• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gardaş Yarenler Derneği Evi’nin devir imzaları atıldı

Gardaş Yarenler Derneği Evi’nin devir imzaları atıldı

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Sandıklı Gardaş Yarenler Derneği Başkanı Yılmaz Demircan arasında imzalanan protokol ile kapalı pazar yerinde bulunan, Sandıklı Belediyesi tarafından yapılan dernek binası, 10 yıllığına Sandıklı Gardaş Yarenler Derneği’ne devir edildi.

 

Devir işlemleri ile ilgili bir açıklama yapan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, “Sandıklı ilçemizin kültürel mirasımızın yaşatılması, gelecek nesillere aktarılması, gençlerimizin bu yolda eğitilmesi ile sandıklımızın gelenek, görenek ve ananelerimizin yaşatılması adına, Sandıklı Gardaş Yarenler Derneğimize, faaliyetlerinde kullanmaları için bu evi tahsis ettik. Toplumun bütün fertlerini kapsayan, kültürel mirasımızın yaşaması için kendilerine bu bağlamda çok güveniyoruz. Özellikle gençlerimizin bu konularda eğitilmesi, yapılacak etkinliklerde ilçemizin adının değişik kültürel platformlarda duyurulması, ilçemizdeki kültürel bağın güçlendirilmesi ve ilçemizdeki unutulmaya yüz tutmuş geleneklerin gün yüzüne çıkarılması noktalarında yapacakları çalışmaları sabırsızlıkla bekliyoruz. Ben bu bağlamda Sandıklı ilçemizin tanıtılmasında ve kültürel dokunun bozulmadan gençlerimize aktarılması noktasında bizlere verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyor, Sandıklı Gardaş Yarenler Derneğimize yeni binalarının hayırlı ve uğurlu olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

‘HEMŞEHRİLERİMİZİ ARAMIZDA GÖRMEK İSTİYORUZ’

İmza töreninin ardından Başkan Çöl’e kendilerine her zaman verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eden Dernek Başkanı Demircan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Öncelikle Sandıklı Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’e ve evin yapılmasında emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz. Sandıklımızdaki kültürel yapıyı, kişilerden bağımsız olarak, bütün halkımıza duyurmak, bilgilendirmek, deneyimlerinden yararlanmak istiyoruz. Ben yapacağımız bütün faaliyetlerde Sandıklımızdaki bütün hemşehrilerimizi aramızda görmek istiyor, herkese selam ve sevgilerimizi gönderiyoruz” dedi. Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM