• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gastronomi Evi yöresel lezzetlerden oluşan çok güzel hizmet verecek

Gastronomi Evi yöresel lezzetlerden oluşan çok güzel hizmet verecek

 

Belediyemiz tarafından Gastronomi Evi olarak kullanılmak üzere restore edilen Benlioğlu Konağı’nda incelemelerde bulunan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar’ın yöresel lezzetleri ve yemek kültürünün yaşatılacağı konağa hayran kaldı.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek nezaretinde, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen ve Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz’in de eşlik ettiği incelemede, Gastronomi Evi’nin önümüzdeki günlerde yapılacak iç tefrişatı öncesi son aşamasını yerinde gören Milletvekilleri Özkaya ve Yurdunuseven, yapılan çalışmalarla ilgili Başkan Zeybek’ten bilgi aldı.

 “AFYONKARAHİSAR’A YAKIŞAN BİR MEKAN”

İncelemelerinin ardından kısa bir değerlendirme yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından şehrin yemek kültürünün, mutfak sanatlarının, örf ve adetlerinin yaşatılacağı tarihi muhteşem bir konağın Afyonkarahisar’a kazandırıldığını söyledi. Konağın, gastronomi şehri olan Afyonkarahisar’a yakışan bir mekan olarak hizmet vereceğini belirten Milletvekili Özkaya, “İnşallah bu konağımız açıldıktan sonra, yurtiçi ve yurtdışından şehrimize gelen misafirler, huzur ve ağız tadı içinde yemeklerini yiyebileceği bir imkana sahip olacak” diye konuştu.

“AFYONKARAHİSAR’A ÇOK BÜYÜK DEĞER KATACAK”

Gastronomi Evini’nin Afyonkarahisar’a çok büyük değer katacağın ifade eden Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ise “Dünyada 36’ıncı ülkemizde ise 3’üncü gastronomi şehri olan Afyonkarahisar’ımız artık yemek turizminde de dünyanın öncü illeri arasında yer alacak. Bu doğrultuda restorasyonu tamamlanan Gastronomi Evi, şehrimize yurtiçinden ve yurtdışından gelecek misafirlerimize inşallah yöresel lezzetlerimizden oluşan çok güzel hizmet verecek. Afyonkarahisar Belediyemizin önderliğinde ve diğer sivil toplum örgütleri, esnaf odalarıyla birlikte şehrimizin güzel yemeklerini dünyaya tanıtacağız” dedi.

“YEMEK KÜLTÜRÜMÜZÜ DÜNYAYA DUYURMALIYIZ”

Afyonkarahisar’ın gastronomi şehri ilan edildiği geçen yıldan bu yana tüm şehrin bu alanda kenetlendiğini kaydeden AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen ise şunları söyledi: “Zengin bir yemek kültürüne sahibiz ve bunu tüm dünyaya duyurmalıyız. Anadolu’nun en zengin mutfakları arasına giren Afyonkarahisar’ımızın mutfak kültürünü sadece ulusal değil, uluslararası anlamda da tanıtmayı hedefliyoruz. Zengin mutfağımızı ve şehrimizin kültürel mirasını gelecek kuşaklara aktarmak ve devamlılığını sürdürmek için elimizden geleni yapmalıyız.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM