• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
GECEK TERMALE 600 YENİ FİDAN

GECEK TERMALE 600 YENİ FİDAN

Gecek havzasındaki termal zenginliğin verimli kullanılması, örnek bir devremülk sisteminin ortaya konulması amacıyla Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kurulan Gecek Termal Anonim Şirketi’nin işlettiği alanda 600 yeni ağaç dikildi. Fidan dikimine Gecek Termal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve ATSO Meclis Üyesi Ali İhsan Çiloğlu, Gecek Termal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve ATSO Meclis Üyesi Ali İhsan Çavaş, Gecek Termal İşletme Müdürü Habib Öztoprak ve Gecek Termal misafirleri katıldı.
“Dönemin Valisi Özyurt tarafından Ticaret ve Sanayi Odasına devredildi”
Fidan dikiminden önce açıklama yapan Gecek Termal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Çiloğlu, “1997 yılında, dönemin Valisi Ahmet Özyurt tarafından Gecek Termal alanı, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız’a yap-işlet-devret modeli esas alınarak devredildi. 250 dönümlük bu mesire alanının içinde 2 tane umumi havuzumuz vardı. Sonrasında 45 villa oluşturuldu. 2000 yılında 45 villa, 450 devremülk sahibi tarafından kullanılmaya başladı. Villalardan bir tanesi Vali Villası olarak düzenlendi, 8 villamızı da işletmemiz bünyesinde apart olarak çalıştırmaktayız. Her villamızda 12 devremülkçümüz olup yılda 3 defa 10 gün kalmaktadır”dedi.
“İlimiz için güzel bir tanıtım potansiyeli haline geldi”
Gecek Termal’in gelişmesinde emeği geçen yetkililere teşekkür eden Çiloğlu, “Burası, ilimiz ve bölgemiz için güzel bir tanıtım potansiyeli hâline gelmiştir. Burada emeği geçen Sayın Valilerimiz’e, şimdiki Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’e, değerli Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e, çok kıymetli Orman ve Su İşleri Eski Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, şimdi dikeceğimiz ağaçların verilmesinde emeği olan Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Ayrıca, bu mesire alanında gece gündüz, bir dediğimizi iki etmeyen İl Emniyet Müdürümüz’e, İl Jandarma Komutanımız’a, ilgili tüm birimlere teşekkür ediyorum. Yine personelimize, İşletme Müdürümüz’e, Yönetim Kurulu Üyelerimiz’e de ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“BİR AĞAÇ BİR İNSANDIR”
Ağaçlandırma faaliyetinin önemine de dikkat çeken Çiloğlu, açıklamasını şu sözlerle bitirdi:
“Bugün, yıllar önce dikmiş olduğumuz ağaçların içerisinde kuruyanların yerine 600 adet leylandi çam ağacı dikmekteyiz. Bize göre bir ağaç bir insandır. Gelecek nesillere güzel bir mekân bırakmak istiyoruz.” 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM