• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Esra Güleç
Esra Güleç
esragulec@afyonhisargazetesi.com
EVDE HUZUR
 • 0
 • 303
 • 15 Eylül 2020 Salı
 • +
 • -

Yaşanan olay içerisinde bulunduğumuz durum nedeni ile bizler evde kalıyoruz fakat her şeyin bir anlamı olduğu gibi bunun da bir anlamı vardır. Olumlu düşünün genel olarak yaşadığımız dünyada giden doğal olaylar azaldığını ve sanayi fabrikalarından çıkan atıklar az da olsa bir düşüş gösterdiğini söyleyebiliriz. Evde kalarak bile bizim görmediğimiz ama faydamızın dokunduğu olaylara kadar şahit olmaktayız. Gelecek bizlerin elinde ve bu hayat bizim hayatımız bilinçli bir şekilde ilerlemekteyiz ve umudumuzu kaybetmeden ilerleme gösteriyoruz. Bunun temelini oluşturan durum ise bizlerdeki bu imanın olduğunu söyleyebiliriz. İnanmak da başarmanın bir yarısıdır diyebiliriz. İnancımız ve imanımız olduğu sürece bizler bu durumdan aydınlığa ulaşacağımıza inanıyorum.
Hayatın değerini bilmek gerekir. Hayatın, sevginin, ailenin, dostluğun, aşkın ve her şeyin. Bir şekilde hayatın bir yerinden tutunmaya çalışıyoruz her şeye rağmen direnebiliyoruz. Öyle ki yaşanılan zorluklar pes ettirebiliyor biz insanları pes etmek kolay gelebiliyor bazen ama yaşanılan olaylara rağmen bizler geleceğimiz, hayatımız ve mutlu günlere ulaşmak için sabırlı bir şekilde evde kalıyoruz. Ev kelimesinin anlamı barınılan bir yer olsa da aslında ev barınmaktan çok daha derin anlamlar taşır. Herkes için ev özel bir anlam taşır. Ev sakinlik, dinginlik, huzur ve sıcaklıkla eş anlamlıdır. Ev huzur, ev mutluluk, ev sığınılacak bir liman demektir. Bu limanı fırtınalardan uzak tutmak ise kaptanın yani ev sahibi olan bizlerin elindedir. Huzurlu bir hayat için limanınızı koruma altına alın ve onun çevresinde sevgiden oluşan bir set kurun. Böylece hiçbir fırtına sizin limanınızı yıkamayacaktır. Evimizde kaldığımız süre her şey bizi ileriye taşıyacak ve koruyacaktır. Dışarıdan gelecek zararlardan koruduğu gibi ev içerisindeki duyguları da ortaya çıkacaktır, bir arada kalarak bize geçmişte yaşanan kötü olayları unutulacaktır. Evde kalmak bir hapis değildir, zamanımızın boşa gittiği de değildir. Evde kalmak kendimizi geliştirecek aktivitelerde bulunmak, bu günleri iyi değerlendirmek ailemiz ile birlikte dolu dolu geçirmek ve geçmişte teknolojinin olmadığı zamanlarda oynanan oyunları öğrenip bu tür aktivitelere katılabiliriz ya da bu sorun ile ilgili bir araştırma yapıp tarihimizi geçmişimizde yaşanan olaylardan haberdar olmak. Birçok örnek verebiliriz önemli olan vaktimizi boşa değil dolu bir şekilde geçirmek olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü insan yeni şeyler öğrendiği için farklı anlamlar ve farklı duygular edindiğini söyleyebiliriz. Zaman zaman psikolojimizi dengede tutmak için bu tür uğraşalar ile kafa dağıtabiliriz ne de olsa bu olayı unutmak için… Düşüncelerimizi olumlu hale getirelim bu günlerin geride kalacağını ve gelecekteki olan çocuklarımıza, torunlarımıza bu olayı anlatacağımızı, olayı farklı anlatıp yansıtmış olacağız ki onların düşünceleri ise bizim yaşlandığımızı ve saçmaladığımızı söyleyecekler. Bunları düşünmek insanı tebessüm ettirdiğini farkında bile olmadan hayal ettiriyor.
Hayattan rengi alınca geriye ne kaldığını söylersek sadece bir renksizlik yani simsiyah bir geçmiş o yüzden geleceğimiz önemli olduğu gibi geçmişimizi de temellerini rengârenk atıp geleceğimize renk şöleni salsın. Bizler evde kaldığımız sürece her şeyin olumlu bir hal aldığını görüyoruz ve şahit oluyoruz. Bu süreci en kısa zamanda atlatacağız ve hayatta kalacağız. Yani kısacası değerini bilmek lazım hayatın. Hayat gerçekten çok kısa… Yaşamanın, aldığımız nefesin ve hala bedenimizde olan ruhun değerini bilmeli. Unutmamak gerek; bir tekrarı daha yok bu hayatın, evde kal ve küçücük bir yaşama ihtimali olan isteklerini unutma…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • YENİ
 • YORUM