• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Evlerimize bir an önce  kavuşmak istiyoruz’

‘Evlerimize bir an önce kavuşmak istiyoruz’

 

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Afyonkarahisar’da çekilen kuralar sonucunda 2019 ve 2020’de hak sahibi olan vatandaşlar dün Zafer Meydanı’nda bir açıklama gerçekleştirdiler. Yaklaşık 4 yıldır inşaatın başlamadığını ifade eden vatandaşlar yapılan ihalelerin iptal edildiğini, o yıllardaki fiyatlarla şu anki fiyatların farklı olduğunu ve artış gösterdiğini dile getirdiler. Vatandaşlar, ‘Mağduriyetimizin giderilmesini istiyor, evlerimize bir an önce kavuşmak istiyoruz” şeklinde konuştular.

TOKİ tarafından Afyonkarahisar’da 2019 ve 2020 tarihlerinde hak sahibi olan vatandaşlar Afyonkarahisar Zafer Meydanı’nda dün geniş bir katılımla basın toplantısı gerçekleştirdiler. Mağdur olduklarını dile getiren vatandaşlara Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Burcu Köksal, CHP Milletvekili Aday Adayı Yalçın Görgöz, İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Raşit Koçak, Gelecek Partisi İl Başkanı Niyazi Ertaş,  Demokrat Parti İl Başkanı Hikmet Bülbül, CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız ve partilerin üyeleri eşlik etti.

‘MAĞDURİYETİMİZİN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUZ’

Basın açıklamasında ilk olarak konuşan ve hak sahibi vatandaşlardan biri olduğunu belirten Abuzer Gündoğdu, “Asil hak sahipleri meydanda toplandı. 2019 kurası 750, 2020 kurası 225 kişi olan hak sahipleri dört yıldır başlamayan inşaat sonucu mağdur olmuşlardır. Dört yıldır defalarca ihale yapılıp iptal edilmiştir. Bu süreç uzatılmış aynı dönem kurası yapılan Ali Çetinkaya ve Sadıkbey projelerinin daireleri teslim edilip hak sahipleri evlerine yerleşirken bizim projelerimizde inşaat aşamasına yeni geçilmektedir. Dört yıldır dairelerimizin yapılıp teslim edilmemesinin yanında 2019 ve 2020’de açıklanan peşinat ve dairenin fiyatı ile şu anki peşinat ve daire fiyatları arasında fahiş artış söz konusu olup o dönemde açıklanan 160 ile 240 bin arasında alacağımız daireyi şu anda kat kat fazlasına almış olacağız. Bizler konu ile ilgi mağduriyetimizin Toplu Konut Dairesi Başkanlığı tarafından ve sayın Cumhurbaşkanımız tarafından giderilmesini istiyor ve evlerimize bir an önce kavuşmak istiyoruz. Bugün burada bizim sesimize kulak verip bizlere destek veren başta Afyonkarahisar CHP Milletvekili Burcu Köksal’a ve siyasi parti temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür ederiz” dedi.

‘YOK SAYANLARI SİZ DE SANDIKTA YOK SAYIN’

2019 ve 2020 yıllarında kurası çekilen TOKİ konutlarının hak sahipleri ile kent meydanında bir araya gelen CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, 2019 yılında Küçükçobanlı’da TOKİ konutları yapmak için yola çıkılan arsanın mera olduğunun anlaşılmasıyla birlikte projenin Gökçe mahallesine kaydırılıp bu zamana kadar bir türlü inşaatına başlanılmadığını ve insanların mağdur edildiğini söyledi. “Önergeler verdim ama sizin sesinizi duymazdan geldiler. Size karşı adeta üç maymunu oynadılar. Sizin mağduriyetinizi yok saydılar. Şimdi ben de sizden tek bir şey istiyorum. Mağduriyetinizi inşallah iktidara geldiğimizde çözeceğiz. Sizin mağduriyetinizi bugüne kadar yok sayanları lütfen siz de sandıkta yok sayın. Haklı mücadelenizde sonuna kadar sizin sesiniz olmaya sizinle olmaya mücadele etmeye bir kez daha söz veriyorum. İnşallah o konutların anahtarlarını da birlikte teslim alacağız.” Parti il başkanları ve temsilcileri sırayla söz alarak yaşanan mağduriyetin giderilmesi yönünde konuştu. Buğra Avşar

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM