• DOLAR
  $2.348,5200
 • EURO
  $0,7331
 • ALTIN
  $39.029,7100
 • BIST
  1,1862
GAZETEMİZ DİLE GETİRDİ, YETKİLİLER HAREKETE GEÇTİ

GAZETEMİZ DİLE GETİRDİ, YETKİLİLER HAREKETE GEÇTİ

Afyonkarahisar’ın yerel basın organlarından “Hisar Gazetesi” sesini duyurdu. Birçok vatandaşla yakın temasla etkileşim içerisinde olan berber esnafına aşı takviminde öncülük sağlandı.

Afyonkarahisar Modern Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Hakan Dilek 25 Mayıs Salı günü Hisar Gazetesi ile bir röportaj gerçekleştirdi. Başkan Dilek Gazetemizin muhabirleriyle yaptığı röportajda berber esnafının pandemi döneminde zarar gördüğüne, normal gün ve bayram günlerinde iş yapamadığına değindi.

Türkiye’de uygulanan aşılama da berber esnafına öncelik sağlanması gerektiğini vurgulayan Dilek gerekli yetkililerce bu durumun sağlanması yönünden çağrı yaptı. 26 Mayıs Çarşamba günü gazetemizde manşet olarak yayınlanan haberimiz yetkilileri harekete geçirdi. Afyonkarahisar Ak Parti Milletvekili Ali Özkaya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile iletişime geçerek Berber esnafına aşılamada öncelik sağlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda “aşı programı kapsamında berber ve kuaförler de aşılanmaya başlıyor” dedi.

“ÖZKAYA ODA BAŞKANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ”

Afyonkarahisar Ak Parti Milletvekili Ali Özkaya,geçtiğimiz 11 Haziran Cuma günü Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde Esnaf Oda Başkanlarıyla bir araya geldi. Milletvekili Özkaya Oda başkanlarının sorun ve isteklerini dinledi. Esnaf oda başkanlarının katıldığı toplantıda Özkaya başkanlardan aldığı cevaplar neticesinde notlar alarak çözümüne yönelik önerilerde bulundu.

“AFYONKARAHİSAR’IMIZIN BİR SORUNU DAHA SONUÇ BULDU”

Afyonkarahisar Ak Parti Milletvekili Ali Özkaya pandemi sürecinde esnafın yaşadığı sorunlara yönelik çalışmaların sürdüğünü belirterek, sorunlardan birisinin de berber esnafının aşılanması olduğunu vurguladı. Aşılamada öncelik verilmesi konusunda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yla iletişime geçerek, berber esnafına öncelik sağlandığını söyleyen Özkaya ‘Afyonkarahisar’ımızın bir sorunu daha sonuç buldu’ dedi. Özkaya “Geçen gün biz telekonferanstan konuşmamızdan sonra yüz yüze de kısa sürede yapalım dedik.  Bugünde toplantımızı yapıyoruz. Bugün konuştuk notlarımı tek tek aldım. İlk konu acil ve öncelikliydi. Birincisi bu kredi meselesi, diğeri de berberler odamızın acil bir şekilde aşıya geçilmesiydi. Bakanımıza bu durumu ilettim, berberimizden başlanarak esnaflarımızın hızlı bir şekilde aşılanmasını istiyoruz diye. Berberler acil olarak aşılanmalıydı çünkü insanlara en yakın mesafeden onlar hitap ediyor. Daha sonra bakan bey sosyal medya üzerinden berberler, kafe, restourant gibi işletmeleri yaş sınırı aranmaksızın aşılanacak diye. Başkanımıza hayırlı olsun dedim. Afyonkarahisar’ımızın bir sorunu daha sonuç bulmuş oldu” şeklinde konuştu.

“İKİ TALEBİMİZ VAR”

Toplantıda Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdülkadir Konak Milletvekili Özkaya’ ya taleplerini iletti. Konak “15 ay boyunca çalışmadığımız halde bağkur primlerimiz birikti. Bunların alınmaması yönünde genel talep var. Çünkü çalışmadık, hiç para kazanmadık. Öteleme yapıldı lakin ötelemeden ziyade alınmaması yönünde talep var. İkinci si ise bu yaraları sarabilmemiz içinde bize bir can suyu lazım. Basit usule tabi olan esnaf ve sanatkarımız için 50 bin lira deftere tabi olan esnaf ve sanatkarımız için 100 bin lira mümkünse faizsiz ve uzun vadeli kredi talep ediyoruz biz. Yani esnaf ve sanatkarımız çok fazla yaralanmadan işlerine devam edebilmesi için bu iki temel talebimiz var” şeklinde konuştu.

Milletvekili Ali Özkaya Oda başkanlarından dinlediği sorun ve dilekleri not alarak çalışmaların hızlı bir şekilde faaliyete geçeceğini aktardı. Daha sonrasında oda başkanlarıyla çekilen toplu fotoğraf sonrası toplantı sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM