• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Espor Okuryazarlık Eğitimi  başvuruları devam ediyor

Espor Okuryazarlık Eğitimi  başvuruları devam ediyor

Espor okuryazarlık bilincinin oluşturulması ve ileri Espor eğitimlerinin gençlere kazandırılması adına Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Afyon İli Espor Okuryazarlık Eğitim Projesi hayata geçiriliyor.
Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Espor Eğitim Projesi’nin başlayacağını duyurdu. Kurumun sosyal medya hesabından yapılan bilgi paylaşımında, “Sevgili Gençler Espor Eğitim Projesi başlıyor. Tamamen ücretsiz bu proje ile profesyonel oyuncu, yayıncı/caster, profesyonel koç olma fırsatı ayağına geldi. Son başvuru tarihi: 20 Şubat 2023” ifadeleri kullanıldı. Başvuru adresinin ise afyon.esporegitimi.com olduğu belirtildi. Sitede yer alan bilgilere göre Zafer Kalkınma Ajansı ve Afyon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile Afyon özelinde Espor okuryazarlık bilincinin hem gençlere hem de ailelere kazandırılmasına yönelik yapılan bir eğitim programı olduğu vurgulandı. Bu eğitim programının Zafer Kalkınma Ajansı ve Afyon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından finanse edilmekte olduğunun altı çizildi. 20 Şubat tarihine kadar ‘Eğitim Başvuru’ sayfası üzerinden başvuruların gerçekleştirilebileceği projedeki eğitimlere aileler ve 13-22 yaş arasındaki gençler katılabilecek.
ÇALIŞMALARA START VERİLMİŞTİ
İl Müdürlüğü geçen günlerde açıkladığı espor çalışmalarının başlaması ile birlikte Karahisar Gençlik Merkezi temsilcileri Trabzon’da düzenlenen E-Spor Ligi açılış müsabakasına konuk olmuştu. Kurumun sosyal medya hesabından daha önce de yapılan duyuruda, “Esporcuların takım olarak antrenmanlarını rahatlıkla yapabilecekleri, kariyerlerine yön verebilecekleri Espor salonu yakın zamanda faaliyetlerine başlayacak. İl Müdürü Kasapoğlu’nun başkanlığında yapılan toplantıda çalışma takvimi planlandı” ifadelerine yer verilmişti. Ömer Koçak

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM