• DOLAR
  $4.185,8600
 • EURO
  $0,9120
 • ALTIN
  $53.108,3600
 • BIST
  1,1309
Festival bu kadim  şehre çok yakıştı

Festival bu kadim  şehre çok yakıştı

 

 

 

Gastro Afyon 2021 Lezzet Festivali’nin ardından bir mesaj yayınlayarak katkı sağlayan kişi ve kurumların yanı sıra ziyaretçilere de teşekkür eden Başkan Zeybek, festivalin dolu dolu ve coşku içinde kadim şehir Afyonkarahisar’a yakışır bir şekilde geçtiğini belirtti.

 

 

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali’nin tamamlanmasının ardından bir teşekkür mesajı yayınlayarak,  festivalin kadim şehir Afyonkarahisar’a yakışır bir şekilde geçtiğini dile vurguladı. Valilik, Belediye, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) ve Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneğinin (AFPAD) iş birliğiyle düzenlenen festivale destek veren kişi ve kurumların yanı sıra yurt içi ve yurt dışından gelen konuklara teşekkür eden Zeybek, Gastro Afyon 2021’in büyük ses getirdiğinin altını çizdi. Başkan Zeybek’in mesajından öne çıkan bazı başlıklar şöyle: “Şehrimizi markalaştırmak, adını her yerde duyurmak ve hak ettiği yere getirmek için var gücümüzle çalışarak birçok etkinliğe imza attık. Sosyal belediyecilik anlayışımız gereğince fenni yatırımlarımızın yanı sıra kültürel, sosyal ve sportif yatırımlarımızı da önemsiyoruz. Bu kapsamda 2019 yılında UNESCO tarafından Yaratıcı Şehirler Ağı’na dâhil edilerek Türkiye’de 3. Dünyada 36 şehirden biri olduk. Bu başarı tüm Afyonkarahisar halkınındır. Bunun bilinci ile 3. kez Uluslararası Lezzet ve Turizm Festivali’ne ev sahipliği yaptık.”

AFYON’A ÖZGÜ 600 ÇEŞİT YEMEĞİMİZİ TATTIRDIK

Festivale çok yoğun bir ilgi olduğunu belirten Belediye Başkanı Zeybek,  “Yüz binleri aşkın ziyaretçi Afyonkarahisar’ı tanıdı, şehrimizin kaliteli birçok prestijli firması festivalimizde yer aldı ve lezzetlerimizi ikram ettik” ifadesine yer verdiği mesajına şöyle devam etti: Yüzyıllardır biriken ve her medeniyetten Afyon’a miras kalan 600 çeşit yemeğimizi burada gurmelere, iş dünyasına ve yurt dışından gelen büyükelçi ve misafirlerimize tanıttık. Bu festivalle 3 günde 50 bin ziyaretçi, şehrimizi ve yöresel tatlarımızı tanıma ve tatma imkanına sahip oldu. Gastro uzmanları, ünlü şefler, geleceğin şef adayları bölgemizde bulunan aşçı dernekleri ile ünlü isimler ve sosyal medya fenomenleri ile şehrimizin sahip olduğu mutfağı tanıttık. MasterChef jürisi sevilen executive Şef Mehmet Yalçınkaya da vatandaşlarımızla buluştu, deneyimlerini paylaşarak bizleri onurlandırdı. Festivalimizi gelecek sene yine düzenleyeceğimiz için şimdiden heyecanlıyız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM