• DOLAR
  $3.750,6000
 • EURO
  $1,0787
 • ALTIN
  $61.411,3000
 • BIST
  1,1610
Gastro Afyon, ünlüleri Afyon’da buluşturacak

Gastro Afyon, ünlüleri Afyon’da buluşturacak

 

 

Gastro Afyon 3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali’ne geri sayım başladı. 14-17 Ekim tarihleri arasındaki Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenecek festivale birbirinden ünlü konuklar katılacak.

 

 

Afyonkarahisar Belediyesi ve Türkiye Aşçılar Federasyonu tarafından organize edilen Gastro Afyon 3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali’nin son hazırlıkları tamamlandı.    UNESCO’nun ‘Yaratıcı Şehirler Ağı’nda (UCCN) Türkiye’yi temsil eden üç şehirden biri olan Afyonkarahisar’ın kültürel ve gastronomi zenginlikleri, eşsiz tatları, her medeniyetin izini taşıyan mutfağı festivalde üçüncü kez görücüye çıkacak.

AFYON ÜNLÜ AKININA UĞRAYACAK

Afyonkarahisar Belediyesi Festival ve Spor Merkezi’nde 14 – 17 Ekim’de gerçekleşecek festivale Türkiye ve dünyadan ünlü yağacak. Yerli ve yabancı basın temsilcilerinin, üniversitelerin, gastronomi yazarlarının bir araya geleceği Gastro Afyon 3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali; workshop’lar, söyleşiler, atölye çalışmaları, yarışmalar, konserler gibi eğlenceli ve lezzetli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Sanatçı Sümer Ezgü, Gece Yolcuları, Sinema Oyuncusu Erhan Yazıcıoğlu, Gastronomi Eğitmeni Şef Özlem Mekik, Milli Atlet Nagehan Karadere, Milli Sporcu Gonca Kakar, Sanatçı Umut Akyürek, birbirinden ünlü Exc şefler, gurmeler ve ünlü isimler bir araya gelecek.

PANEL VE SÖYLEŞİLER DÜZENLENECEK

Zengin bir mutfağa sahip şehrimizin ağız sulandıran lezzetlerinin sunulacağı festivale ünlü şeflerin yanı sıra gastronomi profesyonelleri, akademisyenler ve öğrenciler de katılacak. Festivalde farklı konularda düzenlenecek panel ve konuşmalardan biri de Afyonkarahisar mutfağının ülkemizde ve dünya gastronomisindeki önemi üzerine olacak. Bu değerli panelde alanında uzman şefler konuşmaları ile bilgi ve birikimlerini paylaşacak. Türkiye’nin gastronomi profesyonelleri ve şefleri tadım etkinliklerinin yanı sıra bölgenin mutfak kültürü üzerine söyleşiler gerçekleştirecek.

ALAKART MUTFAK STANDI DA YER ALACAK

Medeniyetler diyarı Afyon’un kültürel zenginliklerini daha geniş kitlelere aktarmayı amaçlayan organizasyonda, şehrimizin orijinal özelliklerini koruyan özgün ve doğal tatları, el sanatları, tarım ve gıda ürünleri ziyaretçilere tanıtılacak. Etkinlik alanında, bir gurme standın yanı sıra alakart mutfak standı yer alacak. Afyon Gastro Fest 2021, gastronomi sektörünün ileri gelenlerine ve ziyaretçilerine unutulmaz bir gastronomi deneyimi sunacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM