• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Eyvah demeden önce poliçenizi yaptırın

Eyvah demeden önce poliçenizi yaptırın

 

Afyon Sigorta Acenteleri Derneği  (AFSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Özerdem; “Doğal Afet gerçekleri var iken, yurdum insanlarının sigorta konularında hala daha sağduyulu olmamalarını kabul edemiyorum”

Özerdem; “Nasıl bir sene yaşanıyoruz öyle. Oldukça sıkıntılı ve zorlu.  Kişisel değil, kitleleri, devletleri kısaca dünyayı sıkıntıya sokan bir sene. Oysa ne kadar düzgün bir telaffuzu, göze hoş gelen bir yazılımı var 2020. Peki ya yaşananlar.  Manisa Akhisar depremi 22 Ocak, Elazığ da deprem 24 Ocak, Van da çığ felaketi 5 Şubat, Mart ise tam bir facia Korona virüs.  Bingöl depremi 14 Haziran. 4 Ağustos Malatya Tunceli depremi. Hatay’da ormanlarımız yanıyor 10 Ekim, 30 Ekim İzmir depremi. Manisa Akdeniz Ege denizi sarsıntıları 17 Kasım. Bursa’nın Gemlik İlçesi açıklarında yaşanan deprem, Van Karaağaç, Siirt depremi. En son ise inşallah son olur 5 Aralık Antalya depremi. Ülkemiz deprem kuşağında. Yaşanan doğal afetler artık bunu ispatlamıyor mu?  Peki, hala daha vatandaşlarımız en azından zorunlu olan deprem poliçelerini neden yaptırmaktan imtina ediyorlar. Sigortaya olan ihtiyaç sigorta bilinirliği neden ülkemizde Avrupa verilerine göre oldukça düşük seviyede”  diye konuştu

SİGORTA POLİÇELERİ ÇOK ÖNEMLİ

Özerdem sözlerine şöyle devam etti; “En azından DASK zorunlu bir poliçe, metrekaresinin 1,5 – 2 lira olduğunu, poliçe bedelinin taksitle ödendiği gerçeğini, vatandaşlarımız neden hala daha kabul etmek istemiyorlar. Zorunlu deprem poliçesinden sonra, yapılacak olan ihtiyari poliçelerle, bina bedellerin tamamına yakını alacaklarını, DASK poliçelerinde olmayan eşya bedellerinin de bu tarz poliçeler ile teminat altına alabileceklerini, neden hala daha görmemezliğe geliyorlar. Anlamak mümkün değil. Yaşanan bu kadar doğal afet gerçekleri var iken, yurdum insanlarının sigorta konularında hala daha sağduyulu olmamalarını kabul edemiyorum.  Eyvah demeden önce etrafınızdaki en yakın sigorta acentesine uğrayıp deprem ve diğer teminatları içeren poliçeler hakkında bilgi alınması gerektiğinin önemini bir kez daha hatırlatıyorum.  Bu vesile ile en son Antalya’da yaşanan deprem hadisesinin son olmasını dileyerek Sigorta Poliçelerinin çok önemli olduğunu bir kez daha hatırlatıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM