, Allah dostu varsa hepsinin hakkında mutlaka bilgisi ve araştırması vardır. “Afyonkarahisar İli İhsaniye İlçesi Köylerinde Bulunan Allah Dostları” kitabımızın içinde de yer Allah dostları Hacıbeyli evliyaları ile ilgili bilgileri de kendisinin yapmış olduğu araştırma notlarından almış bulunmaktayız.

O bir lise mezunudur ama bazı insanların gözünde nice nice hayat üniversitesi bitirmiş konumundadır. Oturması, kalkması, yemesi, içmesi, konuşması, hal ve hareketleriyle imrenilecek bir insandır. O konuştuğu zaman tane tane konuşur ve onu herkes dinler. Konuştuğunda gerçeği,  azı, özü ve doğruyu konuşur. Hiçbir kimsenin gıybetini yapmaz, hiçbir kimse hakkında su-i zanda bulunmaz. Başkalarının etlisine sütlüsüne karışmadan yirmi dört zarfında mümkün olduğu kadar sırf Allah’ı zikrederek zamanını geçirmeye özen gösteren birisidir.

Bu değerli dostumun ikinci kitap olarak “Karacaahmet Sultan ve Hacıbeyli Köyü Evliyaları” nı hazırlama çalışmalarını duyduğumda sanki kendim bir kitap bastırıyormuş gibi canı gönülden sevindim. Bu değerli eserini yayımlaması dolayısıyla kendisini tebrik ediyor, daha nice nice güzel eserlere imza atmasını temenni ediyor, yapmış olduğu çalışmalarını canı gönülden kutluyorum.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • YENİ
 • YORUM