• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gecek Termal’de 600 yeni ağaç dikildi

Gecek Termal’de 600 yeni ağaç dikildi

 

Gecek havzasındaki termal zenginliğin verimli kullanılması, örnek bir devre mülk sisteminin ortaya konulması amacıyla Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kurulan 600 yeni ağaç dikildi.

Fidan dikimine Gecek Termal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve ATSO Meclis Üyesi Ali İhsan Çiloğlu, ATSO Meclis Üyesi Ali İhsan Çavaş, İşletme Müdürü Habib Öztoprak ve misafirler katıldı. Fidan dikiminden önce açıklama yapan Gecek Termal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Çiloğlu, “1997 yılında, dönemin Valisi Ahmet Özyurt tarafından Gecek Termal alanı, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamıza yap-işlet-devret modeli esas alınarak devredildi. 250 dönümlük bu mesire alanının içinde 2 tane umumi havuzumuz vardı. Sonrasında 45 villa oluşturuldu. 2000 yılında 45 villa, 450 devre mülk sahibi tarafından kullanılmaya başladı. Villalardan bir tanesi Vali Villası olarak düzenlendi, 8 villamızı da işletmemiz bünyesinde apart otel olarak çalıştırmaktayız. Her villamızda 12 devre mülkçümüz olup yılda 3 defa 10 gün kalmaktadır” dedi.

İLİMİZ İÇİN GÜZEL BİR TANITIM POTANSİYELİ HÂLİNE GELDİ

Gecek Termal ’in gelişmesinde emeği geçen yetkililere teşekkür eden Çiloğlu, “Burası, ilimiz ve bölgemiz için güzel bir tanıtım potansiyeli hâline gelmiştir. Burada emeği geçen Sayın Valilerimize, şimdiki Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’e, değerli Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e, çok kıymetli Orman ve Su İşleri Eski Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, şimdi dikeceğimiz ağaçların verilmesinde emeği olan Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Ayrıca, bu mesire alanında gece gündüz, bir dediğimizi iki etmeyen İl Emniyet Müdürümüze, İl Jandarma Komutanımıza, ilgili tüm birimlere teşekkür ediyorum. Yine personelimize, İşletme Müdürümüze, Yönetim Kurulu Üyelerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BİZE GÖRE BİR AĞAÇ BİR İNSANDIR

Ağaçlandırma faaliyetinin önemine de dikkat çeken Çiloğlu, açıklamasını şu sözlerle bitirdi: “Bugün, yıllar önce dikmiş olduğumuz ağaçların içerisinde kuruyanların yerine 600 adet çam ağacı dikmekteyiz. Bize göre bir ağaç bir insandır. Gelecek nesillere güzel bir mekân bırakmak istiyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM