• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Fırınlar ceza ödemek zorunda kalıyorlar’

‘Fırınlar ceza ödemek zorunda kalıyorlar’

 

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yapılan mahalle fırınlarının bir tuzak olduğunu belirten İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, “Belediye tarafından yaptırılıp mahallelere tahsis edilen fırınlar, usule uygun yapılmadığı için ceza ödemek zorunda kalıyorlar” dedi. Mısırlıoğlu bu işletmelerin, burada çalışan vatandaşların para cezası ödemek zorunda kaldığını belirterek “Afyonkarahisar Belediyesi’nin acilen buna bir çözüm bulması gerekiyor” şeklinde konuştu.

İl Seçim Koordinasyon Merkezi’nde haftalık basın toplantısında gündemi değerlendiren İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Belediyelerin en temel sorumluluklarından birisinin sorunları ortadan kaldırmak olduğunu söyleyerek Afyonkarahisar Belediyesi’nin vatandaşı zor durumda bırakmaya, devleti zarara uğratmaya yemin ettiklerini ifade etti.

‘BAŞLANAN PROJELERİN ÖN ÇALIŞMASI YAPILMIYOR’

Mısırlıoğlu konuşmasında, “Yanlış giden şeyler olmasına rağmen projeye devam ediliyor. Bittiğinde ortaya çıkan sonuç ise ya o projenin hiçbir işe yaramaması ya da bozulup yenilenmesini gerektiriyor. Yani hem vatandaş hem de devletimiz zarara uğratılmış oluyor. Mesela bu mahalle fırınları meselesi de öyle. Gidişat yanlış olmasına rağmen bu fırınların yapımına devam ediliyor. Mevcut fırın işletmecileri ceza öderken belediye aynı fırınların yapımına devam ediyor” dedi. Başkan Mısırlıoğlu’nun basın toplantısından diğer satır başları ise şöyle:

‘UYDUKENT SEMT PAZARI CİVARI ÇAMURLAR İÇİNDE BIRAKILDI’

“Afyon Belediyesi yaptığı her işi yüzüne gözüne bulaştırıyor. Bir işi düzelteyim derken daha beter ediyor. İşte size bir örnek, Uydukent semt pazarı civarı, bir yıl önce yağmur suyu drenaj sistemi yapılacak diye kazılmıştı, çamur içinde bıraktılar geçen haftaya kadar. Tamir edeceği yerde önceki gün belediye kırma taşlı, mahallelinin, pazarcıların araç lastiklerini parçalayacak malzeme ile doldurulmuş. Vatandaşlarımız, ‘Arabalarımızın alt takımları mahvoldu, köy yollarından beter oldu. Kaş yapacağına göz çıkarıyorlar’ diye dert yanıyor. Gerçekten aklım almıyor benim bu olan biteni.”

‘TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNE BELEDİYE PERSONELİNİN KATILIMI ZORUNLU TUTULDU’

“AKP’nin bozguncu ve baskıcı yönetim anlayışına şimdiye kadar pek çok örnek verdik. Son örneğini de size söyleyelim. Biliyorsunuz AKP’nin şovlarından birisi yapıldı geçtiğimiz günlerde. Toplu iş sözleşmesi törenine belediye personellerinin katılımı zorunlu tutuldu. Üstelik herkes ailesi ile katılacak diye emir verildi. Son yıllarda boy gösterdikleri alanları cebren doldurmaya alışkın olan AKP, bunun için de yine kamu araçlarını tahsis ediyor. Beldelerden, ilçelerden toplanan vatandaşlar, kamuya ayrılmış bütçe ile bu salonlara taşınıyor. Bu da yetmezmiş gibi yine vatandaşın parasıyla faaliyet gösteren belediyenin seyyar yemek aracı bu programda pilav dağıtımı için kullanıldı. Bu programa temizlik personelinden tut, zabıta memurları dahil bütün birimlerin katılımı zorunlu tutuldu. Parti çıkarları söz konusu olduğunda kamu menfaatlerini bir kenara bırakan bu alçak zihniyet, gün gelecek hem halkın huzurunda, hem de hakkın huzurunda hesap verecek.”

‘BELEDİYE TARAFINDAN RESMEN GASP EDİLEN ARSALAR VAR’

“Bakın öylesine despot bir yönetim anlayışından bahsediyoruz ki, belediye tarafından resmen gasp edilen arsalar var. Emniyet Müdürlüğü karşısı, Şehit Murat Caddesinde bulunan ticari alandan düzenleme ortaklık payı adı altında vatandaşın arsası önce yüzde 35, sonra kanunsuz olarak ikinci defa yüzde 40 alınarak imara açılıyor. Yani vatandaşa arsasından sadece yüzde 25 pay kalıyor. Tabiri caizse arsasına çöken belediyeyi mahkemeye veren vatandaşlar davayı kazansa da mahkeme kararı uygulanmıyor. Hakimin haklı bulduğu vatandaş, yargı yoluyla bile kaptırdığı arazisini alamıyor. Üstelik belediye bu mağdurlara daha düşük değerli yerler sunuyor alın bunlarla avunun der gibi. Daha da acısı, utanç verici kısmı ne biliyor musunuz? Fen işleri müdürü mağdurlara yönelik şöyle bir ifade kullanıyor: ‘sizin iktidarınız gelince çözersiniz’ bu cümle AKP zihniyetinin utanç vesikasıdır. Bu cümle liyakatsizliğin, adaletsizliğin göstergesidir. Size yazıklar olsun.”

‘BUNLAR RESMEN DEVLET ELİYLE İSRAF YAPIYORLAR’

“Yolları yürünemeyecek halde tutmaktan vazgeçmeyen belediye, bugün kazdığı sokağı bir kaç ay sonra kazmayı da göze alabiliyor. Ne vatandaşın mağduriyetini düşünüyor, ne boşa giden parayı ne de boşa giden zamanı. Bunlar resmen devlet eliyle israf yapıyorlar. Yapboz gibi olan kaldırımlarımız da buna örnek. Kaldırımlardaki sökülen taşlardan, metal kapaklardan yürümek o kadar zor ki. Hatta bir arkadaşımız üşenmemiş saymış. En işlek caddelerden 950 metrelik ordu bulvarındaki kaldırımlarda 80 adet, 850 metrelik Yeşilyol’da 85 adet, 1.200 metrelik Ambaryolu’nda 170 adet metal kapak var. Bunların çift yönlü kaldırımlarda olduğunu varsayarsak bu sayıları 2 ile çarpmamız gerekiyor. Allah aşkına soruyorum sizlere… Bu şehrin vitrini diyebileceğiniz bir güzellik var mı? Şehrimize gelen bir yabancının hayran kalacağı, bu kente değer katan bir çalışma var mı?  Hayır yok. Ne var peki? Yürünemeyecek halde olan kaldırımlar, arabalarda sarsıntı içinde patikada seyreder gibi gidilen yollar, atıl vaziyette bırakılmış gibi görünen, sıvaları dökülen tarihi binalar, bitmeyen inşaatlar var.” Haber Merkezi

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM