• DOLAR
  $1.959,79
 • EURO
  $0,4014
 • ALTIN
  $29.604,05
 • BIST
  1,0666
Frig Vadisi’nionlarca metre yüksekten izlemeye var mısınız?

Frig Vadisi’nionlarca metre yüksekten izlemeye var mısınız?

 

 

Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden biri haline gelen üç bin yıllık Frig Vadisi’ni balonla havadan keşfetmeye hazır mısınız? Üç ili kapsayan ancak Afyonkarahisar kısmında kalan bölgede Vali Gökmen Çiçek’in girişimleri yürütülen çalışmalar eşsiz bir turizm destinasyonu ortaya çıkardı. İhsaniye ilçesi sınırları içinde Frigya’da özellikle Ayazini köyü, Döğer ve Emre Gölü turistlerin ilgisini daha çok çekiyor. Frig Vadisi’nde balon turizmi de son yıllarda giderek artan bir cazibe merkezi durumunda. Yılın her mevsiminde, havanın balon uçuşuna uygun olduğu zaman diliminde yapılan uçuşlar şimdiler Ramazan ayı dolayısıyla sahur sonrası yapılmaya başladı. Sahur balon turunda, onlarca metre yükseğe çıkan ziyaretçiler oldukça geniş bir açıdan Frigya’yı seyredebiliyor.

FRİGYA BALON HANGİ SAATLERDE YAPILIYOR?

Balon turu hakkında merak edilenleri, turları düzenleyen şirketin internet sitesinden derledik. İşte o bilgilerden bazıları…

Frigya balon turu için uygulanan iki uçuş var. Serbest Balon Uçuşları sabah gündoğumun da emre gölü üzerinden başlamaktadır. Yaklaşık olarak 45 dakika süre de uçuş tamamlanmaktadır.

Frigya balon turu her mevsim yapılıyor mu?

Frigya’nın her mevsimi ayrı bir güzellikte ve ayrı renklerle yaşanıyor. Güvenlik için rüzgar hızının en fazla 11 kilometre olması gerektiğinden yağmurlu ve fırtınalı havalarda uçuşlar yapılmıyor. Tur iptalinde ödediğiniz ücret kesinti yapılmadan tarafınıza iade ediliyor.

Nereler görülebiliyor?

Frigya’da Emre Gölünün kıyılarını 4-20 kilometre arasında kuşbakışı görebiliyorsunuz. Emre Gölünün doğallığı, Üçlerkayası’nda Frigya yapıtlarını ve Frig Vadisinin eşsiz güzelliğini görebiliyorsunuz.

Balon turu güvenli mi?

Frigya balon turu 20 yılı aşkın bir süredir yapılıyor. Firmaların uçuş ekipleri donanımlı, FFA Sivil havacılık sıcak balon lisansına sahip pilotlardan oluşuyor. Balonlar sık sık Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığına bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün belirlemiş olduğu yönergeye uygun kontrol edilip denetleniyor. Balonlarla ilgili güvenlik önlemlerinin kontrollü olduğu uçuşlarda zorunlu uçuş sigortası da yapılıyor.

Frigya balon turu fiyatları nedir?

Frig Vadisi Balon Turu Fiyatı Kişi başı 750 TL’dir.AFYONŞEHİR

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM